ROK SZKOLNY 2011/2012
Zakończenie roku szkolnego 2011/2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 02 lipca 2012 21:05

DSC 0255

   Zabrzmiał ostatni dzwonek w tym roku szkolnym. Nasze spotkanie miało charakter historyczny. Z jednej strony dlatego, że spotkaliśmy się w tym gronie po raz ostatni, z drugiej ponieważ temu spotkaniu towarzyszyła świadomość, że lata spędzone w naszym gimnazjum to historia, a jednocześnie początek nowego czasu.

   Wszyscy wiemy, jak wiele zależy od ludzi – ich zaangażowania i mądrości. Naszą rzeczywistość tworzyliśmy wspólnie, w atmosferze wzajemnego zrozumienia. Staraliśmy się, przy wydatnej pomocy Waszych rodziców, wpoić Wam podstawowe wartości, takie jak szacunek, tolerancja, prawda i odpowiedzialność. Nie zawsze było nam łatwo, ale mam pewność, że zaowocuje to w przyszłości. Pamiętajcie, że jak mówił Georges Poulet „Nie czas jest nam dany, ale chwila. Naszym zadaniem jest uczynić z tej chwili czas”. Niech to będzie teraz i w przyszłości czas dobrze spędzony, czas miłych wspomnień, wspaniałych przyjaźni, sukcesów na miarę możliwości każdego z Was. Pamiętajcie, że „(…) ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”.

   Koniec roku szkolnego jest okazją do podsumowań i porównań. Oferta naszej szkoły nie ograniczała się wyłącznie do godzin lekcyjnych. Po zajęciach szkolnych, a także w soboty organizowane były liczne zajęcia dodatkowe. Brali w nich udział Ci z Was, którzy chcieli wiedzieć więcej od swoich kolegów i koleżanek. Każdy z Was miał możliwość pogłębienia swojej wiedzy z zakresu przedmiotów najbardziej go interesujących czy ulubionych.

   Z wielką satysfakcją i przyjemnością stwierdzam, że był to kolejny dobry rok. Obfitował w liczne sukcesy. Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursach przedmiotowych pod patronatem Kuratora Oświaty, a więc były to konkursy najwyższej rangi tak zwane olimpiady przedmiotowe i odnieśli w nich wspaniałe sukcesy.

 • Grzegorz Wasielewski został Laureatem Wojewódzkiego Konkursu z Historii za co został zwolniony z dwóch części egzaminu gimnazjalnego uzyskując maksymalny wynik
 • Karolina Chojnacka w tej samej kategorii została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.

   Niezwykle prestiżowym i cennym w dosłownym tego słowa znaczeniu, był sukces w Ogólnopolskim Konkursie plastyczno – historycznym „Dumni z dziedzictwa”. Nasi uczniowie zajęli w nim pierwsze miejsce przywożąc z Warszawy 42 calowy telewizor LCD, kino domowe i DVD. Skoro jestem przy historii muszę wymienić następujące sukcesy:

 • Daria Książkiewicz zajęła trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Kresowe portrety” organizowanym przez Muzeum Niepodległości w Warszawie.
 • Grzegorz Wasielewski, Anna Czyżewska i Daria Książkiewicz zdobyli wyróżnienia w Wojewódzkim Konkursie „Oni tworzyli naszą historię”.
 • Anna Czyżewska zajęła I miejsce w konkursie „Dzieje włocławskiej oświaty”.

   W projekcie „Zadbamy, by nie odeszli w niepamięć” 28 uczniów tworzyło biogramy niezwykłych ludzi naszej gminy. Publikowano je w „Gazecie Pomorskiej” i na stronach regiopedii. W czerwcu bieżącego roku grupa uczniów z projektu zapoznawała nauczycieli - tak, tak nauczycieli w KPCEN – jak się takie biogramy pisze, a nasz pomysł ma być realizowany w regionie.

   Z nauk humanistycznych muszę wymienić sukcesy następujących uczniów:

 • Karolina Kosmalska zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Poetyckiej w Lublinie,
 • Andżelika Szafrańska zajęła III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim „Mój list do Janusza Korczaka” w Bydgoszczy,
 • Justyna Rumińska zdobyła II miejsce w Małym Finale Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzny Polszczyzny we Włocławku,
 • Anna Czyżewska zajęła II miejsce w Konkursie im. Ryszarda Kapuścińskiego na reportaż z powiatu aleksandrowskiego.

   Z matematyki sukcesem może pochwalić się Milena Zaremba, która tak, jak w tamtym roku zajęła trzecie miejsce w Lidze Zadaniowej oraz Anna Golenia, która otrzymała wyróżnienie.

   Z licznymi sukcesami reprezentowali szkołę nasi plastycy:

 • Natalia Centkowska,
 • Anna Wiatrowska,
 • Andżelika Szafrańska,
 • Monika Wyrzykowska.

   W IX Powiatowym Konkursie Stop Przemocy „Cyberprzemoc – dziecko w sieci” nasze uczennice: A. Golenia, J. Wienconek, M. Mikołajewska, K. Krajewska, M. Wyrzykowska zajęły I i III miejsce.

   Sport szkolny może pochwalić się:

 • wicemistrzostwem województwa w rzucie oszczepem, które zdobyła Olga Kulpa, więc lepiej nie podchodzić jej pod rękę,
 • mistrzostwem Powiatowej Gimnazjady w Piłce Siatkowej,
 • mistrzostwem Powiatowej Gimnazjady w Tenisie Stołowym – Drużynowym Chłopców,
 • sześcioma tytułami Mistrza Powiatu w Lekkiej Atletyce.

   Na tym podsumowanie osiągnięć naszych uczniów zakończę, choć zdaję sobie sprawę, że nie wymieniłem wszystkich. Przepraszam tych uczniów, których pominąłem, a zainteresowanych odsyłam do dokładnego zapoznania się ze stroną naszego gimnazjum, gdzie zawarte są wyczerpujące informacje.

   Zdaję sobie sprawę, że tych sukcesów by nie było, gdyby nie pomoc rodziców, dlatego gorąco Wam dziękuję. Dziękuję również za wsparcie we wszystkich działaniach wychowawczych i opiekuńczych. Równie serdecznie dziękuję nauczycielom za dodatkową pracę z uczniami za bezinteresowność i miłość do szkoły. Organowi prowadzącemu, na ręce Wójta Gminy Bądkowo, składam podziękowanie za życzliwość, materialne wsparcie i nagrody dla najlepszych uczniów poszczególnych klas.

Poprawiony: sobota, 10 listopada 2012 16:41
 
Prace Ani i Natalii na wystawie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 28 czerwca 2012 00:03

wystawa   18 czerwca w Miejskim Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim został rozstrzygnięty V Powiatowy Przegląd Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży. Do konkursu zgłoszono 373 prace plastyczne z 12 szkół i placówek naszego powiatu. Prace Ani Wiatrowskiej z kl. IIa i Natalii Centkowskiej z kl. Ia  znalazły się wśród 12 zakwalifikowanych do udziału w wystawie w kategorii gimnazja i szkoły średnie. Opiekunką uczennic była pani Beata Wesołowska. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów po wakacjach. 

Poprawiony: czwartek, 28 czerwca 2012 00:07
 
Projekt „Zadbamy, by nie odeszli w niepamięć” zakończyliśmy uroczyście w bądkowskim GOK-u PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 25 czerwca 2012 22:14

IMG 0415p   Dziś, w sobotnie przedpołudnie (23 czerwca) uroczyście zakończyliśmy w Gminnym Ośrodku Kultury w Bądkowie nasz wspólny (GOK-u i gimnazjum) projekt. Ale tak mniej oficjalnie, za to zgodnie z naszą projektową tradycją i radośnie, podsumowania naszych działań i zarysowania planów na przyszłość dokonaliśmy w miniony poniedziałek na biwaku podsumowującym nad jeziorem w Sadłużku. Za nami sześć miesięcy archiwalnych i bibliotecznych poszukiwań, wyjazdów, wywiadów, spotkań z osobami mogącymi pomóc w zdobyciu informacji o życiu i czynach 32 mieszkańców naszej gminy, którzy w różny sposób zasłużyli sobie na to, by nie odeszli w niepamięć. Od kilku tygodni na łamach „Gazety Pomorskiej” w rubryce „Biografie niepospolite” są drukowane skrócone biogramy takich właśnie osób. Ich pełne wersje są zamieszczone na www.regiopedia.pl, a dziś z dumą przekazaliśmy naszym rodzicom i zaproszonym gościom nasz kolejny „Słownik biograficzny”. Na naszą uroczystość przybyło do GOK-u prawie 50 osób, co świadczy jak poważnie nasi goście potraktowali nasze zaproszenia. Miłym akcentem naszej uroczystości była obecność pani Barbary Kurzyp – Przewodniczącej Komisji Oświaty, Kultury Sportu i Pomocy Społecznej.

   Pan Nowakowski – koordynator projektu przygotował specjalną prezentację, w której w swoim stylu opowiedział o naszych półrocznych staraniach, a potem każdy z nas w kilku słowach opowiadał o „swoim bohaterze” opisanym w biogramach. Na tę część Krzysiu Ulczycki przygotował własną prezentację, wykorzystując fotografie i fragmenty biogramów, co ułatwiało nasze wypowiedzi i dodawało im plastyczności. I chyba nasz występ spodobał się naszym gościom, bowiem otrzymaliśmy wieeeelkie brawa. A potem, gdy już oddaliśmy do rąk naszych gości „słowniki” miło było patrzeć, jak przeglądają, komentują z dużym wzruszeniem. Ostatnim punktem naszego spotkania było zwiedzenie okolicznościowej wystawy. Podzieliliśmy ja na dwie części. W jednej pokazaliśmy nie tylko kilka biogramów, ale przede wszystkim unikalne dokumenty, dzięki którym mogliśmy je napisać. W drugiej znalazła się prośba o pomoc w odszukaniu informacji o prawie czterdziestu żołnierzach Września 1939 r., których nazwiska odszukaliśmy, ale nie mogliśmy trafić do rodzin lub znajomych, aby również ich uratować przed zapomnieniem. Ponieważ wystawa w gminnej bibliotece będzie dostępna przez kilka tygodni, to powinno nam się udać przynajmniej o części tych osób trafić na jakiś ślad. Tak, tak – to zapowiedź tego, że naszym i naszych gości zamiarem jest ten pomysł kontynuować.

Poprawiony: poniedziałek, 25 czerwca 2012 22:51
 
Studenci – seniorzy Uniwersytetu Ludzi Aktywnych otrzymali dyplomy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 25 czerwca 2012 21:27

DSC 0040

   W piątek (22 czerwca) zakończyły się zajęcia na bądkowskim Uniwersytecie Ludzi Aktywnych. Uniwersytet powstał przy bądkowskim gimnazjum w styczniu 2011 i początkowo obejmował tylko multimedialne wykłady z historii, których cały cykl zaplanowano na trzy semestry. Wkrótce po rozpoczęciu zajęć, na prośbę słuchaczy, program zajęć został poszerzony o podstawy informatyki, a w III semestrze o podstawy języka angielskiego. Godzi się podkreślić że cały projekt został oparty całkowicie na zasadach non profit, bowiem ani słuchacze nie ponosili żadnych opłat, ani tym bardziej prowadzący zajęcia nie otrzymywali żadnego wynagrodzenia.

   Pomysłodawca projektu - Józef Nowakowski w formie multimedialnej prezentacji przypomniał półtoraroczne dokonania:  odbyło się 35 wykładów z historii (ponad 100 godzin), 35 godzin zajęć z informatyki (prowadzący Janusz Graczyk) i języka angielskiego (prowadząca Monika Morawska). Uzbierało się ponad trzydziestu słuchaczy, zorganizowaliśmy dwa spotkania z ciekawymi ludźmi: Wykład dr Alicji Paczoskiej-Hauke poświęcony problematyce „Żołnierzy wyklętych” oraz spotkanie z kujawskim miłośnikiem dziejów lokalnych, kolekcjonerem i wydawcą – Januszem Borkowskim. Odbyliśmy też jedną wycieczkę do Sejmu (na zaproszenie Marszałka Jerzego Wenderlicha) i zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego. Uroczystość zakończenia zajęć i wręczenia specjalnych dyplomów dla studentów-seniorów uświetnili:  Panie Halina Kurdupska – Przewodnicząca Rady Gminy Bądkowo i Barbara Kurzyp – Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Pomocy Społecznej oraz dyrektor gimnazjum Ryszard Stępkowski. Po części uroczystej absolwenci naszej bądkowskiej uczelni zasiedli do stołów z przygotowanymi przez siebie smakowitościami, zaś o część grillową zadbał student-senior Stanisław Skowroński. Miłym akcentem były podziękowania, kwiaty i sympatyczne upominki od słuchaczy dla „profesorów”. Żebyśmy jednak mogli jeszcze powspominać studenckie czasy, umówiliśmy się na jesień, na wspólną wycieczkę, żeby historyczną wiedzę sprawdzić w praktyce. (JN)

Poprawiony: poniedziałek, 25 czerwca 2012 22:14
 
Piknik edukacyjny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 25 czerwca 2012 21:23

   W piątek, dnia 15.06.2012 r. odbył się w naszym gimnazjum piknik edukacyjny zorganizowany przez firmę Inter_Edu z Gdyni w ramach projektu "Za rękę z Einsteinem" - edycja II, w którym wzięliśmy udział. Piknik miał na celu zachęcenie nas do edukacji, a jego motto brzmiało: "Zabawą uczyć - uczyć zabawą". Każdy uczeń spróbował swoich sił w dziedzinie informatyki, optyki, multimedialnej biologii, konstrukcji, chemii i genetyki. Dowiedzieliśmy się, na czym polega dyfrakcja, dyspersja i polaryzacja. Nagrywaliśmy filmy showmotion. Wspólnie powtórzyliśmy za pomocą tablic interaktywnych wiedzę o budowie człowieka i genetykę. Wytwarzaliśmy prąd za pomocą siły mięśni. Naukę uświetniły efektowne pokazy z ogniem. Po odwiedzeniu wszystkich 7 stanowisk zostaliśmy poczęstowani słodką bułką i sokiem. To już koniec projektu "Za rękę z Einsteinem", tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy go zakończyć w tak miły sposób. Kinga Krajewska

Poprawiony: poniedziałek, 25 czerwca 2012 21:27
 
W Łazienkach Królewskich powitali nas po królewsku… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 15 czerwca 2012 23:03

DSC07123

   Z pewnością 14 czerwca 2012 roku zapisze się na kartach gimnazjalnej kroniki wielkimi literami za sprawą naszych uczniów, którzy w stolicy w Finale Ogólnopolskiego Konkursu „Dumni z dziedzictwa” wywalczyli I miejsce, pozostawiając za sobą drużyny ze Świebodzina, Warszawy Jeżewa oraz Aleksandrowa Łódzkiego. Dla szkoły wywalczyli 42” telewizor plazmowy, kino domowe oraz dodatkowo - w konkursie internetowym DVD. Ale na ten sukces musieli ciężko przez blisko pół roku zapracować. Najpierw haftując pracę konkursową złożoną z 42840 krzyżyków, a po zakwalifikowaniu się do Finału – przygotowując się z wiedzy o czasach Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz do „obrony” tematu pracy i sposobu jej wykonania. W pierwszym etapie część 12 osobowego zespołu, pod okiem pani Beaty Wesołowskiej wykonywało pracę – na słowa uznania zasłużyły zwłaszcza Andżelika Szafrańska, Iza Erwińska, Andżelika Witkowska, Monika Tomalak, Justyna Wienconek i Grzegorz Wasielewski. Natomiast w drugim, (o co zadbał pan Józef Nowakowski), cała dwunastka musiała sporo napocić się poznając osiemnastowieczne dzieje naszego kraju, oraz przygotowując się do obrony. Żeby jednak było sprawiedliwiej – mniej do nauki dostała grupa hafciarska.

     Do stolicy wyjechaliśmy o 9 rano. Tu słowa ogromnego uznania należą się organizatorom konkursu, bowiem mieliśmy zapewniony dowóz i przywóz (podobnie jak rok temu w podobnym konkursie do Wilanowa). Podróż odbyliśmy w miłym towarzystwie gimnazjalistów z Jeżewa, bowiem organizatorzy tak zaplanowali trasę przejazdu, że mogliśmy odbyć ją jednym autobusem. W Łazienkach byliśmy o  trzynastej. Krótkie powitanie i zwiedzanie Pałacu na Wodzie – letniej rezydencji króla Stasia. Punktualnie o czternastej zaczęły się finałowe zmagania. Wielu i to nie tylko naszych uczniów, w onieśmielenie wprawił wystrój Sali Balowej, bowiem finalistów powitano i ugoszczono iście po królewsku. Komisji konkursowej przewodniczył pan Tadeusz Zielniewicz – dyrektor Królewskich Łazienek oraz główny sponsor konkursu - Maciej Owczarek – Prezes Enei. Po części powitalnej każda z drużyn wylosował zestaw pytań, na które przed komisją należało udzielić odpowiedzi. I chyba nasi musieli być dobrze przygotowani teoretycznie, skoro wszyscy byli gotowi stawić czoła  komisji, a co nas szczególnie ucieszyło – również pierwszoklasiści. Na wylosowane pytania, (m.in. Kiedy i w jakich okolicznościach postawiono w Łazienkach pomnik Fryderyka Chopina? Czym jest „true madame” i na czym polega? Czy – jaki kurant wygrywa zegar w budynku Podchorążówki?) bezbłędnie odpowiedziały: Magda Mikołajewska, Andżelika Witkowska, Natalia Kwiatkowska, Justyna Wienconek, Weronika Kotowska i Joanna Puchalska). Ale najtrudniejsze było jeszcze przed nami – na podstawie specjalnie przygotowanej multimedialnej prezentacji musieliśmy uzasadnić wybór tematu i formy wykonania pracy konkursowej zatytułowanej „Bo widzisz wnusiu, to było tak…” W tej roli doskonale spisali się Kinga Krajewska i Grzegorz Wasielewski. Ich niewątpliwy talent prezenterski i kilka godzin prób robiło naprawdę wspaniałe wrażenie. A potem nastała długa chwila oczekiwania na ostateczną decyzję Jury. Żeby nieco złagodzić emocje i zdenerwowanie, poproszono nas do sąsiedniej Sali, gdzie już czekał królewski poczęstunek – mnóstwo pyszności, do konsumpcji których zabraliśmy się z ochotą ale i ogromną co tu ukrywać przyjemnością. (Chciałoby się powiedzieć: Oj fajne życie mieli kiedyś królowie, nie ma co!). 

   Wreszcie moment najważniejszy – ogłoszenie wyników. Wszyscy, nie tylko nasi uczniowie trzymali mocno zaciśnięte palce, widać było coraz większe emocje. Pan Zielniewicz odczytuje: wyróżnienia otrzymują drużyny z Aleksandrowa Łódzkiego i Jeżewa. Trzecie miejsce - Warszawa , drugie Świebodzin… i w tym momencie (zanim  zostało to odczytane) z miejsca gdzie siedzieli nasi ogromny krzyk radości, Hurra! Wygraliśmy. Uradowane twarze gdy dyrektor Łazienek wręczał główną nagrodę i upominki dla uczniów (wszyscy nauczyciele otrzymali album malarstwa Rembrandta w zbiorach łazienkowskich) i duma, że to my z małego Bądkowa daliśmy radę pokonać rówieśników z dużych miast. A potem obładowani nagrodami przemaszerowaliśmy przez łazienkowskie ogrody do autobusu i powrót do domu, przerwany a jakże wizytą w Mc Donaldzie (bo co to za wycieczka bez tej atrakcji) i około 21:30 dotarliśmy szczęśliwie i szczęśliwi do Bądkowa.

Poprawiony: piątek, 15 czerwca 2012 23:42
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 18

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Alana Kaliksta
Jutro: Teresy Jadwigi

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content