Rok szkolny 2004/2005
Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Szafrańska Andżelika   
piątek, 02 listopada 2012 23:05


alt

 

Tego właśnie dnia na piątej godzinie lekcyjnej uczniowie i nauczyciele zebrali się w sali gimnastycznej. Uczniowie klasy Ia przygotowani przez nauczyciela historii pana R. Stępkowskiego i nauczyciela sztuki pana R. Mroczkowskiego przedstawili inscenizację poświęconą konstytucji 3 Maja. Wystąpili, oni w strojach galowych i historycznych. Mimo lekkiej tremy - ładnie i ciekawie zaprezentowali program artystyczny. Półgodzinny występ zakończył się owacjami.

 

 

Poprawiony: środa, 14 listopada 2012 16:56
 
Eugeniusz Kwiatkowski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Szafrańska Andżelika   
piątek, 11 maja 2012 20:48

alt

 

W 20 rocznicę śmierci Eugeniusza Kwiatkowskiego w Publicznym Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Bądkowie odbyło się uroczyste, w którym uczestniczyło wielu znanych gości. Na zaproszenie Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokół” przybyła mieszkająca w Bydgoszczy Zofia Kwiatkowska – żona sportowca. Obecni byli koledzy i przyjaciele z okresu początków kariery: Longinia Jaskólska i Marian Świątkowski.

 

 

alt

 

Uroczystość poświęconą olimpijczykowi uświetnili: wicemistrzyni olimpijska w judo z Atlanty – Aneta Szczepańska z trenerem Romanem Stawińskim. Doniosłość spotkania podkreśliła obecność władz gminy z wójtem Ryszardem Kobusem.

 

 

alt

 

 

 

Były wspomnienia, łzy wzruszenia, wspaniałe pokazy gimnastyczne i walki judo w wykonaniu zawodników „Olimpijczyka Włocławek”. Zofia Kwiatkowska dokonała odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci wielki9ego sportowca. Goście i licznie zgromadzona młodzież miała możliwość obejrzenia wystawy opisującej życie i karierę sportowca. Spotkanie przygotował i poprowadził prezes UKS „Sokół” Zdzisław Etynkowski.

 

alt

 

Eugeniusz Kwiatkowski – urodzony 22.11.1932r. w Bądkowie, uczeń Szkoły podstawowej w Bądkowie, sportowiec, reprezentant LZS Bądkowo, WKS „Zawisza” Bydgoszcz, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce w pchnięciu kulą, reprezentant kraju, należał do słynnego „wunderteamu”, uczestnik Mistrzostw Europy w Sztokholmie (1958) i Belgradzie (1962), olimpijczyk z Rzymu, żołnierz zawodowy, trener, wychowawca młodzieży. Eliza Etynkowska IIa.

 

Poprawiony: środa, 14 listopada 2012 16:32
 
Apel z okazji Dnia Ziemi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Szafrańska Andżelika   
piątek, 02 listopada 2012 23:08


alt

 

W naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Ziemi. Inscenizację pt "Mitologia ekologiczna" przygotowała klasa Ic pod kierunkiem wychowawcy Marii Głowackiej i p. Haliny Dondalskiej nauczycielki języka polskiego. Uczniowie w sposób zabawny i ciekawy przedstawili problematykę ekologiczną.

 

 

 

Poprawiony: środa, 14 listopada 2012 16:40
 
Przedstawienie profilaktyczne "Jak ja na to patrzę?" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Szafrańska Andżelika   
piątek, 02 listopada 2012 23:11

Spektakl ten przygotowany przez Teatr "Kurtyna" z Karkowa podejmował istotne dla współczesnej młodzieży problemy: przemocy w rodzinie, samotności, braku tolerancji, braku przyjaciół.

 

Szanuj mnie, żebym szanowała innych

wybaczaj, żebym umiała wybaczać

słuchaj, żebym umiała słuchać

nie bij, żebym nie biła

nie poniżaj, żebym nie poniżała

rozmawiaj ze mną, żebym umiała rozmawiać

nie wyśmiewaj

 nie obrażaj

nie lekceważ

kochaj mnie, żebym umiała kochać

 
Jan Paweł II PDF Drukuj Email
Wpisany przez Szafrańska Andżelika   
piątek, 02 listopada 2012 23:27

alt

 

7 kwietnia w naszej szkole odbył się apel poświęcony pamięci Jana Pawła II.

 

Poprawiony: piątek, 16 listopada 2012 23:56
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 7

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Alana Kaliksta
Jutro: Teresy Jadwigi

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content