Rok szkolny 2001/2002
Podziękowania PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maciej Suchara   

   Księdzu proboszczowi Stanisławowi Mazurskiemu, pani Halinie Kuropatwińskiej oraz panom - Czesławowi Dobrzalskiemu, Tadeuszowi Gawrońskiemui Stanisławowi Rozpędowskiemu pragniemy podziękować za pomoc w zorganizowaniu Konkursu Piosenki Biesiadnej. Uczniowie i Nauczyciele Publicznego Gimnazjum w Bądkowie

 
Dzień Ziemi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maciej Suchara   

alt

Dnia 3 VI 2002 do naszej szkoły przyjechał teatr. Przedstawienie odbyło się w GOK – u. Miało ono tytuł „Pociąg do nikąd”. Aktorzy występujący w nim opowiadali historie utalentowanego chłopaka zażywającego narkotyki, który pokonał uzależnienie dzięki dziewczynie, w której się zakochał. Jego historia kończy się tragicznie. Historia ta zarówno jak i przedstawienie mają na celu ustrzec przed uzależnieniami takimi jak: narkotyki, alkohol, nikotynizm. Treść przedstawienia mówiła również o depresji, która jest początkiem każdego uzależnienia.

 

alt

 

Mi osobiście spektakl podobał się, dlatego, że zawiera przesłanie do młodego pokolenia. Dawid Głowacki kl. IIIa

 

alt

 
Wycieczka gimnazjalistów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maciej Suchara   

   Dnia 22.05.02 udaliśmy się na wycieczkę szkolną. Nasza grupa składała się z uczniów wszystkich klas gimnazjum. Naszymi opiekunami byli: pan R. Mroczkowski, pani H. Dondalska i p. Beata Wesołowska. Wyruszaliśmy z samego rana o godzi. 6.00. Po około 4h jazdy dojechaliśmy do pierwszego "przystanku" - na Grunwald. Następnie odwiedziliśmy skansen w Olsztynku. Byliśmy w planetarium na zamku i starym mieście. Tutaj też mieliśmy nocleg. Najpierw zwiedziliśmy kościół w Św. Lipce, potem kwaterę Hitlera, wilczy szaniec, zaś potem przepłyneliśmy statkiem jezioro w Mikołajkach. Po takich wrażeniach nastał czas powrotu. Tym razem nocowaliśmy w Kłębowie, nad pięknym jeziorem. Wieczorem urządziliśmy ognisko i spędziliśmy miło czas na pieczeniu kiełbasek i śpiewaniu. Ostatniego dnia zwiedziliśmy Frombork, obóz koncentracyjny w Sztutowie. Później udaliśmy się na spacer po lesie, byliśmy w rezerwacie przyrody. W końcu dotarliśmy też nad morze.

 
Konkurs piosenki biesiadnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maciej Suchara   

alt

 

14 i 15 maja 2002 r. uczniowie trzech klas gimnazjum pisali egzaminy do szkół średnich. W tym czasie klasy I, II z pomocą nauczycieli uprzyjemniły sobie wolny czas.

 

alt

 

Pierwszym dniu zorganizowaliśmy imprezę biesiadna. Każda klasa musiała wylosować piosenkę, a później ją zaśpiewać. Było przy tym dużo śmiechu, ale i zabawy. Wygrała klasa II a (składająca się z nauczycieli), gdyż to właśnie ten występ oklaskiwaliśmy najgłośniej. Żeby wszystkim klasom dobrze się śpiewało przed wykonaniem urządziliśmy grilla.

alt

 

Odpowiedzialnym za to był ks. Jan Dominowski, któremu za wszystko dziękujemy. Ten wspaniały zakończyliśmy meczem piłki nożnej, pomiędzy klasami.

 

alt

 

15 maja był dniem sportu i rekreacji, ale również rywalizacji. Pierwszą konkurencją był rzut jajkiem na odległość. Wiele z nich wylądowało na głowach zawodników – nie mogliśmy powstrzymać się od śmiechu. Potem odbyły się zawody skoku wzwyż Sali informatycznej czekały na nas zmagania z grami komputerowymi.

 

alt

 

Nauczycielami odpowiedzialnymi za tą konkurencję był Andrzej Kuczyński i pan Janusz Graczyk. Świetnie się przy tym bawiliśmy i żałowaliśmy, że trwało to tak krótko. Monika Hofman Kl. IIa

 

alt

 
Egzamin - maj 2002 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maciej Suchara   

alt

 

Gimnazjum zgodnie z regulaminem kończy się testami, które są równoznaczne z egzaminem do szkół licealnych i techników. Maksymalnie można otrzymać 100 punktów łącznie z obu testów. Wraz z nauczycielami przygotowaliśmy się na tę chwilę od trzech lat. A tak naprawdę to nikt nie wierzył, że w końcu musi ona nastąpić. A mianowicie czternastego maja we wtorek oraz piętnastego w środę pisaliśmy swój pierwszy poważny „egzamin dojrzałości”. Jego wyniki zdecydują o naszej dalszej edukacji. Pierwszego dnia pisaliśmy test humanistyczny. W jego skład wchodziły elementy języka polskiego, historii i sztuki.

 

alt

 

Wszystkie trzy klasy pojawiły się przed Gminnym Ośrodkiem Kultury już o godzinie 8.30. Jednak wszyscy wyglądali lepiej niż zwykle. Byliśmy ubrani w białe bluzki lub koszule oraz czarne spódniczki lub spodnie. Przed wejściem na salę musieliśmy zapoznać się z przydzielonymi nam numerami, które miały być położone na ławkach.

 

alt

 

Jeszcze parę minut przedrozpoczęciem nasze panie polonistki i pani Maria Wierzchowiska i p. Halina Dondalska próbowały przypomnieć ogólne zagadnienia, które mogłyby pojawić się na teście. Nagle kilku dziewczętom puściły nerwy. Ze strachu, a także z obawy przed złymi wynikami rozżaliły się i rozpłakały. Gdy udało się je pocieszyć, pani Beata Wesołowska rozpoczęła wyczytywanie kolejno numerami uczniów wchodzących na salę.

 

alt

 

Egzamin rozpoczął się o godzinie 9.00. Jednak samo pisanie zaczęliśmy dwadzieścia minut później, co trwało, aż a może tylko, dwie godziny. W pierwszym dniu w komisji zasiadali: pani dyrektor Halina Małecka, pani Ewa Jakóbowska, pan Andrzej Kuczyński, pan Janusz Graczyk, pan Ryszard Stępkowski oraz pani Beata Wesołowska.

 

alt

 

Drugiego dnia pisaliśmy test matematyczno – przyrodniczy, z elementami matematyki, fizyki, biologii, chemii i geografii. Każdy z nas bardziej się go obawiał, ponieważ musieliśmy znać więcej teorii oraz „znienawidzone” wzory. 

 

alt

 

Tutaj również weszliśmy do sali o godzinie 9.00. Wyczytywani przez panią Marię Wierzchowską zajmowaliśmy wyznaczone miejsca. Tym razem w komisji zasiadali; pani dyrektor, pani Beata Wyborska, pan Zdzisław Etynkowski, pani Anna Piernik, pani Halina Dondalska oraz pani Maria Wierzchowiska. Test rozwiązywaliśmy też przez dwie godziny.

 

alt

 

Ogólnie mówiąc cały egzamin nie wydawał się nam trudny. Wszystko przebiegało zgodnie z regulaminem, problemów nie było, lecz niestety przez stres popełnialiśmy wiele niemądrych błędów, co wykazało późniejsze porównanie prac. Na szczęście już wszystko za nami. Monika Wardęga kl. IIIc

 

alt

 
3 Maja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maciej Suchara   

alt

Bardzo ciekawe przedstawienie na majowe święto przygotowała klasa Ib pod kierunkiem wychowawcy pana Ryszarda Stępkowskiego. Była to prawdziwa lekcja historii.

 

alt

 

Konstytucja zawarta 03.05.1791r. jest świętem narodowym. Jest ono obchodzone we wszystkich szkołach, także w naszej. Przedstawienie odbyło się w GOK-u. Bardzo przezywaliśmy to wydarzenie. Inscenizację przygotował p. Ryszard Stępkowski wraz ze swoją klasą Ib.

 

alt

 

Tematem przedstawienia był powrót posła do domu w czasie przerw w obradach.

 

alt

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Alana Kaliksta
Jutro: Teresy Jadwigi

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content