Sport
XII Mityng Rzutowy w Pchnięciu Kulą im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Bądkowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 17 września 2012 22:03

wst

   Dnia 2.09.2012 w roku olimpijskim, już po raz XII Uczniowski Klub Sportowy "Sokół" działający przy Publicznym Gimnazjum w Bądkowie zorganizował mityng rzutowy poświęcony pamięci Eugeniusza Kwiatkowskiego; kulomiota, olimpijczyka z Rzymu urodzonego w Bądkowie. Tutaj w latach pięćdziesiątych zdobywał pierwsze sukcesy sportowe. W wieku 18 lat trafił do bydgoskiego „Zawiszy”. Reprezentował Polskę w międzypaństwowych meczach lekkoatletycznych z USA, Związkiem Radzieckim, Niemcami, Francją, Wielką Brytanią, Norwegią, Finlandią. Uczestniczył w Mistrzostwach Europy w Sztokholmie i Belgradzie. W roku 1960 stanął na Stadio Olimpico w Rzymie podczas XVII Igrzysk Olimpijskich. Mityng rzutowy jest imprezą towarzyszącą dożynkom parafialno – gminnym . Pomysłodawca i główny organizator - prezes UKS „Sokół” Zdzisław Etynkowski od lat zaprasza do udziału czołowych kulomiotów kraju. Gościliśmy na rzutni w Bądkowie takich zawodników jak: Leszek Śliwa, Grzegorz Pankau, Łukasz Klebs, Przemysław Krawczak, Rafał Kownatke, Marcin Górzyński, Daniel Domaradzki, Sylwester Zieliński oraz Dominik Zieliński, który jest rekordzistą mityngu. Gośćmi honorowymi zawodów byli m.in.: Katarzyna Kowalska, Aneta Szczepańska, Janusz Gassowski, Wincenty Dybalski. W Publicznym Gimnazjum w Bądkowie w roku 2005 utworzono izbę pamięci olimpijczyka, a w 2010 odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą Eugeniuszowi Kwiatkowskiemu.

   W tegorocznym mityngu startowały młodziczki, juniorzy i seniorzy w kategorii amatorów oraz seniorzy zawodnicy ligowi. Rekord zawodów 19,29m od 2007r. należy do Dominika Zielińskiego z Lechii Gdańsk

   Wyniki XII mityngu:

Młodziczki (kula 3kg)
1. Agnieszka Hęsiak – 9,16m
2. Olga Kulpa – 8,65m
3. Katarzyna Goral – 8,0m (wszystkie UKS „Sokół”)

Amatorzy (kula 5kg)
1. Jarosław Gładkowski – 14,04m - Bądkowo
2. Wojciech Kępara – 13,36m - Bądkowo
3. Szymon Strzelecki – 12,60m – UKS „Sokół” Bądkowo
4. Jędrzej Kownacki – 11,69m – UKS „Orlik” Koneck
5. Jarosław Urbański – 11,54m – UKS „Sokół Bądkowo

Zawodnicy ligowi (kula 7,26kg)
1. Rafał Kownatke – 18,73m - LKS Ziemi Puckiej
2. Sylwester Zieliński – 17,41m - LIUKS Kruszwica
3. Marcin Górzyński – 15,06m - SKLA Sopot

   Poza konkursem czołowi kulomioci kraju dali pokaz pchnięcia kulą 5kg. Zwyciężył Rafał Kownatke z wynikiem 22,55m, a Sylwester Zieliński uzyskał wynik 21,93m. Licznie zgromadzona publiczność sportowa i dożynkowa potwierdziła, iż królowa sportu na dobre zagościła w Bądkowie. Organizator memoriału Z. Etynkowski serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do trwania tradycji lekkoatletycznej w Bądkowie.

Poprawiony: piątek, 16 listopada 2012 23:41
 
Halowy Mistrz Polski zwycięża w XI Mityngu Rzutowym im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Bądkowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 24 sierpnia 2011 16:38

XImit

Rafał Kownatke (LKS „Ziemi Puckiej”) został zwycięzcą memoriału Eugeniusza Kwiatkowskiego w Bądkowie. Reprezentant kraju zwyciężył z bardzo dobrym wynikiem – 18,77m. Tym samym Kownatke zrewanżował się Sylwestrowi Zielińskiemu (LIUKS „Kruszwica”), ubiegłorocznemu zwycięzcy jubileuszowego mityngu, który zajął II miejsce z wynikiem 17,74m. Trzecia lokata przypadła Przemysławowi Płoskiemu („Lechia” Gdańsk), który po raz pierwszy startował w Bądkowie, pchając kulę na 17,71m. IV miejsce zajął kolega klubowy Rafała Kownatke, Grzegorz Grzenkowicz, uzyskując odległość 16,05m. Licznie zgromadzona dożynkowa publiczność mogła podziwiać także kulomiotów – amatorów z Bądkowa, którzy jak przystało na gospodarzy memoriału godnie uczcili pamięć o swym olimpijczyku. Wśród amatorów zwyciężył Wojciech Kępara (12,84m). Drugi był 16letni reprezentant UKS „Sokół” – Szymon Strzelecki z wynikiem 12,75m, trzecie miejsce zajął Mariusz Kępara (12,43m), czwarte – Hubert Pańka (11,97m), piąte – Jarosław Urbański (UKS „Sokół”, 11,37m). Zawodnicy podkreślali wspaniałą organizację zawodów, bardzo dobrze przygotowaną rzutnię, doping znającej się na pchnięciu kulą widowni, a kibice nagradzali oklaskami wysoki poziom sportowy reprezentantów kraju. Kolejny mityng pokazał, iż „Królowa sportu” i jej „polska specjalność” na trwałe zapisuje się w historii sportowej Bądkowa. Prezes UKS „Sokół” Zdzisław Etynkowski, serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i sprawnego przeprowadzenia mityngu. Zwycięzcy zawodów, Rafałowi Kownatke życzymy startu w londyńskich igrzyskach i do zobaczenia za rok podczas kolejnego mityngu. Opinia Mistrza o Naszym turnieju na jego stronie http://rafalkownatke.pl/


Poprawiony: niedziela, 18 listopada 2012 11:19
 
XI Mityng Rzutowy w Pchnięciu Kulą im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Bądkowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 20 sierpnia 2011 12:54

Już po raz XI Uczniowski Klub Sportowy "Sokół" działający przy Publicznym Gimnazjum w Bądkowie organizuje mityng rzutowy poświęcony pamięci Eugeniusza Kwiatkowskiego; kulomiota, olimpijczyka z Rzymu urodzonego w Bądkowie. Tutaj w latach pięćdziesiątych zdobywał pierwsze sukcesy sportowe. W wieku 18 lat trafił do bydgoskiego "Zawiszy". Reprezentował Polskę w międzypaństwowych meczach lekkoatletycznych z USA, Związkiem Radzieckim, Niemcami, Francją, Wielką Brytanią, Norwegią, Finlandią. Uczestniczył w Mistrzostwach Europy w Sztokholmie i Belgradzie. W roku 1960 stanął na Stadio Olimpico w Rzymie podczas XVII Igrzysk Olimpijskich. Mityng rzutowy jest imprezą towarzyszącą dożynkom parafialno – gminnym.

Od lat organizator Uczniowski Klub Sportowy "Sokół" zaprasza do udziału czołowych kulomiotów kraju, tak będzie i tym razem. Na rzutni zobaczymy także kulomiotów amatorów z Bądkowa.  Przypomnijmy, iż zwycięzcą X Mityngu Rzutowego w Pchnięciu Kulą został Sylwester Zieliński z LIUKS Kruszwica, wygrywając z Rafałem Kownatke (LKS Ziemia Pucka) różnicą zaledwie 1 cm. Obydwaj kulomioci i tym razem spotkają się na rzutni w Bądkowie. Rekord zawodów 19,29m od 2007r. należy do Dominika Zielińskiego z Lechii Gdańsk. Prezes UKS "Sokół" Zdzisław Etynkowski zaprasza kibiców lekkiej atletyki na stadion w Bądkowie 21.08.2011 o godzinie 16.00.

Poprawiony: piątek, 16 listopada 2012 23:41
 
X jubileuszowy Mityng Rzutowy im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Pchnięciu Kulą w Bądkowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 06 września 2010 02:00

Już po raz X Uczniowski Klub Sportowy "Sokół" działający przy Publicznym Gimnazjum w Bądkowie zorganizował mityng rzutowy poświęcony pamięci Eugeniusza Kwiatkowskiego; kulomiota, olimpijczyka z Rzymu urodzonego w Bądkowie. Tutaj w latach pięćdziesiątych zdobywał pierwsze sukcesy sportowe. W wieku 18 lat trafił do bydgoskiego "Zawiszy". Reprezentował Polskę w międzypaństwowych meczach lekkoatletycznych z USA, Związkiem Radzieckim, Niemcami, Francją, Wielką Brytanią, Norwegią, Finlandią. Uczestniczył w DSC_0122Mistrzostwach Europy w Sztokholmie i Belgradzie. W roku 1960 stanął na Stadio Olimpico w Rzymie podczas XVII Igrzysk Olimpijskich. Mityng rzutowy jest imprezą towarzyszącą dożynkom parafialno – gminnym w Bądkowie, który w tym roku odbyły się w niedzielę 22.08. Tegoroczny mityng przypadł w 25. rocznicę śmierci sportowca oraz 50. jego startu w rzymskich igrzyskach. Organizator, UKS „Sokół” jubileuszowym zmaganiom nadał wyjątkowy charakter, zapraszając szóstkę czołowych kulomiotów kraju, aranżując wystrój rzutni na miarę jubileuszu. Uznanie dla memoriałowych zmagań przekazał Polski Komitet Olimpijski, przeznaczając nagrody dla uczestników, życząc zawodnikom rekordowych wyników, a działaczom wytrwałości w promocji idei olimpijskiej w Bądkowie. Na stronie internetowej PKOL będzie można znaleźć galerię z bądkowskich zawodów. Na rzutni w Bądkowie stanęło 10 zawodników. W kategorii zawodników ligowych wspaniała walka rozegrała się pomiędzy Sylwestrem Zielińskim (LIUKS Kruszwica) a Rafałem Kownatke (LKS Ziemia Pucka). Już w serii próbnej Zieliński pchnął kulą na odległość 19,10m, co zapowiadało niezwykłe emocje. W konkursie zwyciężył różnicą 1 cm z Kownatke, uzyskując wynik 18,48m. Drugi, Kownatke, sam odczytał wynik swojego rzutu – 18,47m. III miejsce zajął Marcin Górzyński (SKLA Sopot), ubiegłoroczny zwycięzca z wynikiem 16,76m, a Jacek Kalinowski (Zawisza Bydgoszcz) zajął IV miejsce ustanawiając wynikiem 16,69 rekord życiowy. V i VI miejsce zajęli zawodnicy MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie – Łukasz Klebs (15,30m), oraz Marcin Klon (14,87m). Wśród amatorów dwaj zawodnicy, bracia, Wojciech i Mariusz Kępara uzyskali jednakowe odległości – 12,71m i oni zostali zwycięzcami jubileuszowych zawodów. Trzeci był najmłodszy uczestnik mityngu – Szymon Strzelecki, reprezentant UKS „Sokół” (11,73m), a czwarty weteran zmagań memoriałowych – Remigiusz Krajewski (11,19m). Wszyscy zawodnicy podkreślali wystrój rzutni i doping już dobrze znającej się na kuli widowni. X mityng był okazją aby podziękować sponsorom i pasjonatom sportu w Bądkowie. Takie szczególne wyróżnienie ze strony UKS „Sokół” spotkało Państwa Barbarę i Mariana Chojnickich, którzy od pierwszego mityngu współpracują z organizatorem. Pomysłodawca i główny organizator zawodów, Zdzisław Etynkowski serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pomogli w organizacji memoriału.

Poprawiony: niedziela, 18 listopada 2012 11:19
 
IX Mityng Rzutowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 29 marca 2011 11:29

DSC_0087

   Już po raz IX Uczniowski Klub Sportowy "Sokół" działający przy Publicznym Gimnazjum w Bądkowie zorganizował mityng rzutowy poświęcony pamięci Eugeniusza Kwiatkowskiego; kulomiota, olimpijczyka z Rzymu urodzonego w Bądkowie. Tutaj w latach pięćdziesiątych zdobywał pierwsze sukcesy sportowe. W wieku 18 lat trafił do bydgoskiego "Zawiszy". Reprezentował Polskę w międzypaństwowych meczach lekkoatletycznych z USA, Związkiem Radzieckim, Niemcami, Francją, Wielką Brytanią, Norwegią, Finlandią. Uczestniczył w Mistrzostwach Europy w Sztokholmie i Belgradzie. W roku 1960 stanął na Stadio Olimpico w Rzymie podczas XVII Igrzysk Olimpijskich.

   Mityng rzutowy jest imprezą towarzyszącą dożynkom i tym razem był jednym z punktów Dożynek Parafialno; Gminnych. Od lat organizator Uczniowski Klub Sportowy "Sokół" zaprasza do udziału czołowych kulomiotów kraju. W Bądkowie startowali m.in.: Leszek Śliwa, Jarosław Cichocki, Łukasz Klebs, Grzegorz Pankau, Dominik Zieliński, Sylwester Zieliński, Przemysław Krawczak, Jacek Kalinowski. Gośćmi mityngów byli: Aneta Szczepańska, Janusz Gassowski, Wincenty Dybalski, Katarzyna Kowalska, Marian Nowakowski.Zwycięzcą IX Mityngu Rzutowego w Pchnięciu Kulą został Marcin Górzyński z SKLA Sopot z wynikiem 18,06m; szósty zawodnik ostatnich Mistrzostw Polski w Bydgoszczy. II miejsce zajął faworyt zawodów Rafał Kownatke z LKS Ziemi Puckiej, który pchnął kulę na odległość 17,98m ; czwarty zawodnik MP w Bydgoszczy. Trzeci Daniel Domaradzki z AZS-AWF Gdańsk zyskał wynik 14,77m. Wśród amatorów zwyciężył Hubert Pańka z wynikiem 12,59m, drugi był Mariusz Kapara; 12,50m, trzeci Sebastian Świercz; 11,90m (wszyscy z Bądkowa). Najmłodszy z uczestników, czternastoletni Szymon Strzelecki (UKS "Sokół) uzyskał kulą 4kg wynik 11,38m. Wszyscy zawodnicy podkreślali wyjątkowy klimat memoriału i wspaniały doping publiczności. Rekord zawodów 19,29m od 2007r. należy do Dominika Zielińskiego z Lechii Gdańsk.

   Prezes UKS "Sokół" Zdzisław Etynkowski dziękuje wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy: Urząd Gminy; Wójt Gminy Bądkowo, Barbara i Marian Chojniccy, Paweł Włodarski, Józef Łyczak, Remigiusz Krajewski, Andrzej Pańka, Dariusz Danielak, Tomasz Kumor, Jarosław Szczupakowski, Grzegorz Skowroński, Piotr Kwiatkowski, Krzysztof Jaromiński, Janusz Wesołowski, Grzegorz Kubiak, Centrum Edukacji Kadr w Toruniu; Liceum Dla Dorosłych w Bądkowie, Stowarzyszenie Producentów Trzody Chlewnej "Bądkowo", Spółdzielnia Kółek Rolniczych Bądkowo, Gminna Spółdzielnia "SCh" w Bądkowie, Publiczne Gimnazjum w Bądkowie.

Poprawiony: piątek, 16 listopada 2012 23:41
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Alana Kaliksta
Jutro: Teresy Jadwigi

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content