ROK SZKOLNY 2009/2010
Kolejny duży sukces PDF Drukuj Email

 ROZSTRZYGNIĘCIE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO

„WOJENNE LOSY”
 

***
Ogólnopolski Związek Żołnierzy Batalionów Chłopskich i Zakład Historii Ruchu Ludowego - Fundacja Rozwoju uprzejmie informują, że na konkurs prowadzony pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej: „Wojenne losy” wpłynęło 800 prac: 322 ze szkół podstawowych, 354 z gimnazjów, 124 ze szkół średnich.

W kategorii gimnazjów nagrodę otrzymuje:

Agnieszka NIEMCZYK klasa IIIa
Publiczne Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Bądkowie
ul. Włocławska 13
87-704 Bądkowo
OPIEKUN: Józef Nowakowski

Organizatorzy konkursu podkreślają wysoki poziom nagrodzonych i wyróżnionych prac doceniając szczególnie oryginalne i różnorodne formy prezentacji tematu, dociekliwość autorów oraz ich zaangażowanie emocjonalne.
Organizatorzy postanowili przekazać laureatom oraz pozostałym autorom prac konkursowych wyrazy uznania w formie dyplomów. Wyrazy uznania i podziękowania za opiekę merytoryczną, zainteresowanie tematem konkursu swoich uczniów i udzielanie wsparcia młodzieży przy pisaniu i tworzeniu prac zostaną również przekazane nauczycielom i opiekunom uczestników konkursu.
Termin uroczystości rozdania nagród podany zostanie w odrębnym komunikacie.

Dyrektor ZHRL dr Janusz Gmitruk
Prezes Zarządu Głównego OZŻBCh Stanisław Ozonek

 
Nasze gimnazjalistki z pasją PDF Drukuj Email

W tym roku szkolnym nasze uczennice naszego gimnazjum osiągnęły sukcesy w konkursach twórczości poetyckiej i literackiej:

Katarzyna Tamalak z kl. III b zajęła I miejsce w kategorii Poezja, zaś Martyna Wesołowska II miejsce w kategorii Literatura w Regionalnym Konkursie ,,Ziemia Kujawska-Małą Ojczyzną” we Włocławku;

Justyna Mierzwicka została laureatką XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży w Słupsku (Na konkurs ten nadesłano 10.700 proc, przewodniczącą jury jest znana poetka Wanda Chotomska).

Małgorzata Krępeć  zajęła II miejsce w Konkursie Poetyckim ,,Chopin i  jego małe ojczyzny” organizowanym przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku. Uczennica ta została również laureatką XX Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego na opowiadanie olimpijskie, zorganizowanego przez Polski Komitet Olimpijski. Małgosia została zaproszona po odbiór nagrody do Centrum Olimpijskiego w Warszawie dnia 15 czerwca.

Wszystkie uczennice przygotowała do konkursów nauczycielka języka polskiego - pani Halina Dondalska.

 
Zdolnych mamy gimnazjalistów PDF Drukuj Email

Przez ostatnich kilka miesięcy wielu naszych gimnazjalistów przystapiło do regionalnych i ogólnopolskich konkursów. Czerwiec to nie tylko koniecnauki, ale również ten czas, który przynosi konkursowe rozstrzygnięcia. Z dumą i radością będziemy o  sukcesach naszych uczniów i szkoły pisać po każdej gali konkursowej.

zs1

zs2

zs3

 
Światowy Dzień Bez Papierosa PDF Drukuj Email

Drugiego czerwca 2010 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Bez Papierosa. Z tej okazji przygotowaliśmy przedstawienie profilaktyczne, promujące modę na niepalenie, którego założeniem było podkreślenie wartości postaw abstynenckich oraz zdrowego stylu życia. Uczniowie poznali skutki spożywania alkoholu, palenia papierosów, dowiedzieli się jak można uchronić się przed nałogiem. Występ umożliwił również zrozumienie znaczenia postawy asertywnej oraz postaw jakie przyjmujemy w kontaktach z innymi ludźmi.

 
Pielgrzymka do Lichenia PDF Drukuj Email

lichTrzydziestego pierwszego maja 2010 r. w Dniu Święta Matki Bożej grupa uczniów bądkowskiego gimnazjum wraz z ks. kan. Antonim Tabak  i opiekunami: p. Anną Piernik, p. Elizą Krępeć, p. Zdzisławem Etynkowskim i p. Mariolą Centkowską odbyła pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu. Zwiedziliśmy las Grąbliński, Sanktuarium Matki Bożej, najbliższe okolice Golgoty, Bazyliki  i terenów  rekreacyjnych wokół  Świątyni. W czasie Mszy Świętej dziękowaliśmy za: 35 – lecie kapłaństwa  ks. proboszcza i otrzymane łaski w ciągu roku szkolnego. Pożegnanie  z  Matką  Bożą Licheńską zakończyło nasze pielgrzymowanie i szczęśliwie, pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 11

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Boguslawa Tekli
Jutro: Gerarda Teodora

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content