Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 111 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1402
Zakładki : 6
Odsłon : 742864

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Strona główna gimnazjum
Wykaz podręczników PDF Drukuj Email

   Zamieszczamy poniżej wykaz podręczników, jednocześnie przypominamy o składaniu dokumentów przez uczniów aplikujących do klasy pierwszej naszego gimnazjum.

klasa I-II

klasa III

 
Uroczyste Zakończenie Roku 2015/16 PDF Drukuj Email

DSC 0032

logogim

Polonez do obejrzenia

Dim lights Embed Embed this video on your site

... i jeszcze jeden filmik

Dim lights Embed Embed this video on your site

 
Znamy już wyniki egzaminów PDF Drukuj Email

logogim   Bardzo dobrze wypadli nasi uczniowie w tegorocznych egzaminach gimnazjalnych. Ich prezentację zaczniemy od przedmiotów humanistycznych. Z języka polskiego średnia krajowa to 69% możliwych do uzyskania punktów. Średnia naszego województwa – 68%, naszego powiatu 69%, a uczniowie gimnazjum w Bądkowie 68%. Z historii i wiedzy o społeczeństwie średnia krajowa – 56%, naszego województwa – 55%, naszego powiatu – 55%, a uczniowie naszei szkoły zdobyli 61% (to czwarty wynik w gminach naszego województwa!).

   Równie dobrze poszły naszym uczniom egzaminy z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Z królowej nauk, z matematyki - średnia krajowa to 49%, średnia województwa 46%, naszego powiatu – 45, a nasi uczniowie zdobyli aż 56%, co ulokowało naszą szkołę na 5 miejscu wśród gmin naszego województwa! Z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych (fizyka, chemia, biologia i geografia) średnia krajowa to 51%, województwa 49%, powiatu – również 49% a nasi uczniowie sporo powyżej tych średnich – bo 53,5% (dokładnie 10 miejsce wśród gmin województwa).

   Ostatnią grupą przedmiotów egzaminacyjnych były języki. Średnia krajowa z języka angielskiego na poziomie podstawowym to 64%, w województwie 61%, w powiecie 59% a w naszej szkole 56,5%.

   Ale to tylko liczby – warto pochylić się nad bardziej szczegółowymi danymi, a są to dane budzące uznanie. Tegoroczni absolwenci swymi wynikami zapisali bowiem nowy i jak się wydaje trudny do pobicia poziom. Od początku istnienia gimnazjum tylko dwukrotnie z języka angielskiego uczniowie uzyskali maksymalny wynik – 100%, a dokonali tego Jan Kowalczyk i Jakub Przekwas. Byli też laureaci konkursów przedmiotowych, którym takie prawo przysługuje (w tym roku była Helenka Podlewska z historii i Daniel Lewandowski z wosu. Jednakże wszystkie dotychczasowe osiągnięcia przebiła Joasia Piotrowska, która zdobywając po 100% z języka polskiego i matematyki , otworzyła nową kartę sukcesów naszej szkoły, a równie świetne wyniki z pozostałych przedmiotów sprawiły, że jej średnia 6 egzaminów to 94,7%. Tuż za nią była Helenka Podlewska – 94,3%, a na trzecim miejscu najlepiej zdających egzamin uplasowała się Weronika Więckowska ze średnią 87,33%.

   Brawa dla wszystkich naszych uczniów i ich nauczycieli, bowiem to ich wspólna praca przez 3 lata nauki pozwoliła tak dobry rezultat osiągnąć. Do gratulacji dołączamy życzenia wspaniałych wakacji i … powodzenia w nowych szkołach po wakacjach.

 
Czując ducha poezji Edwarda Stachury… PDF Drukuj Email

stachuranagrody

   14 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego „Hubala” w Aleksandrowie Kujawskim rozstrzygnięto II Wojewódzki Konkurs na Prezentację Multimedialną inspirowaną twórczością Edwarda Stachury.

   Drugie miejsce zdobyła w nim Monika Rogińska, uczennica kl. IIIb za prezentację „Bo wędrówką jedną życie jest człowieka…”. Pracę przygotowała pod opieką p. Beaty Wyborskiej.

   Na uroczystości rozdania nagród gościem specjalnym był p. Marek Badke, przyjaciel poety i autor książki Stachura alias Sted. (MR)

 
Podwójny sukces PDF Drukuj Email

20160617 132826

   W piątek 17 czerwca br. w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom 26. Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego na opowiadanie olimpijskie. Znalazły się wśród nich – Weronika Więckowska oraz opiekunka jej pracy, pani Halina Dondalska.

   Do konkursu zgłoszono łącznie 245 opowiadań – 126 z gimnazjów i 119 ze szkół podstawowych. Fragmenty trzech wybranych opowiadań, w tym pracę Weroniki, odczytała aktorka, pani Dorota Bierkowska. Weronika jest już naszą piątą laureatką w tym konkursie… i mamy nadzieję, że nie ostatnią.

 
Młode przedsiębiorcze – z certyfikatem PDF Drukuj Email

IMG 2764

   Przez pół roku siódemka uczennic klas drugich realizowała ogólnopolski internetowy program przedsiębiorczości: „Młodzi przedsiębiorczy”, którego organizatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Uczestniczki projektu musiały zrealizować 5 problemowych modułów dotyczących założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej, sporządzić z realizacji raporty i wysyłać je elektronicznie do organizatora do akceptacji. W trakcie projektu dziewczyny miały możliwość poznania nowoczesnych metod zdobywania wiedzy uczestnicząc w webinarium i w lekcji prowadzonej on-line. Warto nadmienić, że warunkiem przystąpienia do tego projektu było… uczestnictwo opiekuna zespołu w podobnym programie dla nauczycieli. Wszyscy spisali się doskonale – opiekun i cała siódemka dziewczyn otrzymali certyfikaty uczestnictwa i zaliczenia programu kursu internetowego Młodzi Przedsiębiorczy. Uczniowskim koordynatorem programu była Iza Danielewska – należą się jej wielkie słowa uznania za dopilnowanie wszystkich terminów, wykonania zadań i raportów. W jej zespole tego jak zostać przedsiębiorcą uczyły się: Karina Cichowlas, Natalia Wilińska, Patrycja Drążkiewicz, Justyna Walczak, Kinga Pawlak i Karolina Jasińska. (JN)

 
Kolejny sukces Helenki Podlewskiej PDF Drukuj Email

DSC 5500

   W poniedziałek (20 czerwca) w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych miała miejsce uroczystość podsumowania Wojewódzkiego Konkursu „Dzieje się w kujawsko-pomorskim”. Konkurs był objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Piotra Całbeckiego i Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Konkurs dotyczył wpływu środków z Unii Europejskiej na zmiany w zamieszkiwanej przez ucznia miejscowości i gminie. Z 4 prac przygotowanych przez naszych uczniów, do Finału Wojewódzkiego zakwalifikowała się praca Helenki Podlewskiej – której komisja konkursowa przyznała II miejsce. Gratulacje dla Helenki, tym bardziej że już jej czwarty sukces w konkursach historycznych w tym roku, a podziękowania dla pana Andrzeja Podlewskiego za dowiezienie nas na uroczystość do Bydgoszczy. (JN)

 
KONKURSY MATEMATYCZNE PDF Drukuj Email

20160602 150416

   Zbliża się koniec roku szkolnego, więc przyszedł czas na podsumowanie osiągnięć naszych gimnazjalistów w konkursach matematycznych. 17 marca bieżącego roku 26 uczniów przystąpiło do Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Troje gimnazjalistów naszej szkoły otrzymało wyróżnienie: Natalia Wiśniewska z klasy Ib, Iza Danielewska z klasy IIc oraz Dominik Nowak z klasy IIIa.

   W roku szkolnym 2015/2016 dziewięcioro uczniów z klasy I i II przystąpiło do konkursu „Liga Zadaniowa” organizowanego przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, Wydział Matematyki i Informatyki UMK oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Po trzech etapach konkursu, które odbywały się w dniach 21.11.2015 r., 9.01.2016 r. i 2.04. 2016 r. najlepszy wynik uzyskały uczennice klasy IIc Karina Cichowlas i Iza Danielewska. 

   2 czerwca obie uczennice za zajęcie II miejsca wraz z opiekunem uczestniczyły we Włocławku w uroczystym podsumowaniu tegorocznego konkursu. Z rąk przewodniczącej Komitetu Konkursowego dr Agnieszki Krause otrzymały nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. W konkursie tym wyróżnienie także otrzymała Marlena Biernacka z klasy Ib.

   30 maja troje trzecioklasistów wzięło udział Międzygimnazjalnym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym „OMNIBUS”, w Osięcinach. Zadania rozwiązywało 13 gimnazjalistów z pięciu szkół (Osięciny, Bądkowo, Lubraniec, Witowo, Skibin). Uczniowie rozwiązywali test pisemny składający się z 25 pytań z przedmiotów matematyczno- przyrodniczych. II miejsce zajęła nasza uczennica z klasy IIIa Joanna Piotrowska, natomiast wyróżnienie otrzymali Weronika Andryszewicz z klasy IIIb i Dominik Nowak z klasy IIIa.

   Wszystkim, którzy wzięli udział w bieżącym roku szkolnym w matematycznych zmaganiach dziękujemy, gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów (Beata Wesołowska i Andrzej Kuczyński).

 
Nie wystraszyły się wawelskiego smoka… PDF Drukuj Email

IMG 2701

   Dwa pracowite dni 9-10 czerwca spędziły nasze gimnazjalistki w Krakowie, bowiem zakwalifikowały się do Finału Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Utracone dziedzictwo - Losy ziemian w XX wieku.” Ponieważ nasze finalistki nie były dotąd Krakowie, dlatego wyjechaliśmy już  nocnym pociągiem, aby mieć trochę czasu na zwiedzanie miasta.  Na miejscu czekał już nas pan Janusz Janota Bzowski (znany małopolski genealog i działacz Polskiego Związku Ziemian), który przez kilka godzin oprowadzał nas po najatrakcyjniejszych osobliwościach grodu Kraka. Odwiedziliśmy kilka kościołów, w tym Mariacki z jego największą atrakcją- ołtarzem Wita Stwosza i hejnalistą (który nam pomachał z wieży). Podziwialiśmy Sukiennice, stary rynek, barbakan a także najciekawsze osobliwości Wawelu. Odwiedziliśmy także jamę wawelskiego smoka i jego samego, ale jakoś nie wiedzieć czemu nie schrupał naszych dziewczyn. Wieczór spędziliśmy już w schronisku, gdzie organizatorzy zapewnili nam nocleg – kolejne pracowite kilka godzin przygotowań do czekającej nazajutrz obrony swych prac i odpowiedzi na pytania zadawane przez Komisje (a było ich 8).

   Po egzaminie wszyscy uczestnicy zostali autokarami zawiezieni do dworku państwa Antoniego i Elżbiety Potockich, gdzie miało miejsce podsumowanie konkursu i nagrodzenie laureatów. W tej części uroczystości towarzyszył nam ks. Szymon Fedorowicz – krewny bohaterki jednej z prac konkursowych, którego  o tym fakcie poinformowaliśmy i był pierwszym obok pana Janusza gratulującym naszym dziewczynom, które w tej ogólnopolskiej rywalizacji pięknie się spisały. Helenka Podlewska zajmując IV miejsce znalazła się w gronie pięciu laureatów w kategorii prac pisemnych. Natomiast Natalia Wilińska, Kinga Pawlak i Justyna Walczak do Bądkowa wróciły z tytułem Finalisty, podkreślmy jednak - finalisty etapu ogólnopolskiego. Dodatkowa atrakcją był przejazd Pendolino. W piątkowy wieczór zmęczeni, ale pełni wrażeń i co najważniejsze – z tarczą, wróciliśmy do Bądkowa. Przejazd do Krakowa zafundowali naszym finalistkom rodzice, a powrót do domu zapewnili: pani Agata Walczak oraz panowie Andrzej Podlewski, PiotrPawlak – za co składam serdeczne podziękowania. (JN)

Nie wystraszyły się wawelskiego smoka…

Dwa pracowite dni 9-10 czerwca spędziły nasze gimnazjalistki w Krakowie, bowiem zakwalifikowały się do Finału Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Utracone dziedzictwo - Losy ziemian w XX wieku.” Ponieważ nasze finalistki nie były dotąd Krakowie, dlatego wyjechaliśmy już  nocnym pociągiem, aby mieć trochę czasu na zwiedzanie miasta.  Na miejscu czekał już nas pan Janusz Janota Bzowski (znany małopolski genealog i działacz Polskiego Związku Ziemian), który przez kilka godzin oprowadzał nas po najatrakcyjniejszych osobliwościach grodu Kraka. Odwiedziliśmy kilka kościołów, w tym Mariacki z jego największą atrakcją- ołtarzem Wita Stwosza i hejnalistą (który nam pomachał z wieży). Podziwialiśmy Sukiennice, stary rynek, barbakan a także najciekawsze osobliwości Wawelu. Odwiedziliśmy także jamę wawelskiego smoka i jego samego, ale jakoś nie wiedzieć czemu nie schrupał naszych dziewczyn. Wieczór spędziliśmy już w schronisku, gdzie organizatorzy zapewnili nam nocleg – kolejne pracowite kilka godzin przygotowań do czekającej nazajutrz obrony swych prac i odpowiedzi na pytania zadawane przez Komisje (a było ich 8). Po egzaminie wszyscy uczestnicy zostali autokarami zawiezieni do dworku państwa Antoniego i Elżbiety Potockich, gdzie miało miejsce podsumowanie konkursu i nagrodzenie laureatów. W tej części uroczystości towarzyszył nam ks. Szymon Fedorowicz – krewny bohaterki jednej z prac konkursowych, którego  o tym fakcie poinformowaliśmy i był pierwszym obok pana Janusza gratulującym naszym dziewczynom, które w tej ogólnopolskiej rywalizacji pięknie się spisały. Helenka Podlewska zajmując IV miejsce znalazła się w gronie pięciu laureatów w kategorii prac pisemnych. Natomiast Natalia Wilińska, Kinga Pawlak i Justyna Walczak do Bądkowa wróciły z tytułem Finalisty, podkreślmy jednak - finalisty etapu ogólnopolskiego. Dodatkowa atrakcją był przejazd Pendolino. W piątkowy wieczór zmęczeni, ale pełni wrażeń i co najważniejsze – z tarczą, wróciliśmy do Bądkowa. Przejazd do Krakowa zafundowali naszym finalistkom rodzice, a powrót do domu zapewnili: pani Agata Walczak oraz panowie Andrzej Podlewski, PiotrPawlak – za co składam serdeczne podziękowania. (JN)

 
Sukces Claudii i Kariny w konkursie historycznym PDF Drukuj Email

IMG 2742

   Miła wiadomość dotarła do nas z Bydgoszczy. Claudia Niewiadomska i Karina Cichowlas – uczennice klasy drugiej, zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Zabytki naszego regionu.” Konkurs został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, Polskie Radio Pomorza i Kujaw, i „Gazetę Pomorską”. Obecna, już XII edycja tego konkursu odbywała się pod tytułem „Kapliczki i krzyże przydrożne i przykościelne.” Claudia opisała dzieje kapliczki w Kujawce, a Karina- dziewiętnastowieczną, neogotycką kapliczkę przykościelną w Łowiczku. O tym jakie miejsca uzyskały dziewczyny dowiemy się dopiero 10 września w Markowicach pod Inowrocławiem, podczas wojewódzkiej inauguracji Europejskich Dni Dziedzictwa. (JN)

 
Potyczki językowe w bądkowskim gimnazjum PDF Drukuj Email

IMG 2590

   Na przełomie maja i czerwca bądkowscy gimnazjaliści wzięli udział w potyczkach językowych, które zorganizowali nauczyciele języka niemieckiego i angielskiego. Konkurs przebiegał w trzech etapach. Zadaniem uczniów w pierwszym etapie była plastyczna prezentacja wybranego kraju anglo - lub niemieckojęzycznego. W tym konkursie bezkonkurencyjna okazała się klasa IIb, która przepięknie zaprezentowała Stany Zjednoczone, wygrywając tym samym słodycze dla całej klasy.

   Drugie miejsce przypadło klasie IIIb, trzecie IIIa, które również otrzymały słodkości dla swoich klas. W etapie drugim trzeba było wykazać się wiedzą z zakresu geografii, historii, muzyki i sztuki krajów anglo- i niemieckojęzycznych, która była sprawdzana podczas rozwiązywania testu składającego się z 60 pytań.

IMG 1609.JPG

   W trzecim etapie reprezentanci klas odpowiadali w obydwu językach na wylosowane pytania dotyczące ekologii, życia szkolnego, mediów, czy planów na przyszłość. Po zaciętej walce pierwsze miejsce zajęła klasa IIc, uzyskując 69 punktów, drugie miejsce- klasa IIIa z 68 punktami, trzecie miejsce klasa Ib, uzyskując 66 punktów. Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i słodkie upominki. J. Drążek, W. Niemczyk

 
Szkolny Dzień Profilaktyki PDF Drukuj Email

DSC 0159

   31 maja 2016 r. w naszym gimnazjum odbył się Szkolny Dzień Profilaktyki. Tematem uroczystego spotkania było zdrowe odżywianie, a także tematyka uzależnień. Impreza rozpoczęła się o godzinie 8:30. Na początku pani pedagog powitała zgromadzonych: p. dyrektor, rodziców, nauczycieli i młodzież gimnazjalną. Następnie zabrała głos przedstawicielka Rady Rodziców pani Barbara Paliwoda. Powiedziała, iż rodzice cieszą się mogąc włączyć się w tę uroczystość, gdyż im szczególnie zależy na zdrowiu i szczęściu dzieci.

   Następnie odbyła się prezentacja projektu zdrowego żywienia, którą przygotowały K. Jasińska, N. Wilińska, K. Pawlak, P. Drążkiewicz. Zapoznały uczniów ze zgromadzonymi informacjami i ciekawostkami na temat racjonalnej diety. Przeprowadziły też test sprawdzający, w postaci krzyżówek. Za każde odgadnięte hasło młodzież otrzymała upominek. Były to długopisy i smycze z logo obchodzonego dnia oraz silikonowe bransoletki: biała „Nie biorę narkotyków”, czerwona „Nie upijam się”, niebieska „Nie palę”.

   Kolejnym punktem programu był konkurs klasowy – reklama warzyw i owoców, w scenkach bądź piosenkach. Klasy wcześniej wylosowały wiersz bądź piosenkę znanych polskich poetów: np. „Na straganie”, „Rzepka”, „Pan pomidor”, „Witaminki, witaminki” itp. Wykonały również plakat o zdrowym odżywianiu. W jury zasiedli p. W. Niemczyk, p. A. Przywitowska i ks. S. Tomczak. Wygrała klasa IIb, natomiast drugie miejsce przypadło klasie IIIb, a trzecie klasie Ib. Nagrodą były dodatkowe punkty w konkursie na najaktywniejszą klasę roku 2016.

   Tego dnia odbyła się również degustacja zdrowej żywności, przygotowanej przez rodziców. Nie zabrakło owoców, warzyw, kolorowych i smacznych kanapek oraz świeżo wyciskanych soków owocowo – warzywnych. Szczególne podziękowania należą się mamom: p. Sylwii Wiśniewskiej, p. Iwonie Niewiadomskiej, p. Barbarze Paliwodzie, p. Karolinie Świercz, p. Annie Posłusznej, p. Jolancie Gradusiak, p. Agacie Walczak, p. Wiolecie Niemczyk, p. Anecie Nowickiej, p. Iwonie Olenderskiej, p. Dorocie Nowak, p. Agnieszce Wilińskiej, p. Iwonie Pawlak, p. Agnieszce Żółtowskiej, a także panu Tomaszowi Książek.

   Po przerwie na posiłek młodzież wysłuchała audycji słowno – muzycznej znanego wokalisty, Gabriela Fleszara pt. „Wolności oddać nie umiem”. Z ust muzyka padły następujące słowa: „Narkotyki, używki to droga do nikąd. Stamtąd się nie wraca. Tak samo kończą wszyscy, którzy biorą. Ci, którzy nie mają na „działkę” i ci bogaci i ci z banków – kończą ze strzykawką w ręku”. W przerwach między wystąpieniami odbyła się loteria fantowa. Koszt jednego losu to 2zł., dzięki niej udało się zebrać 101 zł. Uzyskana kwota zostanie przeznaczona na wyjazd dla wygranej klasy w konkursie całorocznym na najaktywniejszą klasę roku 2016.

   Następnie młodzież przedstawiła scenkę: „Baśń o Kopciuszku”, w której wystąpili: Kopciuszek – A. Niemczyk, Ojciec Kopciuszka – J. Ćwikliński, Macocha – J. Walczak, Siostry Kopciuszka – C. Niewiadomska, M. Haziak, Książę – D. Chlewicki, Aniołek – R. Ćwiklińska, Diabełek – D. Krajewski, Narrator – J. Polak.

   W tym dniu młodzież miała także możliwość zaprezentowania swoich talentów wokalnych: A. Muchar zaśpiewała dla nas „Przyjdzie taki dzień”, K. Krajewska „Nieodporny rozum”, J. Piotrowska „Czas nas uczy pogody”, a duet M. Haziak i K. Niewiadomska.„Use somebody” jak i sportowych. Reprezentacja szkoły w siatkówce (chłopcy z klas III) zagrała symboliczny mecz z chłopcami z klas II. Imprezę zakończyła dyskoteka.

   Szkolny Dzień Profilaktyki mógł odbyć się dzięki sponsorom. Tutaj należy podziękować przede wszystkim Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bądkowie, Firmie Cukierniczej „Brześć”, Zakładowi Usług Pogrzebowych „Arka” w Brześciu Kuj., Szkółce Roślin Ozdobnych w Bądkowie, Radzie Rodziców oraz Radzie Pedagogicznej Publicznego Gimnazjum w Bądkowie.

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 7

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Franciszka Joanny
Jutro: Marii Cezarego

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content