ROK SZKOLNY 2007/2008
Rada Pedagogiczna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maciej Suchara   

 

logim   Dziś to znaczy 27.08.2007 roku odbyła się Rada Pedagogiczna, na której między innymi nastąpił przydział godzin i wychowawstw. Wychowawcy klas drugich i trzecich pozostają bez zmian a wychowawcami klas pierwszy zostają: klasa Ia - p. M. Głowacka, klasa Ib - p. Z. Etynkowski, klasa Ic - p. J. Graczyk. juz wkrótce składy osobowe tych klas.

   Dowiedzieliśmy się również, że  panią Katarzynę Więtczak (j.angielski) zastąpi pani Wioleta Niemczyk. Podczas wakacji rezygnację złożył również pan Tomasz Thede (sztuka), którego zastąpią pani Małgorzata Hejman (plastyka) i pan Tomasz Centkowski (muzyka).

 

 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2007/08 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Uwaga rozpoczęcie roku w Publicznym Gimnazjum

im. Wł. St. Reymonta w Bądkowie nastąpi w dniu 03 września 2007 r.

tj. w poniedziałek o godzinie 10.30 a dokładnie:

 

9.30 - Msza św. w kościele parafialnym w Bądkowie

(przejście do szkoły)

10.30 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego (sala gimnastyczna)

 

DOJAZDY (03.09.2007)

8.45 - Bachórka - Wysocin - Jaranowo - Toporzyszczewo

9.45 - Ujma - Łówkowice - Łowiczek

 
Dożynki Gminno-Parafialne 2007, występ gimnazjalistów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maciej Suchara   

mit07JG_071   W ostatnich dniach sierpnia dyrektor gimnazjum przekazał  interesującą wiadomość. Nasza szkoła ma przygotować część artystyczną na gminno-parafialne dożynki. Szkoła tak funkcjonuje, że jeśli jest zadanie do wykonania, to się je… wykonuje.  Kilka telefonów do nauczycieli, stworzenie koncepcji artystycznej, napisanie scenariusza i … zanim rozpoczął się rok szkolny, byliśmy już przygotowani do rozpoczęcia  drugiego etapu – czyli doboru uczniów i rozpoczęcia  prób. Zadanie było poważne, bowiem jak na gimnazjum przystało, zarówno program jak i jego wykonanie musiały być na przyzwoitym poziomie, a  czasu zaledwie dwa tygodnie. Scenariusz został oparty na  prostym pomyśle – chcieliśmy wykazać związek pracy rolnika  z cyklicznością pór roku  i sił przyrody, aby podkreślić, że dożynki to nie tylko święto plonów, ale przede wszystkim efekt całorocznych zmagań rolnika z naturą.

mit07JG_078   I chyba się to nam udało, gdyż  występ 19 gimnazjalistów został nagrodzony brawami. Warto podkreślić, że pięknie prezentował się okazały bochen chleba wręczony przez Dominikę i Natalię wójtowi gminy i przewodniczącemu Rady Gminy. Chleb upiekła nam bądkowska piekarnia pana Szczupakowskiego – za co serdecznie dziękujemy. Program przygotowali: H.Dondalska, J. Nowakowski i J. Graczyk. Muzycznie wsparł nas: Tomasz Centkowski, a barwne kwiaty do scenografii przygotowała M. Hejman (to nasi nowi nauczyciele od muzyki i plastyki). (JN)

 
Święto Nauczycieli… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maciej Suchara   

cze066   Raz do roku jest taki dzień, kiedy o naszej pracy mówi się nieco życzliwiej, nieco patetycznie podkreślając, że „Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie”. Ten radośniejszy dzień – to DZIEŃ NAUCZYCIELA.

   Tak się złożyło, że w tym roku belferskie święto wypadło w niedzielę, dlatego w naszym gimnazjum obchodziliśmy je nieco wcześniej – bo 12 października. Od chwili powstania gimnazjum utrwaliła się w naszej szkole tradycja, że podziękowania dla nauczycieli za ich edukacyjny trud poprzedza uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. W tym roku do gimnazjalnej braci przyjęliśmy 62 uczniów. Klasa Ia – to 24 uczniów, ich wychowawcą jest Maria Głowacka. Klasą Ib, licząca 19 - uczniów opiekuje się Zdzisław Etynkowski. Natomiast klasą Ic – również z 19 uczniami –Janusz Graczyk. Pierwszoklasiści w uroczystej przysiędze przyrzekali: „My, uczniowie klas pierwszych Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Bądkowie, uroczyście ślubujemy dbać o honor i tradycje naszego gimnazjum, godnie zachowywać się w każdej sytuacji. Rzetelnie wypełniać swe obowiązki, nieustannie pracować nad wzbogaceniem swej wiedzy. Wyrabiać w sonie siłę woli, prawość charakteru, koleżeństwo i chęć niesienia pomocy innym. Dbać o piękno mowy ojczystej i wyrażać się w sposób kulturalny. Szanować poglądy i przekonania innych ludzi, przeciwstawiać się przejawom agresji. Nauczycieli szanować za wiedzę, którą nam przekazują. Kochać naszą ojczyznę, służyć jej codziennym postępowaniem. Na honor oświadczamy, że tego ślubowania dochowamy”.


cze084  Wykorzystując podniosły nastrój towarzyszący aktowi ślubowania, dyrektor gimnazjum Ryszard Stępkowski złożył życzenia nauczycielom i pracownikom obsługi. Dziękując za nauczycielski trud kilkorgu z nauczycielskiego grona uhonorował nagrodą pieniężną. W tym roku Nagrodą Dyrektora zostali wyróżnieni: Halina Dondalska, Beata Wesołowska, Beata Wesołowska, Zdzisław Etynkowski. Nagrodą Wójta zostali uhonorowani: Ryszard Stępkowski i Janusz Graczyk. Natomiast Nagrodą Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty – Józef Nowakowski.

  Uroczystość zakończyła część artystyczna przygotowana przez uczniów klas pierwszych – pierwszaki pokazały, że ich uzdolnienia i zapał pozwolą nowymi sukcesami zapisać kilka kolejnych kart historii naszej szkoły. (JN)

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 15

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Franciszka Joanny
Jutro: Marii Cezarego

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content