45 Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Regionu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Szafrańska Andżelika   
sobota, 17 listopada 2012 15:54

Uczniowski Klub Sportowy „Sokół” przy Publicznym Gimnazjum oraz Uczniowski Klub Sportowy „Wigor” przy Szkole Podstawowej w Bądkowie zebrały 3535 kuponów konkursowych.

Katarzyna Kowalska otrzymała 9013 pkt.
Robert Witka 7354 pkt.
Gintaras Kadziulis 4788 pkt.
Piotr Protasiewicz 3 pkt.
Robert Sycz 1 pkt.
Maciej Hreniak 12 pkt.
Anna Fajkowska 8 pkt.
Sandra Pawełczak 4 pkt.
Ewelina Barej 27 pkt.

Łącznie 21210 pkt.

Oddaliśmy głosy mieszkańców gminy Bądkowo, Kujaw na trójkę znanych sportowców. Pani Katarzyna Kowalska – wspaniała, młoda lekkoatletka, Mistrzyni Europy, kraju, była gościem honorowym V Mityngu Rzutowego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Bądkowie. Bardzo chcieliśmy, aby K. Kowalska była nominowaną w plebiscycie. Tak się stało. Jej wyniki sportowe, sposób promocji lekkiej atletyki w regionie, otwartość na spotkania z dziećmi i młodzieżą podczas zawodów dały Pani Katarzynie olbrzymią popularność. Głosując na tę sportsmenkę pragnęliśmy, aby w gronie laureatów plebiscytu znalazła się młoda lekkoatletka, z którą jeszcze nie tak dawno rywalizowali nasi sportowcy. Wierzymy w jej talent i start w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.
Koszykarze „Anwilu” Włocławek są bardzo popularnymi sportowcami Pomorza i Kujaw. Ich najwyższy poziom sportowy, rzadko spotykana kultura walki sportowej, osobista skromność, spowodowały, iż są oni w środowisku młodzieżowym prawdziwymi idolami. Wielokrotnie młodzież naszych klubów kibicowała im podczas spotkań ligowych i europejskich pucharów.
W roku 2004 głosowaliśmy bardzo licznie na Anetę Szczepańską. Oddaliśmy na Panią Anetę 1906 głosów, byliśmy dumni że włocławianka zajęła II miejsce.
Tak liczny udział naszego środowiska w zeszłorocznym i tegorocznym plebiscycie jest promocją sportowców oraz zachętą dla innych do wzięcia udziału w kolejnych edycjach. Młodzież przez okres trwania plebiscytu zbierała informacje, plakaty, zdjęcia, wyniki o K. Kowalskiej, R. Witce, G. Kadziulisie. Była to ważna, ciekawa miesięczna lekcja wiedzy o sporcie w naszym regionie.

 

alt

Poprawiony: sobota, 17 listopada 2012 15:59
 

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Gerwazego Protazego
Jutro: Diny Bogny

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content