XII Mityng Rzutowy w Pchnięciu Kulą im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Bądkowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 17 września 2012 22:03

wst

   Dnia 2.09.2012 w roku olimpijskim, już po raz XII Uczniowski Klub Sportowy "Sokół" działający przy Publicznym Gimnazjum w Bądkowie zorganizował mityng rzutowy poświęcony pamięci Eugeniusza Kwiatkowskiego; kulomiota, olimpijczyka z Rzymu urodzonego w Bądkowie. Tutaj w latach pięćdziesiątych zdobywał pierwsze sukcesy sportowe. W wieku 18 lat trafił do bydgoskiego „Zawiszy”. Reprezentował Polskę w międzypaństwowych meczach lekkoatletycznych z USA, Związkiem Radzieckim, Niemcami, Francją, Wielką Brytanią, Norwegią, Finlandią. Uczestniczył w Mistrzostwach Europy w Sztokholmie i Belgradzie. W roku 1960 stanął na Stadio Olimpico w Rzymie podczas XVII Igrzysk Olimpijskich. Mityng rzutowy jest imprezą towarzyszącą dożynkom parafialno – gminnym . Pomysłodawca i główny organizator - prezes UKS „Sokół” Zdzisław Etynkowski od lat zaprasza do udziału czołowych kulomiotów kraju. Gościliśmy na rzutni w Bądkowie takich zawodników jak: Leszek Śliwa, Grzegorz Pankau, Łukasz Klebs, Przemysław Krawczak, Rafał Kownatke, Marcin Górzyński, Daniel Domaradzki, Sylwester Zieliński oraz Dominik Zieliński, który jest rekordzistą mityngu. Gośćmi honorowymi zawodów byli m.in.: Katarzyna Kowalska, Aneta Szczepańska, Janusz Gassowski, Wincenty Dybalski. W Publicznym Gimnazjum w Bądkowie w roku 2005 utworzono izbę pamięci olimpijczyka, a w 2010 odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą Eugeniuszowi Kwiatkowskiemu.

   W tegorocznym mityngu startowały młodziczki, juniorzy i seniorzy w kategorii amatorów oraz seniorzy zawodnicy ligowi. Rekord zawodów 19,29m od 2007r. należy do Dominika Zielińskiego z Lechii Gdańsk

   Wyniki XII mityngu:

Młodziczki (kula 3kg)
1. Agnieszka Hęsiak – 9,16m
2. Olga Kulpa – 8,65m
3. Katarzyna Goral – 8,0m (wszystkie UKS „Sokół”)

Amatorzy (kula 5kg)
1. Jarosław Gładkowski – 14,04m - Bądkowo
2. Wojciech Kępara – 13,36m - Bądkowo
3. Szymon Strzelecki – 12,60m – UKS „Sokół” Bądkowo
4. Jędrzej Kownacki – 11,69m – UKS „Orlik” Koneck
5. Jarosław Urbański – 11,54m – UKS „Sokół Bądkowo

Zawodnicy ligowi (kula 7,26kg)
1. Rafał Kownatke – 18,73m - LKS Ziemi Puckiej
2. Sylwester Zieliński – 17,41m - LIUKS Kruszwica
3. Marcin Górzyński – 15,06m - SKLA Sopot

   Poza konkursem czołowi kulomioci kraju dali pokaz pchnięcia kulą 5kg. Zwyciężył Rafał Kownatke z wynikiem 22,55m, a Sylwester Zieliński uzyskał wynik 21,93m. Licznie zgromadzona publiczność sportowa i dożynkowa potwierdziła, iż królowa sportu na dobre zagościła w Bądkowie. Organizator memoriału Z. Etynkowski serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do trwania tradycji lekkoatletycznej w Bądkowie.

Poprawiony: piątek, 16 listopada 2012 23:41
 

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Gerwazego Protazego
Jutro: Diny Bogny

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content