VIII Mityng Rzutowy im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Bądkowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 01 kwietnia 2011 08:15

   Już od ośmiu lat na bądkowskim stadionie przy okazji dożynek, mieszkańcy Bądkowa i okolic, mogą uczestniczyć w święcie sportowych zmagań czołówki polskich miotaczy. Już po raz ósmy - odkąd Zdzisław Etynkowski, nauczyciel bądkowskiego gimnazjum zainicjował I Mityng Rzutowy dla uczczenia pamięci Eugeniusza Kwiatkowskiego znakomitego sportowca urodzonym w Bądkowie, jednego z najlepszych (na przełomie lat 50 i 60) w Polsce i Europie kulomiota, olimpijczyka z Rzymu, jego sportowe sukcesy zostały przypominane na bądkowskim stadionie, gdyż na taką pamięć absolutnie zasługują.

Uczniowski Klub Sportowy „Sokół” działający przy Publicznym Gimnazjum w Bądkowie zorganizował VIII memoriał Eugeniusza Kwiatkowskiego. Pomysłodawca memoriałowych zmagań wraz z Zarządem UKS „Sokół” i tym razem zadbali o wyjątkowo wysoki poziom sportowy i organizacyjny. W memoriałowych zmaganiach wzięło udział 8 zaproszonych zawodników. Zawody rozegrano w kategorii juniora. Na starcie stanęli wszyscy medaliści ostatnich mistrzostw Polski.
   Tryumfatorem memoriału E. Kwiatkowskiego został Sylwester Zieliński (LIUKS Kruszwica), który w drugiej próbie uzyskał wynik 19,23m. Aktualny Mistrz Polski, czwarty zawodnik świata Przemysław Krawczak (AZS AWF Warszawa) zajął II miejsce z wynikiem 19,03m.Trzeci był Jacek Kalinowski (Zawisza Bydgoszcz) z wynikiem 17,44m. Czwarte miejsce zajął Marcin Wejchinand (MKL Toruń) z wynikiem 16,30m.
   Kolejne miejsca zajęli amatorzy pchnięcia kulą: Tomasz Mielcarek (Chełmce, 12,59m) oraz niedawni uczniowie naszego gimnazjum, wychowankowie UKS „Sokół”: Sebastian Świercz (11,34m), Patryk Lewandowski (11,12m), Piotr Długozima (11,11m).
Zawody obejrzało ponad tysiąc gości dożynkowych, w tym z pewnością wielu kibiców lekkiej atletyki, którzy stworzyli dla kulomiotów prawdziwą sportową atmosferę (co podkreślali wszyscy uczestnicy memoriału). Czołowi kulomioci kraju nie ukrywali swego zaskoczenia silną obsadą memoriału, bardzo dobrą organizacją, liczną i wspaniałą publicznością na bądkowskim stadionie. Prezes UKS „Sokół” Zdzisław Etynkowski dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i popularyzacji memoriału. (JN)

Poprawiony: poniedziałek, 06 maja 2013 17:29
 

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Gerwazego Protazego
Jutro: Diny Bogny

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content