Wywalczyliśmy II miejsce w Polsce!!! PDF Drukuj Email

logogim1O tym, że utrzymaliśmy doskonałe drugie miejsce w Polsce wśród gimnazjów uczestniczących w ogólnopolskim konkursie „Drugie życie elektrośmieci”  wiedzieliśmy już w niedzielę, po ogłoszeniu wyników III etapu, w którym zajęliśmy III miejsce, uzyskując 398,68 pkt na 400 możliwych. Wyprzedziły nas jedynie drużyny z Białegostoku (400 pkt) i Warszawy 399,03) – rezultat mówi sam za siebie! Ale końcowe wyniki za cały konkurs Jury ogłosiło dopiero w środę i  od tej chwili możemy z dumą mówić. Dotrzymaliśmy słowa, powalczyliśmy o Finał i wywalczyliśmy II miejsce. Wyprzedziła nas tylko drużyna z Warszawy, a za nami znaleźli się gimnazjaliści z Białegostoku. I tylko szkoda, że nie była brana pod uwagę ilość zebranego zużytego sprzętu, bowiem komisja konkursowa oceniała tylko wszystkie działania promocyjne, współpracę z partnerami oraz ich pozyskanie, organizację działań wreszcie sposób udokumentowania i jakość raportów, a nie ilość ton. Nam wydawało się, że 16 ton to ilość naprawdę wielka,  jednak drużyna „Mechanika” z Zespołu Szkół Mechanicznych w Gorzowie Wielkopolskim była jeszcze lepsza, gdyż zebrali ponad 23 tony. My i tak jesteśmy zadowoleni i to podwójnie. Za trzeci etap zdobyliśmy prawie komplet punktów i… wywalczyliśmy II miejsce w Polsce.

Jest sukces – musi być nagroda. Na początku marca  pojedziemy do stolicy na uroczystą Galę i  Konferencję podsumowującą konkurs. Czy było warto do konkursu przystąpić? Tak – i to nie tylko dlatego, że udowodniliśmy, że nasi gimnazjaliści (oraz ich nauczyciele) mogą skutecznie rywalizować z rówieśnikami z dużych miast, ale również dlatego, że za wygraną w I etapie i II miejsce w łącznej klasyfikacji odbierzemy nagrodę – sprzęt za 7200 zł dla gimnazjum – (jak znalazł na doposażenie budowanego akurat gimnazjum) oraz nagrody dla nas jako laureatów. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim uczniom, rodzicom, sponsorom i partnerom za pomoc w naszych wysiłkach o czystsze środowisko. Ciekawe czy nasi rywale  już wiedzą gdzie leży Bądkowo?

O to, żeby nasza szkoła i miejscowość zaistniała w Polsce postarali się: Marta Brzezińska, Marta Kotowska, Justyna Krzemińska, Agnieszka Rumińska, Agnieszka Małkowska, Kasia Tomalak, Marta Pinińska, Mateusz Madajczyk, Jakub Rewers i Szymon Strzelecki – a inspirowali ich i dyscyplinowali: Janusz Graczyk i Józef Nowakowski. o tym jak się zaprezentujemy w stolicy napiszemy po powrocie). (JN)

 

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Boguslawa Tekli
Jutro: Gerarda Teodora

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content