Pani Pedagog informuje PDF Drukuj Email

12 listopada 2009r. w Publicznym Gimnazjum w Bądkowie odbyła się wywiadówka, na którą to, na zaproszenie pedagoga szkolnego i w ramach pedagogizacji rodziców, przybyła kurator sądowa i zarazem psycholog - Dorota Skowrońska. W swej wypowiedzi, poruszyła temat niektórych zagrożeń nastolatków oraz prawne konsekwencje niewłaściwych zachowań.

7 i 16 grudnia 2009r.gimnazjaliści drugich klas uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych z w/w kurator Skowrońską, dotyczących zachowań asertywnych, oraz „Jak sobie radzić ze szkolnym dręczycielem?” Zajęcia trwały po trzy godziny, w dwóch klasach drugich naszego gimnazjum. Czekamy na rezultaty!

1 grudnia 2009r. pod opieką pedagoga szkolnego Małgorzaty Kwiatkowskej, ruszyła akcja charytatywna „Dary świąteczne”. We współpracy z władzami parafii Bądkowo zbieraliśmy produkty spożywcze i chemiczne. Zbiórka przekroczyła nasze oczekiwania, za co w tym miejscu bardzo serdeczne dziękujemy!
18 grudnia 2009r. grupa uczniów t.j: Agnieszka Rumińska (II a), Aleksandra Dalasińska (II a), Dagmara Kramarska (II a) pod bacznym okiem p. pedagog i p. dyrektora gimnazjum sporządziła listę zebranych przedmiotów i rozdzieliła produkty na mniej więcej równe zestawy. Tak powstały cztery paczki świąteczne, które zostały przekazane rodzinom naszych uczniów.

9 grudnia 2009r. jedna z naszych trzecich klas, z inicjatywy pedagoga szkolnego, udała się do Sądu Rejonowego w Aleksandrowie Kuj. Młodzież miała okazję obserwować kilka rozpraw sądowych np. za prowadzenie pojazdu mechanicznego po spożyciu alkoholu, albo używanie wulgarnego słownictwa w miejscu publicznym. W przerwach między rozprawami mogliśmy rozmawiać z przemiłym panem sędzią, który służył nam odpowiedziami na zadawane, nurtujące nas pytania. Pytania dotyczyły np. podrabiania podpisu (fałszowanie dokumentu), posiadania, bądź rozprowadzania narkotyków, prowadzenia pojazdu mechanicznego bez uprawnień, przemocy w internecie, grożenie lub niewłaściwe zwracanie się do nauczyciela. Sędzia bardzo skrupulatnie uświadomił nas o konsekwencjach prawnych tych zachowań.

Uczniowie - trzecioklasiści, jako niedługo stający przed wyborem zawodu, mogli również zaobserwować pracę prawnika – sędziego jak również pani protokolantki.
Odwiedziny w sądzie były najlepszą lekcją profilaktyczną jaką można sobie wymyślić. Młodzież, choć początkowo wystraszona, bardzo pozytywnie odebrała intencje pedagoga. Z pewnością kolejne klasy trzecie gimnazjum niebawem będą mogły skorzystać z takiej lekcji

 

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Boguslawa Tekli
Jutro: Gerarda Teodora

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content