Gim-Elektrorubbish - Uwaga konkurs PDF Drukuj Email

Zapraszamy do rozwiązywania zadań konkursowych i wzięcia udziału w losowaniu wielu ciekawych zadań. Szczegóły w drugim specjalnym wydaniu naszej gazetki.

1. Przeskakiwanka

Rozpoczynając od pola za strzałką  przeskakuj zawsze tę samą ilość pól i odczytuj literki tak, aby powstało ośmiowyrazowe hasło – rozwiązanie. (Początkowe litery wyrazów:  P,O,Z,E,S,R,I,S). Kierunek poruszania się zgodny z ruchem zegara, ale ilość przeskakiwanych pól musisz odgadnąć. (podpowiedź: próbuj między 5 a 7!)

zad1 

2. Ekologiczna gwiazda

Poruszając się po liniach łączących wierzchołki gwiazdy odczytaj rozwiązanie związane z naszym projektem. Pierwsza litera odgadywanego wyrazu i kierunek poruszania się - do odgadnięcia.

 zad2

3. Jednowyrazowy rebusik anagramowy (pierwsza litera „P”)

Należy na podstawie rysunku odgadnąćsześcioliterowe słowo (zegarek sportowy) a następnie przestawiając w nim literki – utworzyć nowe. Tym poszukiwanym słowem jest nazwa nowoczesnego plakatu naukowego.

zad3 

4. Labirynt

Zaczynając wędrówkę od litery „P” należy obejść pola labiryntu tak, aby dojść do litery „K” i po drodze odczytać rozwiązanie. Pamiętaj, że w labiryncie łatwo zabłądzić, dlatego musisz uważać, czy odczytywane rozwiązanie jest poprawne. A jest nim nasza ekologiczna  prośba kierowana do Was. Powodzenia!

zad4 

5. Spadające literki

Literki znajdujące się w 3 polach na każdej „płytce” musicie przesunąć do „płytek” pod strzałką. Ale którą literkę do którego pola - musicie odgadnąć. Jeśli przesuniecie literki prawidłowo, wtedy w poziomych rzędach odczytacie rozwiązanie. Dowiecie się jaki stawiamy sobie cel w konkursie „Drugie życie elektrośmieci”. (Kropki  w dolnych diagramie oddzielające poszczególne wyrazy rozwiązania, dla ułatwienia zostały wpisane we właściwe miejsca!).

 zad5

6. Pantropa

Należy odgadnąć 9 wyrazów i wpisać je w pola diagramu tak, jak pokazują to strzałki. W oznaczonej pionowej kolumnie powstanie rozwiązanie związane z odgadywanymi słowami.

 zad6

Znaczenie odgadywanych wyrazów:

 1. Urządzenie  elektryczne z termostatem.

 2.  Sprzęt  z kineskopem – jest  w każdym domu.

3. Urządzenie elektryczne z wiertłem i udarem.

4. Pierwiastek używany do produkcji baterii.

5. Wzmacnia głos w radioodbiorniku, telewizorze lub komputerze.

6. Tzw. „paluszek”  lub alkaliczna - jako źródło energii.

7. Duże urządzenie kuchenne służące do pieczenia.

8. Może być elektryczna lub gazowa i służy do przygotowania posiłków.

9. ociepla się w wyniku efektu cieplarnianego i dziury ozonowej.

7. Wykreślanka

Należy na podstawie ilustracji odgadnąć nazwy elektro-sprzętu a następnie wykreślić je z poziomych rzędów diagramu. Pozostałe litery utworzą końcowe rozwiązanie. Napisz w ramce pod rozwiązaniem co mógłbyś zrobić?

zad7a

zad7

zad7b

 

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Boguslawa Tekli
Jutro: Gerarda Teodora

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content