W Dzień Nauczyciela - ślubowanie pierwszoklasistów PDF Drukuj Email

   Stało się już tradycja naszej szkoły, aby z okazji nauczycielskiego święta, przyjąć uroczyście pierwszoklasistów w poczet społeczności szkolnej. Pierwszoklasista, tak samo jak żołnierz, przed ślubowaniem i złożeniem uroczystej przysięgi, jeszcze nie jest pełnoprawnym uczniem. Nic więc dziwnego, że uroczystość ta ma u nas tak dużą rangę: Wszyscy w strojach galowych, poczet sztandarowy, odśpiewanie Hymnu. Dyrektor – Ryszard Stępkowski odczytał słowa roty przysięgi, którą na sztandar szkoły złożyli przedstawiciele klas pierwszych, a za nimi reszta pierwszaków. Po tej podniosłej części dyrektor pogratulował nowym, pełnoprawnym już uczniom naszego gimnazjum, włączenia do społeczności szkolnej, żywiąc nadzieję, że będą chcieli i potrafili dotrzymać słów ślubowania.
   Po części oficjalnej w okolicznościowej inscenizacji zatytułowanej „Święto kota” pierwszaki popisywały się przed starszymi kolegami wiedzą, sprawnością i zdolnościami, a drugoklasiści przeprowadzili na nich test, nazwijmy to „smakowy”- aby sprawdzić czy zasługują na bycie uczniem Publicznego Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta. Na koniec, na potwierdzenie, że są prawdziwymi uczniami – zostały im wręczone legitymacje szkolne. Oby tylko – przypominając słowa dyrektora – chcieli i potrafili dotrzymać słów ślubowania.
   Miłym akcentem tej uroczystości były podziękowania od dyrektora oraz pani Elżbiety Skowrońskiej – Przewodniczącej Rady Rodziców. Podziękowania były oczywiście za nauczycielski trud, oraz życzenia satysfakcji z niełatwej przecież pracy i wielu sukcesów, dzięki którym o szkole i gminie słychać tyle pozytywnych słów i opinii w regionie. Za te ostatnie Nagrodą Dyrektora zostali uhonorowani: Halina Dondalska, Wioleta Niemczyk, Beata Wesołowska, Beata Wyborska i Józef Nowakowski. Zaś Nagrodą Wójta - pani Maria Głowacka. (JN)

 

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Boguslawa Tekli
Jutro: Gerarda Teodora

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content