Święto Niepodległości (11.11.2007) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maciej Suchara   

listo017   W tym roku Narodowe Święto Niepodległości wypadało w niedzielę, dlatego w naszej szkole już w piątek (9 listopada) uczniowie i nauczyciele mogli uczestniczyć w uroczystej inscenizacji upamiętniającej 89 rocznicę odzyskania niepodległości. Od kilku, lat kolejne rocznice świętowania tego dnia gdy Polska po 123 latach zaborów znów stawała się wolna, były okazją do przypominania społeczności szkolnej tych mieszkańców naszej gminy, którzy odegrali znaczącą rolę w walce o Niepodległą. Tym razem autor scenariusza (Józef Nowakowski) zmienił zamysł – wplatając w opowieść o drodze do niepodległości słowa poetów, co uczyniło występ bardzo podniosłym. Godzi się podkreślić, że również uczniowie perfekcyjnie przygotowali się do inscenizacji, wkładając w nią dużo emocji i serca – dlatego zasłużyli sobie na duże brawa. Muzykę do przedstawienia osobiście nagrał Tomasz Centkowski a o to, aby „wszystko grało” zadbał Janusz Graczyk. (JN)

 

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Jana Wiktora
Jutro: Heleny Wieslawy

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Czas

Ulti Clocks content