Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 105 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1404
Zakładki : 6
Odsłon : 777635

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Wróciliśmy z Elbląga z nagrodą za I miejsce PDF Drukuj Email

IMG 6739

   Od 24 do 26 maja w Elblągu odbywał się Centralny Zlot Laureatów XXVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”. Naszą szkołę i województwo reprezentowała uczennica klasy Vb Marysia Drążek. Oddział Ziemi Elbląskiej jako organizatorzy tego etapu konkursu – przygotował dla uczestników Zlotu mnóstwo atrakcji. W pierwszym dniu zwiedzaliśmy Starówkę, a wieczorem podczas spotkania inaugurującego miała miejsce promocja „Małych Ojczyzn.” Wszyscy laureaci musieli w krótkim wystąpieniu przedstawić swój region. Marysia choć była jedną z najmłodszych laureatek, o Bądkowie jako cząstce Kujaw i jego wybitnych mieszkańcach zaprezentowała się rewelacyjnie. Następnego dnia dwoma autokarami wyruszyliśmy w podróż po atrakcyjnych miejscach Żuław, aby naocznie przekonać się, co znaczy żyć i mieszkać w depresji. Miądzy innymi byliśmy w Raczkach Elbląskich - w najniższym miejscu w Polsce, odwiedziliśmy Rozgart, Fiszewo, Jezioro Gronowo i Różany. Tę część zwiedzania zakończyliśmy obiadem w „Stodolarni” w miejscowości Oleśno.

   O godzinie 17 w sali konferencyjnej „U św. Ducha” przy Bibliotece Elbląskiej rozpoczęła się najważniejsza i najbardziej emocjonująca część Zlotu – uroczysta gala podsumowująca etap ogólnopolski konkursu i wręczenie nagród, które jury konkursowe przyznało w trzech kategoriach wiekowych, oddzielnie za prace pisemne i multimedialne. Trwało to dość długo zanim nadszedł moment nagrodzenia uczniów szkół podstawowych w kategorii prac multimedialnych, ale jakże miło było usłyszeć… I miejsce w tej kategorii przyznano uczennicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie Marysi Drążek. Oczywiście podziękowania i upominki otrzymał także opiekun, a prywatnie dziadek Marysi – Józef Nowakowski.

   Nasza radość była tym większa, że po raz pierwszy po kilku latach uczestnictwa, a nawet nominacji - laureatem etapu centralnego została uczennica naszej szkoły. W ostatnim dniu organizatorzy zafundowali uczestnikom 6 kilometrową grę terenową – „Tajemnice elbląskiej Bażantarii” – dlatego po powrocie do hotelu tak bardzo smakował obiad, po którym nieco zmęczeni, ale jakże uradowani wróciliśmy do Bądkowa – o co zadbali rodzice.(JN)

 

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Alana Kaliksta
Jutro: Teresy Jadwigi

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content