Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 108 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1404
Zakładki : 6
Odsłon : 777662

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Czas decyzji dla ósmoklasistów i gimnazjalistów PDF Drukuj Email

...Talent jest jak kawałek
szlachetnego ale surowego
metalu – dopiero pilna praca
go obrobi i wartość mu wielką nada....
                                            S. Staszic

111

   Dla gimnazjalistów i ósmoklasistów nadszedł czas podjęcia decyzji związanej z wyborem drogi zawodowej. Decyzji dotyczącej wyboru szkoły ponadgimnazjalnej i ponadpodstawowej, sięgającej swoimi skutkami w ich przyszłość.

   2 kwietnia 2019r. klasy trzecie gimnazjum i ósme szkoły podstawowej uczestniczyły w Targach Szkół Pracy i Zawodów we Włocławku, natomiast 14 maja 2019r. targi edukacyjne odbyły się na terenie naszej szkoły.

   Swoją ofertę edukacyjną przedstawił Zespół Szkół nr 2 z Aleksandrowa Kujawskiego, Branżowa Szkoła I Stopnia START z Włocławka oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego ze Starego Brześcia. Tego samego dnia odbyło się zebranie z rodzicami uczniów kończących w tym roku szkołę i zaprosiliśmy na nie psychologa, doradcę zawodowego z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Aleksandrowie Kujawskim p. Sylwię Pokorzyńską. Wygłosiła ona prelekcję na temat „Czynniki trafnego wyboru zawodu. Jak pomóc swojemu dziecku w kształtowaniu drogi edukacyjno – zawodowej,” następnie dyrektor Janusz Graczyk udzielił krótkiego instruktażu w jaki sposób składać wnioski do szkół w formie elektronicznej.

   Wszelkie działania zostały podjęte w celu ułatwienia, ukierunkowania co do dalszej edukacji młodzieży ponieważ trafny wybór szkoły i zawodu będzie wyznacznikiem sukcesów zawodowych w dorosłym życiu, da możliwość samorealizacji i zadowolenia. M.K.

 

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Alana Kaliksta
Jutro: Teresy Jadwigi

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content