Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 110 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1404
Zakładki : 6
Odsłon : 777684

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Walentynki w oddziałach przedszkolnych PDF Drukuj Email

IMG 2257

  14 – go lutego dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedził konsultant oświatowy z wyd. MAC p. Arkadiusz Jaśkiewicz, który w ramach realizowanego przez nas projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” odczytał przedszkolakom książeczkę pt. „Gdy Pola się zgubi” autorstwa Gabrieli Rzepeckiej –Weiss. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o przygodach małej dziewczynki i trafnie odpowiadały na pytania związane z tekstem, nieodłącznie czytaniu towarzyszyły pluszowe misie. Serdecznie dziękujemy p. Arkadiuszowi za wizytę oraz podarowane książeczki.

   Dzień św. Walentego był dla dzieci inspiracją do podejmowania różnych aktywności. Przedszkolaki zostały zapoznane z tradycją walentynkową, były zachęcane do udzielania swobodnych odpowiedzi na pytania – czym jest miłość, przyjaźń, życzliwość?, co oznacza słowo kochać, lubić?, jak okazywać uczucia bliskim?, i wreszcie skąd wiemy i po czym poznajemy, że jesteśmy przez kogoś lubiani czy kochani?. Rozmowy o emocjach i uczuciach nie są łatwe zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, jednak warto je podejmować i uczyć się nazywania własnych stanów emocjonalnych, aby łatwiej się komunikować i lepiej odnaleźć się w społeczeństwie. Przedszkolaki czerpały radość ze wspólnej zabawy, budowały atmosferę przyjaźni i współdziałania podczas licznych zadań i konkursów. Każda grupa pokusiła się także o serduszkowe prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych materiałów i tak powstały: serca ozdabiane bibułą, wydzieranką, plasteliną, farbami, kredkami, fasolkami; pojawiły się także drzewka miłości, a wszędzie dominował kolor czerwony.

   Na zakończenie na dzieci czekała słodka niespodzianka od rodziców oraz walentynki od wychowawczyń. Był to dzień pełen miłych wrażeń i pozytywnej energii. (Wychowawcy oddziałów przedszkolnych)

IMG 2276

 

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Alana Kaliksta
Jutro: Teresy Jadwigi

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content