Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 115 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1404
Zakładki : 6
Odsłon : 777654

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Wolontariat PDF Drukuj Email

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”

                                                                                           (Ks. Mieczysław Maliński).

P 20181220 090948 vHDR Auto

   W Polsce już od wielu lat istnieje tradycja pomagania sobie wzajemnie, a osoby, które działały na tym polu, nazywano społecznikami i altruistami. Nazwa wolontariusz w dzisiejszym znaczeniu tego słowa nie była używana. Słowo wolontariusz (łac. voluntarius – dobrowolny, ochotniczy) znane jednak było od dawna w języku polskim. Dziś w Polsce pojęcie wolontariatu jest rozumiane jako dobrowolna, bezpłatna, świadoma działalność na rzecz innych, wykraczająca poza związki rodzinno - koleżeńsko - przyjacielskie. Wolontariusz natomiast to osoba, która ochotniczo i bez wynagrodzenia wykonuje świadczenia na zasadach określonych w ustawie. Wolontariuszem może być każdy, kto działa świadomie na rzecz innych. Świadomość ta rozumiana jest jako dobry stan psychiczny, umożliwiający pozytywne działanie na rzecz całego otoczenia. Wolontariusz powinien być otwarty, wrażliwy, bezinteresowny, umiejący współpracować. Wolontariusze działają wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne, i to nie tylko w obszarze pomocy społecznej, lecz w każdej dziedzinie życia społecznego i środowiska naturalnego.

   W grudniu 2018 r. przeprowadziliśmy akcję charytatywną – zbiórkę darów dla Domu Małego Dziecka „Maluch” we Włocławku przy ulicy Sielskiej. Po skontaktowaniu się z dyrektorem tejże placówki uzyskaliśmy informację, iż najpotrzebniejszymi rzeczami dla dzieci byłyby pampersy, chusteczki nawilżające, słodycze i artykuły papiernicze. Cała społeczność szkolna: dzieci, rodzice i nauczyciele stanęli na wysokości zadania i okazali wielkie serce w niesieniu dobra i pomocy dzieciom, za co bardzo dziękujemy! Akcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, pokazała, że chętnie otwieramy się na potrzeby innych ludzi oraz umiemy dzielić się z innymi.

   20 grudnia 2018 r. organizatorzy przedsięwzięcia p. M. Strzelecka ip. N. Krzesiak wraz z przedstawicielami uczniów udali się z zebranymi podarunkami do dzieci. W tym miejscu bardzo serdecznie dziękujemy panu wójtowi - R. Stępkowskiemu za umożliwienie dostarczenia świątecznej paczki do Włocławka gminnym pojazdem.(M.K.)

IMG 20181220 104241

 

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Alana Kaliksta
Jutro: Teresy Jadwigi

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content