Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 128 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1402
Zakładki : 6
Odsłon : 742852

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

„Jak przygoda to tylko w Warszawie ...” PDF Drukuj Email

wawa1

   W dniu 14 grudnia 2018r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie wraz z opiekunami gościli w Warszawie. Wyjazd ten był podziękowaniem dla dzieci, które w oryginalny sposób upamiętniły setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

   W czasie tej jednodniowej wycieczki zwiedziliśmy gmach Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zostaliśmy przyjęci przez Dyrektor Generalną MEN, Panią Joannę Szczawińską, na której ręce przekazaliśmy zaproszenie dla Pani Minister - Anny Zalewskiej do naszej szkoły. Uczniowie zostali obdarowani drobnymi upominkami i poczęstowani obiadem w stołówce ministerstwa. Kolejnym punktem wizyty było zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego, gdzie po uprzednim przejściu przez szczegółową kontrolę, zostaliśmy oprowadzeni po jego pomieszczeniach. Na uczniach największe wrażenie zrobiła sala kolumnowa i pięknie ustrojone choinki stojące w wielu miejscach pałacu. Po zwiedzaniu siedziby Pana Prezydenta udaliśmy się na krótki spacer po chłodnej, ale pięknie udekorowanej na święta Warszawie. Ostatnim punktem wizyty było Centrum Pieniądza znajdujące się w siedzibie Narodowego Banku Polskiego. Poznaliśmy tam historię środków płatniczych, jednak największą atrakcją była możliwość dotknięcia i potrzymania sztabki złota o wartości 2 000 000 zł. Po zwiedzaniu Centrum pełni wrażeń wsiedliśmy do autokaru i przez zakorkowaną stolicę udaliśmy się w drogę powrotną.

   Wyjazd był możliwy dzięki ludziom dobrej woli. Szczególne podziękowania dla rodzica naszych uczniów, pana R. Murawskiego, który zapewnił i skoordynował wszystkie atrakcje w Warszawie oraz Wójta Gminy Bądkowo, za umożliwienie sfinansowania wyjazdu do stolicy. Niezmiernie cieszymy się, że trud pracy artystycznej naszych uczniów oraz nauczycielek p. Izabeli Lewandowskiej-Paliwody oraz p. Joanny Kwiatkowskiej został doceniony. (I.L-P. M.W.)

więcej zdjęć wkrótce

 

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Franciszka Joanny
Jutro: Marii Cezarego

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content