Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 114 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1402
Zakładki : 6
Odsłon : 742842

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Warsztaty profilaktyczne PDF Drukuj Email

46829623 1646942002118429 6702732155480440832 n

   26 i 27 listopada 2018r. zostały przeprowadzone zajęcia profilaktyczne z programu rekomendowanego „Debata” wśród uczniów klas VII, VIII i III gimnazjum przez psychoterapeutę, profilaktyka p. Adama Bojakowskiego z Centrum Działań Profilaktycznych z Wieliczki. Celem programu jest opóźnienie inicjacji alkoholowej oraz promowanie zdrowego podejścia do picia alkoholu (postawy abstynencji lub picia z umiarem). Zmiana przekonań stanowi podstawę całego programu. Strategia porusza kwestię wyboru zabaw/imprez na trzeźwo, burzy powszechną opinię młodych osób o tym, że nie ma zabawy bez alkoholu czy innych środków psychoaktywnych i pozwala dostrzec korzyści płynące z alternatywnych rozwiązań.

   Podczas zajęć młodzież dochodzi do obalenia stereotypów, w myśl których alkohol stanowi czynnik ułatwiający kontakty między płciami (np. randka bez alkoholu). Chłopcom przekazano informacje na temat impotencji jako biologicznego skutku picia, natomiast dziewczętom zwrócono uwagę na większą podatność kobiet na problemy alkoholowe i związane z tym komplikacje wynikające z fizjologii, a także na możliwość wyrządzania szkód swojemu przyszłemu dziecku (elementy wiedzy na temat płodowego zespołu alkoholowego).

   Uczniowie zostali uświadomieni, że używanie substancji psychoaktywnych stoi w sprzeczności z rozwojem miłości, kształtowaniem się ról kobiecych i męskich, a także z nawiązywaniem głębokich przyjaźni. Zajęcia zostały sfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bądkowie.(M.K.)

 

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Franciszka Joanny
Jutro: Marii Cezarego

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content