Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 103 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1402
Zakładki : 6
Odsłon : 743163

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Dzień Kredki w naszej szkole PDF Drukuj Email

zdjęcie 2

   Dzień Kredki - święto, które niewątpliwie związane jest z dziećmi obchodzili w naszej szkole uczniowie klas I-III. To kredka właśnie towarzyszy dzieciom od najmłodszych lat, wprowadza je w świat kolorów, rozwija fantazję i kształtuje wyobraźnię. Swoje pierwsze prace dzieci wykonują najczęściej kredką wyrażając w ten sposób myśli, emocje czy marzenia. Aby uświetnić ten dzień uczniowie klas młodszych pod okiem wychowawców wykonywali opaski z kredką i kredki z dostępnych materiałów, kolorowali rysunki różnymi rodzajami kredek. Na zakończenie wszyscy odśpiewali dobrze znaną piosenkę „Kolorowe kredki”. (wych. klas I-III).

IMG 6531

 

„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę.
Kolorowe kredki, bardzo lubię je!
Kolorowe kredki, kiedy je poproszę,
namalują wszystko to co chcę!”

   22 listopada kredka znajdowała się w centrum naszych oddziaływań. P. Estera zapoznała dzieci z różnymi jej typami. Przedszkolaki podczas zabaw utrwalały kolory oraz nimi eksperymentowały. Maluchy wspólnie zastanawiały się: „Co by było, gdyby nie było kolorów? ”. Następnie stały się poszukiwaczami kolorów ukrytych w naszej sali. Wiemy też, że kredki możemy wykorzystać do nauki liczenia. Dzieci wykonały piękne prace plastyczno – techniczne przedstawiające kredkę. Nie wiadomo kiedy, a szary, listopadowy dzień pomalowany został na niebiesko, fioletowo, żółto i różowo, na czerwono, na zielono i pomarańczowo. Jak się domyślacie nudy nie było. Podziękowania dla p. Larysy Kotowskiej oraz p. Aleksandry Kamińskiej – praktykantki za pomoc w organizacji dnia pełnego kolorów. (E.Ż.)

 

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Franciszka Joanny
Jutro: Marii Cezarego

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content