Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 105 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1402
Zakładki : 6
Odsłon : 743208

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

„… aby w nas dzisiaj żyła Polska wolna…” PDF Drukuj Email

IMG 5871 

„Polska – ojczyzna…

Kraina, która się w sercu zaczyna.”

R. Przymus

  Dim lights Embed Embed this video on your site

   Listopad to czas refleksji nad przemijaniem. Niedawno odwiedziliśmy groby naszych bliskich. Zapaliliśmy znicze na mogiłach nieznanych żołnierzy, którzy w różnym czasie oddali za ojczyznę najcenniejszy skarb – życie.

   W 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie oddali hołd wszystkim Polakom, którzy ponieśli tak wielkie ofiary, byśmy mogli cieszyć się wolnością.

   Dzieci i młodzież (pod kierunkiem p. Izabeli Lewandowskiej – Paliwody, p. Joanny Kwiatkowskiej i p. Joanny Danielewskiej, ze wsparciem merytorycznym p. Beaty Wyborskiej i technicznym p. Marioli Andrzejewskiej) przygotowały uroczystą akademię poświęconą czasom zaborów i walki o wolność, aż do momentu powstania w 1918 r. niepodległej Rzeczpospolitej Polskiej. Całość została uświetniona nastrojową i dynamiczną muzyką, przeplataną pięknymi wierszami, scenkami dramatycznymi i efektami specjalnymi. Dopełnieniem widowiska był taniec pt. „Barwy ojczyzny”.

   Występ uczniów został bardzo entuzjastycznie przyjęty zarówno przez społeczność szkolną, jak i lokalną. (JK)

   Najmłodsi Bądkowianie uczcili 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. 9, 11 i 13 listopada grupa 3-4 – latków wraz z wychowawczynią p.Esterą uczciła 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. To wielkie wydarzenie, podczas którego najmłodsi Bądkowianie z powagą odśpiewali wszystkie cztery zwrotki Hymnu Polski „Mazurka Dąbrowskiego”. Maluchy uczestniczyły także we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, a następnie szły w pochodzie wraz z innymi uczestnikami trzymając w swoich małych rączkach 50m flagę Polski. Przedszkolaki miały niewątpliwą przyjemność obejrzeć wzruszające przedstawienie w wykonaniu starszych koleżanek i kolegów pod kierunkiem p.Joanny Kwiatkowskiej oraz p. Izabeli Lewandowskiej – Paliwody. Podniosły charakter święta podkreśliły wiersze i pieśni upamiętniające czasy i ofiary zaborów, a także wszystkich walczących o wolną Polskę. Jesteśmy bardzo dumni z udziału w akademii naszych starszaków z grupy 0 E p. Joanny Danielewskiej za piękne wykonanie piosenki „Co to jest niepodległość”. Dla dzieci była to niezwykła lekcja patriotyzmu, szacunku do symboli narodowych, tradycji i historii. Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy dzień pozostanie w naszej  pamięci. (E.Ż.)

   Serdeczne podziękowania, w imieniu własnym jak i mieszkańców gminy przekazane na moje ręce, składam młodzieży i opekunom, którzy przygotowali tą przepiękną uroczystość. (dyr.)

 

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Franciszka Joanny
Jutro: Marii Cezarego

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content