Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 91 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1402
Zakładki : 6
Odsłon : 742827

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania PDF Drukuj Email

IMG 6088

 IMG 6084

   W dniu 8 listopada w grupie przedszkolnej 3 – 4 – latków obchodzony był Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Wszystkie najmłodsze Przedszkolaki z grupy p. Estery w tym dniu były kucharzami. Dzieci uczyły się tajników zdrowego gotowania oraz poznawały właściwości zdrowych produktów. W całym Przedszkolu roznosił się niesamowity zapachach zdrowego obiadu w wykonaniu niezastąpionej Pani Ani Jóźwiak - kucharki. Maluchy natomiast na podwieczorek przygotowywały sałatkę owocową. Każdy z kucharzy brał udział w przyrządzaniu, a później w degustacji. Warto dodać, że nikt nie grymasił. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z potrzeby zdrowego odżywiania. Nie zawsze jednak wiedza idzie w parze z czynem. Dlatego też niezwykle ważne jest nieustanne przypominanie o tym, jak wielką rolę w naszym życiu pełnią owoce i warzywa.

   Bądźmy rozważni i starajmy się pamiętać, by codziennie dostarczać swojemu organizmowi porządną dawkę witamin i minerałów, które chronią nas przed schorzeniami i pozwalają się cieszyć dobrą kondycją przez cały rok. (E.Ż.)

IMG 1461

IMG 1465

   W calej Europie 8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem święta jest promowanie zdrowego żywienia, dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety. Nawyki żywieniowe z dzieciństwa mają wpływ na późniejszy styl życia i odżywiania. Dzieci, które poznają zalety zbilansowanego odżywiania i wiedzą, jak świadomie wybierać produkty żywnościowe, będą w przyszłości prowadzić zdrowy styl życia. W naszych oddziałach przedszkolnych wszystkie dzieci tego dnia były kucharzami. W tym dniu królowały owoce i warzywa. Przygotowane zostały pyszne zdrowe kanapki, soki świeżo wyciskane przez dzieci a nawet ciasto marchewkowe. Każdy kucharz brał udział w przygotowaniu, a później w degustowaniu potraw. Warto dodać, że nikt nie grymasił. Dziękujemy rodzicom za pomoc. R.B.

 

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Franciszka Joanny
Jutro: Marii Cezarego

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content