Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 61 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1343
Zakładki : 6
Odsłon : 679235

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Strona główna gimnazjum
Książka kluczem do zrozumienia siebie i innych PDF Drukuj Email

DSC05201   15 listopada odbyło się kolejne spotkanie z cyklu ,,Czytanie na dywanie”. W związku z przypadającym 14 listopada Ogólnopolskim Dniem Biblioterapii, panie Małgorzata Bielicka i Estera Żywica zaprosiły do wspólnego czytania emerytowaną bibliotekarkę panią Annę Piernik. Podczas zajęć dzieci poznały specyfikę zawodu bibliotekarza. Doskonaliły umiejętność rozpoznawania, pokazywania i nazywania swoich uczuć oraz wyrabiały umiejętność radzenia sobie z własnymi emocjami.

   Zajęcia przebiegały pod hasłem „Książka kluczem do zrozumienia siebie i innych”. (M. B.)

 
Konkursy przedmiotowe – wyniki po etapie szkolnym PDF Drukuj Email

IMG 20181114 110230

   Do konkursów przedmiotowych z języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego, historii, geografii, chemii, fizyki, matematyki, informatyki, w tym roku przystąpiło łącznie 58 uczniów z gimnazjum i szkoły podstawowej. Aby przejść etap szkolny i zakwalifikować się do etapu rejonowego, należało osiągnąć 80% punktów. Tylko nielicznym to się udało. Konkursy przedmiotowe należą do najtrudniejszych, ale są szansą na zwolnienie z danej części egzaminu gimnazjalnego i egzaminu po szkole podstawowej.

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego: 

Dominika Linowiecka kl IIIb – język niemiecki - opiekun Joanna Drążek
Martyna Kumor kl. IIIa – język niemiecki - opiekun Joanna Drążek
Martyna Kumor kl. IIIa – historia - opiekun Beata Wyborska
Martyna Kumor kl. IIIa – geografia – opiekun Maria Głowacka
Julia Jabłońska kl. IIIb - chemia - opiekun Maria Głowacka
Zuzanna Przybysz kl. VIIIa – chemia – opiekun Ewa Junczys
Julia Jabłońska kl. IIIb – matematyka – opiekun Beata Wesołowska
Szymon Możdżeń kl VIIa - matematyka - opiekun Katarzyna Walczak
Zuzanna Przybysz kl VIIIa - matematyka - opiekun Katarzyna Walczak

   Gratulujemy, życzymy powodzenia i wytrwałości w nauce na dalszych etapach.(MG)

 
Szkolenie w zakresie samoobrony przed psami PDF Drukuj Email

IMG 1552

   14 listopada w naszej szkole odbyło się szkolenie w zakresie samoobrony przed psami. Spotkanie miało miejsce w sali gimnastycznej, uczestniczyły w nim dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej. Prowadząca omówiła jak rozpoznać sygnały wysyłane przez psa i czego nie wolno robić czworonogom. Dzieci miały także okazję przypomnieć sobie, jak wygląda pozycja, którą należy przyjąć w momencie zetknięcia z niebezpiecznym zwierzęciem.

   Wszyscy uczniowie gorąco dziękują państwu prowadzącym i ich czworonożnym partnerom za wspaniałe spotkanie. (NK)

 
„… aby w nas dzisiaj żyła Polska wolna…” PDF Drukuj Email

IMG 5871 

„Polska – ojczyzna…

Kraina, która się w sercu zaczyna.”

R. Przymus

  Dim lights Embed Embed this video on your site

   Listopad to czas refleksji nad przemijaniem. Niedawno odwiedziliśmy groby naszych bliskich. Zapaliliśmy znicze na mogiłach nieznanych żołnierzy, którzy w różnym czasie oddali za ojczyznę najcenniejszy skarb – życie.

   W 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie oddali hołd wszystkim Polakom, którzy ponieśli tak wielkie ofiary, byśmy mogli cieszyć się wolnością.

   Dzieci i młodzież (pod kierunkiem p. Izabeli Lewandowskiej – Paliwody, p. Joanny Kwiatkowskiej i p. Joanny Danielewskiej, ze wsparciem merytorycznym p. Beaty Wyborskiej i technicznym p. Marioli Andrzejewskiej) przygotowały uroczystą akademię poświęconą czasom zaborów i walki o wolność, aż do momentu powstania w 1918 r. niepodległej Rzeczpospolitej Polskiej. Całość została uświetniona nastrojową i dynamiczną muzyką, przeplataną pięknymi wierszami, scenkami dramatycznymi i efektami specjalnymi. Dopełnieniem widowiska był taniec pt. „Barwy ojczyzny”.

   Występ uczniów został bardzo entuzjastycznie przyjęty zarówno przez społeczność szkolną, jak i lokalną. (JK)

   Najmłodsi Bądkowianie uczcili 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. 9, 11 i 13 listopada grupa 3-4 – latków wraz z wychowawczynią p.Esterą uczciła 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. To wielkie wydarzenie, podczas którego najmłodsi Bądkowianie z powagą odśpiewali wszystkie cztery zwrotki Hymnu Polski „Mazurka Dąbrowskiego”. Maluchy uczestniczyły także we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, a następnie szły w pochodzie wraz z innymi uczestnikami trzymając w swoich małych rączkach 50m flagę Polski. Przedszkolaki miały niewątpliwą przyjemność obejrzeć wzruszające przedstawienie w wykonaniu starszych koleżanek i kolegów pod kierunkiem p.Joanny Kwiatkowskiej oraz p. Izabeli Lewandowskiej – Paliwody. Podniosły charakter święta podkreśliły wiersze i pieśni upamiętniające czasy i ofiary zaborów, a także wszystkich walczących o wolną Polskę. Jesteśmy bardzo dumni z udziału w akademii naszych starszaków z grupy 0 E p. Joanny Danielewskiej za piękne wykonanie piosenki „Co to jest niepodległość”. Dla dzieci była to niezwykła lekcja patriotyzmu, szacunku do symboli narodowych, tradycji i historii. Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy dzień pozostanie w naszej  pamięci. (E.Ż.)

   Serdeczne podziękowania, w imieniu własnym jak i mieszkańców gminy przekazane na moje ręce, składam młodzieży i opekunom, którzy przygotowali tą przepiękną uroczystość. (dyr.)

 
JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM – MAŁYM POLAKIEM PDF Drukuj Email

IMG 1471

   Dzieci z oddziałów przedszkolnych w naszej szkole w ostatnim czasie rozpoczęły działania dotyczące obchodów 100 lecia Niepodległości Polski. W ramach tego przystąpiliśmy do Międzynarodowego Projektu „Piękna Nasza Polska Cała”. Podjęliśmy szereg przedsięwzięć w tym zakresie. W każdej sali przedszkolnej jest akcent narodowy w formie gazetki lub plakatu. Okna naszych sal również udekorowane są biało – czerwonymi sercami. Uwieńczeniem obchodów był udział w szkolnym konkursie plastycznym „Polska mój dom – moja ojczyzna”. Oto laureaci tego konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych:

I miejsce – Kacper Kozłowski, Franio Szczupakowski i Gabrysia Skowrońska;
II miejsce- Zosia Gapska, Oliwia Zaremba, Agata Kumor;
III miejsce – Staś Danielewski, Nina Kowalska, Piotrek Danielewski;

Wyróżnienia: Zosia Wróblewska, Jaś Podlewski, Kuba Wicher, Mateusz Wochna, Oliwia Gapska, Wojtek Szczęsny i Amelka Piasecka .

Poza tym braliśmy udział w wydarzeniu „Rekord dla Niepodległej” i w dniu9 listopada o godz. 11:11, wspólnie z całą społecznością szkolną odśpiewaliśmy hymn narodowy.

   Były to dla nas wielkie emocje i dobra lekcja patriotyzmu. Cała akcja miała na celu budowanie wspólnoty narodowej. Dziękujemy wszystkim wychowawczyniom z oddziałów przedszkolnych za zaangażowanie i przeprowadzenie działań projektowych.

 
Byliśmy w Bydgoszczy na „Przystanku Niepodległa” PDF Drukuj Email

P 20181109 114947 vHDR Auto

   Jak pisaliśmy wcześniej, pięcioro uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, uczestników wojewódzkiego konkursu „Przystanek Niepodległa”, którzy w Gminnym Ośrodku Kultury w kilkumiesięcznym projekcie wykonali film dokumentalny, zostało nagrodzonych specjalnym wyróżnieniem i zaproszeniem na galę konkursową. W piątek (9 listopada) uczestnicząc w tej uroczystości w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy dowiedzieliśmy się, że w konkursie uczestniczyło 90 zespołów. Autorami nagrodzonego filmu byli: Weronika Chlewicka, Maria Drążek, Kacper Graczyk, Łukasz Mendel i Justyna Salamońska, ale z przyczyn organizacyjnych w uroczystości udział wzięła tylko Marysia i Kacper wspólnie z dyrektorem Januszem Graczykiem oraz ich opiekun Józef Nowakowski.

  Serdeczne podziękowania składamy panu Arkadiuszowi Drążek za dowiezienie nas na tę uroczystość. Nagrody laureatom zespołu wręczał Mikołaj Bogdanowicz – Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Marek Gralik – Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty oraz Mirosław Golon – Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku. Przystępując do tego konkursu włączyliśmy się do wojewódzkich obchodów stulecia odzyskania niepodległości, co uwieczniliśmy stosownym wpisem w księdze pamiątkowej. (JN)

 
Literacko - Dla Niepodległej PDF Drukuj Email

Resized 20181109 120918 8853001

   9 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej nr 38 w Bydgoszczy odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników Wojewódzkiego Konkursu Literacko - Historycznego "Mamy Niepodległą" - kartka z pamiętnika z opisem przeżyć wewnętrznych pod honorowym patronatem Wojewody Kujawsko - Pomorskiego oraz Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty.

   W kategorii klas gimnazjalnych nasze uczennice - Julia Jabłońska i Martyna Kumor zajęły ex aequo 1. miejsce. Organizatorzy konkursu podkreślali wysoki poziom prac z Bądkowa, Julka zdobyła uznanie za niezwykle wzruszająco opisany pierwszy dzień niepodległości, Martyna - za wykazanie się wielką wiedzą historyczną. Praca Julii Jabłońskiej została odczytana na podsumowaniu uroczystości.

   Dziewczyny przygotowywały swe kartki z pamiętnika pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego - pani Haliny Dondalskiej. ( H.D.)

 
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w oddziałach przedszkolnych PDF Drukuj Email

IMG 1386

   W poniedziałek 5 listopada, w oddziałach przedszkolnych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Przypomniał on, jak ważne są bajki w życiu każdego przedszkolaka. Sprawiają, że świat dziecka staje się barwny i radosny. Bajki wzbogacają wyobraźnię, pobudzają zainteresowanie otaczającym światem ludzi i zwierząt, są żródłem wrażeń i emocji, które często zostają w naszej pamięci i wspomnieniach na całe życie.

   Tego dnia dzieci przybyły do szkoły przebrane w piękne bajkowe stroje. Rozwiązywano zagadki dotyczące bajkowych bohaterów, śpiewano piosenki, odbyły się zabawy i improwizacje muzyczne. Pani Dorota Strzelecka, opiekunka Koła Czytelniczego, przeczytała dzieciom bajkę o Czerwonym Kapturku, której zakończenie wszyscy znamy ale z ochotą słuchamy po raz kolejny. Odbył się też bal postaci z bajek, rozdane zostały cukierki a na koniec dzieci wykonały prace plastyczne związane z bohaterami baśni i bajek.

   Przeniesienie w ten zaczarowany świat sprawiło przedszkolakom dużo radości. Dzieci tego dnia były bardzo aktywne, otwarte, radosne i szczęśliwe. Doskonała atmosfera, praca pań z oddziałów przedszkolnych i piękne stroje przygotowane przez rodziców naszych przedszkolaków, dostarczyły wszystkim wiele wrażeń, wpomnień i pozytywnej energii. R.B.

 
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w szkole PDF Drukuj Email

DSC05191

   5 listopada 2018 roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Święto wszystkich bajkowych postaci stało się okazją do przypomnienia sobie literackich bohaterów z najmłodszych lat. Z tej okazji w bibliotece szkolnej przygotowano wystawkę książek z najpopularniejszymi bajkami, a najmłodszym dzieciom czytane były bajeczki. Wielu uczniów w tym dniu przebrała się za ulubioną bajkową postać. Organizatorami tego wydarzenia w szkole byli opiekunowie Samorządu Uczniowskiego i bibliotekarki. (MB)

 
Konkurs Poetycki z okazji 100-lecia Niepodległości PDF Drukuj Email

martyna

   8 listopada 2018 r. w Publicznym Gimnazjum im. Ziemi Kujawskiej w Osięcinach odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Poetyckiego z okazji 100-lecia Niepodległości, który został zorganizowany przez SP w Osięcinach.

   I miejsce - w kategorii klas VII, VIII i III gimnazjum zajęła Martyna Kumor, uczennica klasy IIIa gimnazjum za zestaw wierszy, który przygotowała pod kierunkiem pani Haliny Dondalskiej. Nagrody książkowe zostały ufundowane przez: Starostę Powiatu Radziejowskiego, Wójta Gminy Osięciny oraz Radę Rodziców Szkoły Podstawowej.

   Całość uroczystości uświetnił występ uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum oraz pyszny poczęstunek. (MK)

 
"REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ" PDF Drukuj Email

IMG 1521

   Dnia 09 listopada 2018r. społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie włączyła się w akcję ogłoszoną przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej - "Rekord dla Niepodległej". O godzinie 11:11 uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wspólnie odśpiewali cztery zwrotki Hymnu Państwowego. Na koniec uroczystości odmówiono "Katechizm polskiego dziecka" W. Bełzy. (A.K.)

IMG 1485

IMG 1486

więcej zdjęć na Kujawy-media.pl

 
Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania PDF Drukuj Email

IMG 6088

 IMG 6084

   W dniu 8 listopada w grupie przedszkolnej 3 – 4 – latków obchodzony był Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Wszystkie najmłodsze Przedszkolaki z grupy p. Estery w tym dniu były kucharzami. Dzieci uczyły się tajników zdrowego gotowania oraz poznawały właściwości zdrowych produktów. W całym Przedszkolu roznosił się niesamowity zapachach zdrowego obiadu w wykonaniu niezastąpionej Pani Ani Jóźwiak - kucharki. Maluchy natomiast na podwieczorek przygotowywały sałatkę owocową. Każdy z kucharzy brał udział w przyrządzaniu, a później w degustacji. Warto dodać, że nikt nie grymasił. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z potrzeby zdrowego odżywiania. Nie zawsze jednak wiedza idzie w parze z czynem. Dlatego też niezwykle ważne jest nieustanne przypominanie o tym, jak wielką rolę w naszym życiu pełnią owoce i warzywa.

   Bądźmy rozważni i starajmy się pamiętać, by codziennie dostarczać swojemu organizmowi porządną dawkę witamin i minerałów, które chronią nas przed schorzeniami i pozwalają się cieszyć dobrą kondycją przez cały rok. (E.Ż.)

IMG 1461

IMG 1465

   W calej Europie 8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem święta jest promowanie zdrowego żywienia, dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety. Nawyki żywieniowe z dzieciństwa mają wpływ na późniejszy styl życia i odżywiania. Dzieci, które poznają zalety zbilansowanego odżywiania i wiedzą, jak świadomie wybierać produkty żywnościowe, będą w przyszłości prowadzić zdrowy styl życia. W naszych oddziałach przedszkolnych wszystkie dzieci tego dnia były kucharzami. W tym dniu królowały owoce i warzywa. Przygotowane zostały pyszne zdrowe kanapki, soki świeżo wyciskane przez dzieci a nawet ciasto marchewkowe. Każdy kucharz brał udział w przygotowaniu, a później w degustowaniu potraw. Warto dodać, że nikt nie grymasił. Dziękujemy rodzicom za pomoc. R.B.

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 14

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Marka Jaroslawa
Jutro: Marzeny Marii Klaudiusza

Dziennik elektroniczny

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content