Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 93 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1382
Zakładki : 6
Odsłon : 709557

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Strona główna gimnazjum
Piernikowe warsztaty PDF Drukuj Email

IMG 1903

   Zgodnie z przedświąteczną tradycją, dzieci z grupy "0 D" wzięły udział w zajęciach warsztatowych, polegających na wypieku świątecznych pierników. Naszym głównym gościem była babcia Filipa, która zdradziła nam swój sekretny przepis na udane pierniczki. Pod kierunkiem zaproszonych rodziców, dzieci mieszały składniki, wałkowały ciasto i formowały pierniki. Ostatnim etapem była dekoracja przysmaków, które będą gościć na wigilijnych stołach. Było dużo zamieszania i pracy, jak to zwykle bywa przed świętami. Ale opłacało się, zabawa była doskonała a pierniki pyszne. Po szkole unosił się wspaniały zapach, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Spotkanie było okazją do przeżywania radości ze wspólnego działania, integracji środowiska rodzinnego ze szkołą i kultywowania tradycji świątecznych przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

   Dziękuję rodzicom zaangażowanym w organizację zajęć. AM.

 
Świąteczne warsztaty PDF Drukuj Email

bombki 

   10 grudnia uczniowie klas IVb i Va wyjechali na wycieczkę do Gniezna. W wyjeździe uczestniczyło również kilka osób z klas szóstych. Rozpoczęliśmy od zwiedzania Katedry Gnieźnieńskiej. Pani przewodnik w bardzo przystępny dla uczniów sposób zapoznała nas z historią Katedry, losami św. Wojciecha oraz genezą powstania Drzwi Gnieźnieńskich. Następnie pojechaliśmy do Fabryki Ozdób Choinkowych BolGlass. Mieliśmy okazję zaobserwować poszczególne etapy ręcznego wytwarzania ozdób choinkowych. Uczestniczyliśmy w warsztatach podczas których każdy z uczniów ozdobił trzy bombki i mógł je zabrać jako pamiątkę z wyjazdu. Oprócz tego wszyscy otrzymali profesjonalnie ozdobione bombki z własnym imieniem. Po pełnym wrażeń dniu, w świątecznych nastrojach szczęśliwie wróciliśmy do Bądkowa. Opiekunami wycieczki byli: Małgorzata Kwiatkowska, Andrzej Kuczyński, Sebastian Kozłowski i Beata Wesołowska. (B.W.)

 
„Jak przygoda to tylko w Warszawie ...” PDF Drukuj Email

wawa1

   W dniu 14 grudnia 2018r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie wraz z opiekunami gościli w Warszawie. Wyjazd ten był podziękowaniem dla dzieci, które w oryginalny sposób upamiętniły setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

   W czasie tej jednodniowej wycieczki zwiedziliśmy gmach Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zostaliśmy przyjęci przez Dyrektor Generalną MEN, Panią Joannę Szczawińską, na której ręce przekazaliśmy zaproszenie dla Pani Minister - Anny Zalewskiej do naszej szkoły. Uczniowie zostali obdarowani drobnymi upominkami i poczęstowani obiadem w stołówce ministerstwa. Kolejnym punktem wizyty było zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego, gdzie po uprzednim przejściu przez szczegółową kontrolę, zostaliśmy oprowadzeni po jego pomieszczeniach. Na uczniach największe wrażenie zrobiła sala kolumnowa i pięknie ustrojone choinki stojące w wielu miejscach pałacu. Po zwiedzaniu siedziby Pana Prezydenta udaliśmy się na krótki spacer po chłodnej, ale pięknie udekorowanej na święta Warszawie. Ostatnim punktem wizyty było Centrum Pieniądza znajdujące się w siedzibie Narodowego Banku Polskiego. Poznaliśmy tam historię środków płatniczych, jednak największą atrakcją była możliwość dotknięcia i potrzymania sztabki złota o wartości 2 000 000 zł. Po zwiedzaniu Centrum pełni wrażeń wsiedliśmy do autokaru i przez zakorkowaną stolicę udaliśmy się w drogę powrotną.

   Wyjazd był możliwy dzięki ludziom dobrej woli. Szczególne podziękowania dla rodzica naszych uczniów, pana R. Murawskiego, który zapewnił i skoordynował wszystkie atrakcje w Warszawie oraz Wójta Gminy Bądkowo, za umożliwienie sfinansowania wyjazdu do stolicy. Niezmiernie cieszymy się, że trud pracy artystycznej naszych uczniów oraz nauczycielek p. Izabeli Lewandowskiej-Paliwody oraz p. Joanny Kwiatkowskiej został doceniony. (I.L-P. M.W.)

więcej zdjęć wkrótce

 
Drodzy Rodzice! PDF Drukuj Email

   Przypominamy, że dni 23-31 grudnia 2018r. to czas Zimowej Przerwy Świątecznej. Dni te są w naszej szkole dniami wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

   W dniach 24.12.2018 (poniedziałek), 27.12.2018 (czwartek), 28.12.2018 (piątek) i 31.12.2018 (poniedziałek) w godzinach pracy oddziałów (klas) dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w domu zostaną zorganizowane na terenie szkoły zajęcia opiekuńcze.

   Rodzice uczniów klas I-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum, którzy chcą, aby ich dzieci miały w tym dniach zapewnioną opiekę w szkole, zobowiązani są złożyć u wychowawców pisemne podanie w tej sprawie do dyrektora szkoły. Druki podań dostępne są na stronie internetowej szkoły. (dyr.)

wzór podania (PDF)

 
Wisła - rzeczna droga PDF Drukuj Email

konpla

   13 grudnia 2018r. odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Ziemia Kujawska Oczami Dziecka - Wisła - Rzeczna Droga”. Konkurs organizowany był przez Stowarzyszenie Partnerstwo dla Ziemi Kujawskiej w Odolionie.

   Spośród 12 przyznanych nagród 4 trafiły do naszej szkoły. W kategorii wiekowej 13-15 lat I miejsce zdobyła Aleksandra Świercz (kl. IIIb gimnazjum), II miejsce - Martyna Kumor (kl. IIIa gimnazjum), III miejsce - Zuzanna Nowak (kl. IIIa gimnazjum). W kategorii 9-12 lat wyróżnienie zdobyła Maja Nowak (kl. IVb). Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. (B.W.)

 
VIIIb z okazji Mikołajek PDF Drukuj Email

8b

   W dniu 7 grudnia, w godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie klasy VIIIb z okazji Mikołajek. Podczas tego spotkania graliśmy w siatkówkę, ping-ponga i w gry planszowe oraz dekorowaliśmy świątecznymi ozdobami swoją klasę i ubieraliśmy choinkę. Ze spotkania wróciliśmy z uśmiechami na twarzach do domów i chętnie powtórzylibyśmy spotkanie w tak miłym towarzystwie. NATALIA PROMIŃSKA

 
Siatkówka z „Mikołajem” i „na poważnie” PDF Drukuj Email

siat1

   Tradycyjnie w „Mikołajki” zagraliśmy charytatywnie w siatkówkę na rzecz uczniów naszej szkoły. W tych meczach spotkały się zespoły dziewcząt z klas IIIA i IIIB gimnazjum i reprezentacja szkoły dziewcząt z drużyną kadry pedagogicznej. „Zwycięzcami” naszego szkolnego spotkania byliśmy wszyscy.

siat2

   W Witowie siatkarki uczestniczyły w Turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły zajmując III miejsce. Nasza drużyna po bardzo wyrównanych meczach (mając piłki setowe) uległa Gimnazjum nr.1 w Radziejowie i Gimnazjum w Witowie oraz wygrała 2:0 z Polonią Bytoń. Dziewczęta wystąpiły w następującym składzie: Ewelina Kwiatkowska (kapitan zespołu), Weronika Chlewicka, Wiktoria Nowak, Zuzanna Nowak, Marta Paliwoda, Weronika Lewandowska, Patrycja Skowrońska, Oliwia Machalska. Gratulacje dla siatkarek oraz serdeczne podziękowania dla Pani Elżbiety Chlewickiej, Pana Andrzeja Nowaka i Pana Krystiana Nowaka za pomoc w dowozie uczennic na zawody. (Z.E.)

 
„Święto Górnika - Barbórka u maluchów" PDF Drukuj Email

IMG 6658

   „Barbórka" to bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich górniczych rodzin, dlatego 4 grudnia w naszym przedszkolu odbył się Dzień Górnika. Uroczystość przybliżyła tradycje związane z obchodami tego święta. Dzieci zapoznały się z trudną i ciężką pracą w kopalni oraz niebezpieczeństwem, które codziennie czyha na górników. Dowiedziały się, w jaki sposób wydobywany jest węgiel oraz jak bardzo jest nam potrzebny w codziennym życiu. Przedszkolaki zapoznały się z mundurem, ozdobnymi naszywkami i guzikami, na których widnieje młot i kilof. Do stroju galowego należy również czapka z symbolami górniczymi z przodu oraz z pióropuszem w kolorze czarnym, czerwonym, białym lub zielonym. P. Estera przyniosła maluchom do przymierzenia prawdziwą czapkę górniczą zwaną „czako” oraz wianek, element stroju ludowego Ślązaczki. Dzieci wysłuchały legendy o skarbniku mieszkającym pod ziemią oraz poznały wizerunek patronki górników – Świętej Barbary.

   Najlepsze życzenia dla górników to: „Ile zjazdów, tyle wyjazdów - Szczęść Boże.” Zatem tego wszystkim górnikom życzą maluchy. (E.Ż.)

 
Dominika i Martyna już w Finale… PDF Drukuj Email

IMG 6554

   Dominika Linowiecka i Martyna Kumor - uczennice trzeciej klasy gimnazjum, przeszły do etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego. W lutym 2019 r. w Bydgoszczy powalczą o tytuł laureata i zwolnienie z egzaminu gimnazjalnego w części językowej. Nie było to łatwe zadanie, bowiem uczestnicy etapu rejonowego musieli uzyskać co najmniej 85% możliwych do uzyskania punktów. Dominika uzyskała 95%, Martyna właśnie 85% poprawnych odpowiedzi z testu składającego się z zadań otwartych i zamkniętych. Tylko 57 uczniów z całego naszego województwa sprostało tym wymaganiom i zakwalifikowało się do III etapu. W etapie wojewódzkim poziom wymagań jest jeszcze wyższy i aby uzyskać tytuł laureata trzeba będzie zdobyć w części pisemnej i ustnej minimum 90%. Warto przypomnieć, że nasze trzecioklasistki już trzeci rok z rzędu dołączyły do grona finalistek, a ich sukces jest tym cenniejszy, że drugiego języka (2 godziny tygodniowo) uczą się w gimnazjum dopiero trzeci rok i awans do części finałowej to wiele godzin ich dodatkowej pracy na zajęciach pozalekcyjnych i doskonalenia umiejętności językowych w domu. Gratulacje dla naszych dziewczyn – i…. powodzenia w Bydgoszczy. (JD)

  Dołączam się do gratulacji dla dziewczyn i dziękuję opiekunce pani Joannie Drążek za włożony w przygotowanie uczennic ogrom pracy. (dyr.)

 
Spotkanie z rodzicami klas VIII SP i III gimnazjum PDF Drukuj Email

   Zapraszamy rodziców klas VIII szkoły podstawowej i klas III gimnazjum na spotkanie dotyczące rekrutacji do szkół średnich w roku szkolnym 2019/2020. Spotkanie odbędzie się 13.12.2018r. (czwartek) o godzinie 16.00 (dyr.)

 
Przeżyjmy to jeszcze raz PDF Drukuj Email

   W związku z pytaniami mieszkańców o nagranie z uroczystości z okazji Święta Odzyskania Niepodległości z 11.11.2018r. informujemy, że w szkole znajduje się płyta z nagraniem do wypożyczenia lub przegrania. Poniżej prezentujemy kolejny fragment z tej uroczystości. (dyr.)

Dim lights Embed Embed this video on your site

 
„Nowoczesna edukacja kluczem do sukcesu” PDF Drukuj Email

logoprojekt

   Pragniemy poinformować, iż w SP w Bądkowie jest realizowany projekt pt.:

„Nowoczesna edukacja kluczem do sukcesu”

   Projekt wdrażany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Działanie 10.02.00 Kształcenie ogólne i zawodowe, Poddziałanie 10.02.02. Kształcenie ogólne, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Projekt realizowany jest od 1września 2018r. do 30 czerwca 2019r.

Głównym celem projektu w SP w Bądkowie jest:
• Nabycie przez 230 uczniów kompetencji kluczowych,
• Wsparcie 40 uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
• Doposażenie 2 pracowni do zajęć matematycznych i przyrodniczych,
• Podnoszenie kompetencji zawodowych 7 nauczycieli.

Grupę docelową stanowić będzie:
• 256 uczniów, w tym 133 chłopców i 123 dziewczęta, w tym 6 uczniów niepełnosprawnych,
• 7 nauczycieli, w tym 6 kobiet i 1 mężczyzna

W ramach projektu zaplanowano:
• 1200h zajęć rozwijających i dydaktyczno-wychowawczych z zakresu kompetencji kluczowych dla 230 uczniów,
• 420h zajęć w ramach indywidualizacji pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi dla 40 uczniów,
• Doposażenie 2 pracowni: matematycznej i przyrodniczej,
• Szkolenia: „Eksperyment w edukacji” dla 7 nauczycieli oraz „Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – problem czy wyzwanie?” dla 4 nauczycieli.


Wartość projektu:198 995, 00 zł
Dofinansowanie projektu z UE:189 045, 25 zł

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 17

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Marka Elzbiety
Jutro: Gerwazego Protazego

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content