Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 46 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1343
Zakładki : 6
Odsłon : 679257

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Strona główna gimnazjum
Spotkanie z policjantem PDF Drukuj Email

46631822 2233985110177011 8482873439701434368 n

   20 listopada 2018r. odbyły się spotkania z policjantem, w których uczestniczyła młodzież klas VI, VII, VIII i III gimnazjum. Zajęcia prowadziła st. sierż. Magdalena Jóźwiak z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim, zajmująca się sprawami nieletnich. Tematem pogadanek była „Odpowiedzialność prawna nieletnich” w oparciu o obowiązujące przepisy: Ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich z dnia 26 października 1982r. (Dz. U. Nr 11 poz. 109 z 2002 r. ze zm.); Kodeks Postępowania Karnego (Dz. U. Nr 89 poz. 555 ze zm. - rok 1997); Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. Nr 35 poz. 230 z 1982 roku ze zm.); Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997 r. (Dz. U. Nr 75 poz. 468)

   Młodzież została uświadomiona o różnicy, jaka jest w pojęciach „nieletniego” i „małoletniego”. Odpowiedzialność karna nieletnich została w polskim prawie uregulowana dwutorowo, gdyż w stosunku do nich mogą mieć zastosowanie przepisy kodeksu karnego, które w pewnych wyjątkowych wypadkach przewidują możliwość zastosowania do nieletniego ogólnych zasad odpowiedzialności karnej oraz ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich, która m.in. reguluje postępowanie wobec nieletniego dopuszczającego się czynu zabronionego i zasadniczo ma na celu przeciwdziałanie wszelkim przejawom demoralizacji i przestępczości nieletnich. Sytuacja nieletnich jest zatem różna w zależności od ich wieku.

   Uczniowie mięli okazję również usłyszeć, jakie obowiązki mają osoby i instytucje w postępowaniu w sprawach nieletnich. Art. 4 & 1 „Każdy, kto stwierdzi istnienie okoliczności świadczących o demoralizacji nieletniego, w szczególności naruszenie zasad współżycia społecznego, popełnienie czynu zabronionego, systematyczne używanie alkoholu lub innych środków w celu wprowadzenia w stan odurzenia, uprawianie nierządu, włóczęgostwo,udział w grupach przestępczych ma społeczny obowiązek odpowiedniego przeciwdziałania temu, a przede wszystkim zawiadomienia o tym rodziców lub opiekuna nieletniego właściwego organu, szkoły, sądu rodzinnego, policji lub innego.”(M.K.)

 
Przedszkolaki w sali komputerowej PDF Drukuj Email

IMG 6238

   12 października Dzień Bezpiecznego Komputera. Dzieci z grupy przedszkolnej uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych przygotowanych przez p. Łukasza Nowakowskiego – nauczyciela informatyki oraz p. Aleksandrę Kamińską – praktykantkę. Maluchy zapoznały się z wieloma ciekawostkami dotyczącymi komputera m.in. z czego się składa. Dzieci poprzez zabawę "Kłebuszek" dowiedziały się czym w ogóle jest sieć internetowa, by potem omówić plusy i minusy Internetu. Przedszkolaki rozmawiały również o zasadach obowiązujących w sieci. Dowiedziały się m.in. czym są emotikony, do czego służą i w jaki sposób z nich korzystać. Nauczyciele przygotowali zabawy na tablicy interaktywnej m.in. odgadywanie ukrytej bajki na obrazku oraz rozwiązywanie krzyżówki, której hasłem był: komputer. Na zakończenie zajęć każdy mógł namalować na tablicy co tylko chciał, otrzymał kolorowankę oraz słodkość.

   Dzień Bezpiecznego Internetu to kolejna z akcji przeprowadzanych w naszym przedszkolu mająca na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństwa, jakie czekają na nie w dzisiejszych czasach.

   Życzymy Wam, drodzy rodzice i dzieci, bezpiecznego serfowania w Sieci, szanowania innych jej użytkowników i tego, aby posługiwanie się nowinkami technologicznymi m.in. z Internetu nie „pochłaniało” Was całkowicie, lecz dawało możliwość mądrego, rozsądnego korzystania z dóbr nowoczesności. W trosce o dobro naszych dzieci apelujemy: RODZICU UWAŻAJ, CO TWOJE DZIECKO ROBI PRZY KOMPUTERZE!!! (A.K.) i (Ł.N.)

 
Maluchy z historią za pan brat – odwiedziny p. Józefa Nowakowskiego PDF Drukuj Email

IMG 6212

   16 listopada przedszkolaków z grupy p. Estery odwiedził emerytowany nauczyciel historii oraz historyk regionalista – pan Józef Nowakowski. Powodem do spotkania były nowo wydane książki pt. „Gmina Bądkowo Opowieści o jej dawnych i obecnych mieszkańcach oraz o mało znanych miejscach i wydarzeniach”, a także „Wolność przynieśli nam w darze Słownik biograficzny bądkowian na stulecie odzyskania niepodległości.” Pan Józef opowiedział dzieciom historię powstawania książek. Przedszkolaki były zaciekawione opowieściami o dawnych czasach. Na koniec dzieci otrzymały w prezencie na pamiątkę książki, które w przyszłości będą cennym źródłem wiedzy o naszej gminie i jej bohaterach. Serdecznie dziękujemy panu Józefowi Nowakowskiemu za te miłe odwiedziny.( E.Ż.)

 
„Tolerancja zbliża ludzi” PDF Drukuj Email

 IMG 6214

   Dzień Tolerancji u maluchów z grupy 3 i 4 – latków p. Estery pozwolił uświadomić, że każdy z nas jest inny i każdego należy szanować. Dzieci wysłuchały piosenki M. Jeżowskiej pt. „Wszystkie dzieci nasze są” oraz bajkę J. Ch. Andersena pt. „Brzydkie kaczątko”. Poprzez omówienie treści utworu przedszkolaki dowiedziały się, że nie należy oceniać innych po wyglądzie, czy pochodzeniu. Podczas rozmowy kierowanej zapoznały się czym jest tolerancja i jakie ma znaczenie w naszym życiu codziennym. Następnie w trakcie zabaw ruchowych dzieci uwrażliwiały się na potrzeby innych w zabawie. Oglądanie ilustracji wdrażało przedszkolaków do zwrócenia uwagi na pozytywną odmienność otaczających nas osób.

   Obchodząc Dzień Tolerancji w przedszkolu mieliśmy na celu kształtowanie u dzieci prawidłowych postaw społecznych, a w szczególności akceptacji odmienności innych, poszanowania cudzej godności i uwrażliwienia na uczucia innych.

 
„Rola rodziny w profilaktyce uzależnień” PDF Drukuj Email

 

Jestem architektem ...
Zbuduję dom z cegieł miłości
Połączę je cementem radości
Dach ułożę z dachówek serdeczności
Szyby będą ze szkła przyjaźni
Pomaluję je farbą wyobraźni
Fundamenty zrobię z betonu zrozumienia i dodam małe ziarenko cierpienia
Płot zrobię z desek prawdomówności
A furtkę z prętów czułości
W ogrodzie posadzę róże życzliwości zaś obok nich trawę wyrozumiałości
Tu zawsze będę miała schronienie
Mieć taki dom to moje marzenie

                                     Ewa Bender (łat 10)

idea-2924175 640

   21 listopada 2018r. podczas spotkania z rodzicami przeprowadzona została prelekcja na temat „Roli rodziny w profilaktyce uzależnień”. Prowadzącą była p. Iwona Lewandowska psychoterapeuta uzależnień, która wyraźnie podkreśliła, że rodzina jest miejscem, gdzie zaspokajane są najważniejsze potrzeby psychiczne dziecka. Jednocześnie przy zaburzeniach w funkcjonowaniu systemu rodzinnego, może być głównym źródłem zaburzeń emocjonalnych i zaburzeń zachowania, mogących sprzyjać uzależnianiu się dzieci i młodzieży od środków chemicznych.

   Bezwarunkowa akceptacja i miłość rodziców są nieodzownymi warunkami prawidłowego rozwoju. Dziecko, które czuje się akceptowane i kochane, wzrasta w poczuciu, że jest „w porządku”, rozwija w sobie poczucie własnej wartości i kompetencji. Uczy się także dawania innym miłości i akceptacji, ponieważ ma takie właśnie wzorce relacji w rodzinie. W rodzinach, w których jest duży dystans, gdzie panuje sfera chłodu emocjonalnego, potrzeby miłości i akceptacji nie mogą być u dziecka zaspokojone. Dzieci z takich rodzin często szukają akceptacji poza nią, w grupach rówieśniczych, niestety często negatywnych.

   Rodzice z dużą uwagą wysłuchali wystąpienia pani psycholog i chętnie wczytywali się, w rozdane przez nią ulotki, zawierające „kodeksy dobrego rodzica”. (M.K.)

  Dobre i ciekawe spotkanie, wielka znajomość tematu i elokwencja prowadzącej p. Iwony Lewandowskiej. Podziękowania dla organizatorki spotkania pani pedagog Małgorzaty Kwiatkowskiej. (dyr.)

 
Dziękujemy za piękny występ… PDF Drukuj Email

IMG 4773

nck   15 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury miała miejsce uroczystość zakończenia programu dotacyjnego ze środków Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska. Na tę uroczystość zaprosiliśmy mieszkańców naszej gminy, którzy przez wiele lat swą aktywnością i zaangażowaniem w codziennej pracy w 13 Kołach Gospodyń Wiejskich, w 6 męskich i 2 kobiecych jednostkach OSP oraz kilku sekcjach działających przy GOK, zapisali wiele pięknych kart społecznych i kulturalnych dziejów naszej gminnej społeczności. Nasza uroczystość była częścią gminnych obchodów stulecia odzyskania Niepodległej i aby miała bardziej podniosły i patriotyczny charakter, poprosiliśmy uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego o wzbogacenie jej artystycznym występem. Ten przepiękny występ niemal 40 uczniów opowiadający o naszej drodze do Niepodległej zachwycił widownię do tego stopnia, że na niejednej twarzy pojawiły się łzy wzruszenia.

   To było przepiękne wprowadzenie do naszej uroczystości, nagrodzone nie tylko gromkimi brawami, ale kolejną książką od jej autora o bądkowskiej gminie dla młodych artystów. Za ten występ składamy serdeczne podziękowania artystom i obu paniom: Izie Lewandowskiej-Paliwoda i Joannie Kwiatkowskiej, które zatroszczyły się o jego perfekcyjne przygotowanie i wykonanie. Elżbieta Madajczyk i Józef Nowakowski.

 
Listopadowa chandra? – mamy na to sposób! PDF Drukuj Email

20181116 115609.jak-zmniejszyc-fotke pl

   Przedszkolaki z grupy 0„A” na przekór niesprzyjającej aurze pogodowej postanowiły miło spędzić czas i urządziły sobie wspólnie z wychowawczynią niemalże prawdziwe „Kino w klasie”. 3,4 – latki po zajęciach głównych zamieniły klasę w salę kinową. Nie ograniczyliśmy się jednak tylko do zwykłego oglądania bajki, a połączyliśmy przyjemne z pożytecznym, zdobywając przy tej okazji cenne umiejętności. Urządzono kasę biletową, był cennik, bilety, soczki i nieodłącznie kojarzący się z kinem popcorn, przedszkolaki odgrywały scenki wcielając się naprzemiennie w rolę kasjera i kupującego. Dzieci musiały zatem właściwie odkodować informacje z cennika, pamiętać o używaniu stosownych zwrotów grzecznościowych, wykazały się umiejętnością czytania globalnego, znajomością kolorów i przeliczania elementów. Naszą formą płatności były żetony, a potwierdzeniem wydruk z maszyny do liczenia. Kolejnym punktem było już zajęcie miejsc w sali i kulturalne uczestnictwo w pokazie. Wyświetlony został film animowany pt. ”Balerina”, który od pierwszej chwili wciąga do swojego świata i nie pozwala się nudzić. Film o przyjaźni, nadziei i marzeniach, o które warto walczyć, by doczekać ich spełnienia.

   Ten spontaniczny pomysł spędzenia czasu okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę, ponieważ dzieciaki były szczerze zachwycone. Nauka przez działanie? – jasne, że tak, bo jak twierdził amerykański profesor John Dewey „gram doświadczenia więcej waży niż tona wiedzy teoretycznej” (B.O.)

20181116 122802.jak-zmniejszyc-fotke pl

 
Nowoczesne technologie w bibliotece PDF Drukuj Email

DSC05203

   Nadchodzi rozszerzona rzeczywistość, a z nią Mały Książę. Używając smartfona lub tabletu można go zobaczyć, jego planetę i wiele więcej w trójwymiarowej, dynamicznej przestrzeni, o czym mogli się przekonać uczniowie podczas zajęć w naszej bibliotece. Książę nie musi się przedstawiać – któż z nas nie zna najpiękniej opowiedzianej nauki o ludzkim życiu? Pojęcie miłości, prawdziwej przyjaźń i odpowiedzialności za drugiego człowieka wyrażone ustami autora wpisało się głęboko w naszą świadomość. Tym razem ponadczasowa opowieść z nieprzemijającymi mądrościami poszerza swoją rzeczywistość. Za pomocą narzędzi multimedialnych możemy przenieść książkowe i płaskie ilustracje w świat wirtualny, którego stajemy się uczestnikiem. Trójwymiarowy Mały Książę, którego możemy dotknąć, planeta z aktywnym wulkanem czy pulsująca galaktyka to tylko nieliczne książkowe atrakcje. Mały Książę zabiera nas na aktywny spacer po odwiedzanych planetach. Dzięki nowej technologii, czytając książkę możemy dodatkowo pobudzić swoją wyobraźnię i stać się aktywnym partnerem przygód małego chłopca. Zabawa z trójwymiarowymi ilustracjami spodoba się nie tylko dzieciom.

   Lektury wracają w nowej odsłonie, w towarzystwie smartfonów i tabletów! Mamy nadzieję, że Mały Książę w rozszerzonej rzeczywistości pojawi się wkrótce na półkach w naszej bibliotece. (DS)

 
Zaproszenie na bal PDF Drukuj Email

bal

 
Maluchy z wizytą w KLUBIE Senior+Niezapominajka w Ciechocinku PDF Drukuj Email

IMG 6178

   W dniu 14 listopada z okazji Dnia Seniora maluchy z grypy 3-4 – latków z przedszkola odwiedziły KLUB Senior + Niezapominajka w Ciechocinku. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w krótkim montażu słowno - muzycznym. Ubrane w kasztankowe kostiumy, wzbudziły podziw i wzruszenie u Seniorów. Występ został nagrodzony gromkimi brawami. W programie artystycznym znalazły się również piosenki, tańce oraz specjalne życzenia dla Seniorów wraz z odśpiewanym z całego serca: "Sto lat!" Dzieci wręczyły Babciom i Dziadkom upominki. Następnie wszyscy zostali zaproszeni do zabawy przy muzyce i wspólnych śpiewach, każdy świetnie się bawił. Było mnóstwo śmiechu i wzruszeń. W podziękowaniu za mile spędzony czas, Seniorzy również przygotowali niespodzianki, słodki poczęstunek oraz maluchy zostały obdarowane obrazem „Zygzaka McQueena” wykonanym przez uczestnika. Wychowawczyni p. Estera podziękowała serdecznie Seniorom i Pracownikom za niezwykle sympatycznie spędzony czas.

   Spotkanie to było znakomitą okazją do kształtowania u dzieci już od najmłodszych lat szacunku dla osób starszych i na pewno pozostanie w pamięci naszych kochanych Seniorów, którzy bardzo gorąco dziękowali za naszą obecność. (E.Ż.)

IMG 6210

 
Spotkanie z rodzicami PDF Drukuj Email

W dniu 21.11.2018r. (środa) zapraszamy rodziców wszystkich klas Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie na wywiadówkę.

 

16.30 - Spotkanie ogólne (sala gimnastyczna)

17.00 - Spotkanie z wychowawcami (sale oddziałów)

 
„Prymus Pomorza i Kujaw” PDF Drukuj Email

 logomar

   Jest nam niezmiernie miło w związku z informacją z Urządu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, że wśród wyróżnionych stypendium w ramach projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”, znalazła się uczennica Zuzanna Przybysz. Do informacji załączone zostały serdecznie gratulacje.

   Stypendium przyznawane jest na okres 10 miesięcy danego roku szkolnego, a jego wysokość zależy od pozycji ucznia na liście rankingowej uwzględniającej sumę punktów uzyskanych z kryteriów opisanych w regulaminie przyznawania stypendiów dla uczniów „Prymus Pomorza i Kujaw” oraz rodzaju szkoły w jakiej uczeń pobiera naukę.

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 14

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Marka Jaroslawa
Jutro: Marzeny Marii Klaudiusza

Dziennik elektroniczny

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content