Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1307
Zakładki : 6
Odsłon : 636659

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Strona główna gimnazjum
Orientacja zawodowa już od „zerówki” PDF Drukuj Email

 tkz

   17 października 2018r. dwie grupy oddziałów zerowych zapoznały się z różnymi zawodami. Doradca zawodowy p. Sylwia Pokorzyńska przeprowadziła zajęcia, które miały za zadanie kształtować w przedszkolakach pozytywne postawy wobec pracy i edukacji oraz rozpoznawać i rozwijać swój talent.

   Tego dnia również odbył się w naszej szkole konkurs zawodoznawczy. Brali w nim udział uczniowie klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum, natomiast klasy VI i VII były obserwatorami tego wydarzenia.

   Każdy uczeń w ramach konkursu miał za zadanie przebrać się w strój osoby ze swego wymarzonego zawodu. Grupy klasowe zmagały się w trzech konkurencjach. Pierwszą z nich było zaprezentowanie się w swoich strojach. Drugą kategorią były informacje o wylosowanych wcześniej zawodach oraz scenki sytuacyjne. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością. Każdy miał okazję pokazać swój talent, głównie aktorski. Zaangażowanie uczestników przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. Była prezentowana scenka rozprawy sądowej, akcja ratunkowa w szpitalu, pościg policyjny za bandytami, a także obsługa konsumenta w restauracji. Ostatnią, czwartą konkurencją, było przygotowanie wcześniej plakatu „Jak zostać architektem swoich marzeń?”. W jury konkursowym zasiedli: zaproszony gość, doradca zawodowy i psycholog, pani S. Pokorzyńska z poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Aleksandrowie Kujawskim, nasz szkolny doradca zawodowy, pan Ł. Nowakowski, psycholog szkolny, pani K. Król oraz nauczycielka języka niemieckiego, pani J. Drążek. Nagrodą konkursu były pamiątkowe dyplomy, dodatkowe punkty z zachowania oraz pierwszeństwo wyjazdu do kręgielni.

   Pierwsze miejsce zajęła klasa III b(I grupa) , drugie miejsce III a (II grupa) i III b( II grupa). Imprezę zainicjował i zorganizował pedagog szkolny, pani M. Kwiatkowska w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. M. K.

 
Rozwój i doskonalenie sprawności PDF Drukuj Email

rio

   17 i 25 października br. dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się wraz z wychowawcami do sali zabaw „RIO”. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej.

   Na dworze panowała deszczowa i wietrzna pogoda lecz w sali zabaw wśród trampolin, zjeżdżalni, basenów z kulkami, tuneli, kącików zabaw i wieloma zabawkami dzieci były w cudownym nastroju. To były godziny cudownej zabawy i różnorodnej aktywności.

rio2

 

 
„Przystanek Niepodległa” specjalne wyróżnienie dla naszych uczniów PDF Drukuj Email

pn

   22 października dotarła do nas miła wiadomość, że film przygotowany przez uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i GOK otrzymał specjalne wyróżnienie w wojewódzkim konkursie historycznym w 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości „Przystanek Niepodległa”. Zadanie zespołu polegało na przygotowaniu krótkiego, maksymalnie 10 – minutowego filmu dokumentalnego  poświęconego wydarzeniu lub postaci historycznej zasłużonej dla regionu kujawsko-pomorskiego w drodze Polski do Niepodległej. Nasz zespół od kwietnia do września przy wsparciu p. Józefa Nowakowskiego przygotowywał w GOK-u filmową opowieść zatytułowaną: „Zasługi Przemysława Barthel de Weydenthal dla Niepodległości nie zostały zapomniane”.

   Autorami nagrodzonego specjalnym wyróżnieniem filmu są: Maria Drążek uczennica klasy V i gimnazjaliści - Weronika Chlewicka, Justyna Salamońska, Kacper Graczyk i Łukasz Mendel. 9 listopada w Bydgoszczy nastąpi uroczysta gala podsumowująca konkurs i nagrodzenie laureatów. O jej przebiegu oczywiście napiszemy.(JN)

 
DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA PDF Drukuj Email

słodziak

   W tym roku akcje czytelnicze związane z Dniem Głośnego Czytania przeprowadzamy razem z Gangiem Słodziaków. Najmłodsze dzieci miały okazję posłuchać fragmentów opowiadań o lisie Lucku, zajęczycy Zuzi, jeżyku Jerzym, sowie Zosi, bobrze Borysie i rysiu Rysiu - bohaterach książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Teksty o sympatycznych zwierzętach zaprezentowały dziewczęta z koła czytelniczego i bibliotekarka Dorota Strzelecka. Dzieci słuchały z zainteresowaniem i uważnie przyglądały się rekwizytom, kostiumom i charakteryzacji starszych koleżanek. Kolejne etapy akcji realizują dzieci klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami. (DS)

 
Tańcowała jesień PDF Drukuj Email

jesien

Tańcowała jesień

W lesie zamaszyście.

Żółte rude i brązowe

Z drzew zrywała liście.

        (St. Karaszewski)

   Przedszkolaki z grupy 0 „A” pod opieką wychowawczyni Bożeny Ogrodowskiej wybrały się na spacer do parku w poszukiwaniu jesiennych skarbów. Wspólnie zebraliśmy kasztany, żołędzie i piękne bukiety kolorowych liści. Dzieci rozpoznawały drzewa i właściwie je nazywały, prowadziły obserwacje na temat jesiennych zmian w przyrodzie. Zebrane skarby zostaną wykorzystane podczas tworzenia ciekawych prac plastycznych w przedszkolnej sali. Szkoda, że piękna, ciepła, złota jesień nie została dłużej z nami i nie pozwala cieszyć się swoim blaskiem. (B.O)

 
Czytaliśmy z myśliwymi o zwierzętach PDF Drukuj Email

IMG 5559

   17 października w Domku Myśliwskim w Bądkowie najmłodsi miłośnicy zwierząt i czytania spotkali się z myśliwymi. Na zaproszenie Moniki Skrzyneckiej – wychowawczyni klasy I a przybyli: Ryszard Kobus - prezes Koła Łowieckiego „Bażant” i Jacek Skrzynecki – odpowiedzialny z Kole za współpracę z młodzieżą. Spotkanie otworzyła Małgorzata Bielicka - bibliotekarka, która przeczytała dzieciom fragment książki o wesołych przygodach zwierząt zamieszkujących lasy i przyjaźni, jaka je łączyła. Dzieci bezbłędnie odpowiadały na pytania dotyczące wysłuchanego tekstu, z zaangażowaniem odgadywały zagadki czytane przez pana Jacka, rozpoznawały prezentowane na fotografiach zwierzęta i wspaniale naśladowały odgłosy, przy pomocy których porozumiewają się leśni przyjaciele. Wysłuchały też pogadanki pana Ryszarda Kobusa o zasadach zachowania się w lesie. W spotkaniu aktywnie uczestniczyły przedszkolaki z grupy pani Estery Żywicy.

   Wspólnie opracowaliśmy Kodeks Miłośnika Zwierząt Leśnych. Był to przyjemnie i pożytecznie spędzony czas.(M.B.)

IMG 5568

 
Cyrk w szkole PDF Drukuj Email

IMG 1153

   18 października dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III uczestniczyły w przedstawieniu cyrkowym w wykonaniu artystek z cyrku O'BIMBOLANDO. Były akrobacje, pokaz żonglerki oraz iluzja. Nie obeszło się bez tańca z wężem oraz śmiesznej gąsienicy. (NK)

 
Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych PDF Drukuj Email

   Dzałając Na podstawie § 5 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego ustalono dni dodatkowo wolne od zajęć dydaktyczno-wychowaczych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bądkowie w roku szkolnym 2018/2019

 

2 listopada 2018r. (piątek) - Zaduszki

10 kwietnia 2019r. (środa) - egzamin gimnazjalny część humanistyczna

11 kwietnia 2019r. (czwartek) - egzamin gimnazjalny część matemat.-przyrodnicza

12 kwietnia 2019r. (piątek) - egzamin gimnazjalny język obcy nowożytny

15 kwietnia 2019r. (poniedziałek) - egzamin ósmoklasisty język polski

16 kwietnia 2019r. (wtorek) - egzamin ósmoklasisty matematyka

17 kwietnia 2019r. (środa) - egzamin ósmoklasisty język obcy

2 maja 2019r. (czwartek) - Dzień Flagi RP

 
Dzień Poczty Polskiej PDF Drukuj Email

poczta

   18 października obchodzony jest Dzień Poczty Polskiej zwany także Dniem Listonosza. Przy tej okazji dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz przedszkola zostały zapoznane ze specyfiką pracy tej grupy zawodowej. Przybliżone zostały im takie pojęcia jak: list, pocztówka, znaczek, paczka, klaser, filatelista. Przedszkolaki dowiedziały się również na czym polega praca listonosza, jaką drogę pokonuje list od nadawcy do adresata oraz jak prawidłowo przykleić znaczek.

   W kolejnych dniach dzieci odwiedziły Urząd Pocztowy w Bądkowie, gdzie przybliżono im jak odpowiedzialna jest to praca. Dzięki przychylności pań przedszkolaki zwiedziły także zaplecze, pokój listonoszy, a ponadto miały okazję stemplować pocztówki oraz przymierzyć torbę i czapkę listonosza. Dzieci z grupy 0 „A” korzystając ze sposobności wysłały swoim najbliższym kartki z życzeniami - bo każda okazja jest dobra, aby sprawić bliskim radość. Pełne nowych doświadczeń wróciły do przedszkola, gdzie chętnie podjęły się próby projektu własnego znaczka.

   Serdecznie dziękujemy paniom z Urzędu Pocztowego za miłe przyjęcie, a wszystkim pracownikom Poczty Polskiej życzymy dużo uśmiechu i zadowolenia z dalszej pracy. (B.O)

IMG 1239

IMG 1244

 
Wyjazd do kina PDF Drukuj Email

WP 20181015 12 01 43 Pro

   15 października 2018r. uczniowie z klas 3a i 3b wraz z opiekunami wybrali się do Multikina we Włocławku na film "Hotel Transylwania 3". Po przyjeździe do kina, odebraniu biletów i kupieniu popcornu, wszyscy zasiedli w wygodnych fotelach i w skupieniu zaczęli oglądać film. Animowana komedia – przedstawiała kolejne historie upiornych bohaterów.

   Tym razem Paka Draka wybrała się na ekskluzywne wakacje luksusowym, potwornym statkiem. Ale wakacje ze snów szybko stały się wakacjami z koszmarów, kiedy okazało się, że Drac zakochał się w tajemniczej pani kapitan statku, która ukrywała niebezpieczny sekret zagrażający gatunkowi potworów. Po obejrzeniu filmu wszyscy udali się do autobusu i zadowoleni wrócili do szkoły. (DW)

 
Wyjazd do teatru PDF Drukuj Email

IMG 0470

   11 października 2018r. uczniowie klas: VIIa, VIIb, VIIIa, VIIIb wybrali się do Teatru Impresaryjnego do Włocławka na spektakl pt. „Pan Tadeusz”, w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Przedstawienie, które powstało na motywach epopei narodowej napisanej przez wieszcza – Adama Mickiewicza, ukazuje na tle perypetii miłosnych walkę Polaków o niepodległość. Celem wyjazdu było rozbudzenie u uczniów wrażliwości na sztukę teatralną. Organizatorem wyjazdu była p. Monika Boniecka, opiekunami – p. Sebastian Kozłowski i p. Sebastian Kapeliński. (MB)

 
„…Za to, że jednak i że pomimo…” PDF Drukuj Email

IMG 1034

„Za to, że jednak i że pomimo,
za to, że z sercem, za to że z nami,
za dni zdobione szczęścia chwilami,
za tę cierpliwość z duszą rozdartą
i za tę wiarę, że jednak warto,
DZIĘKUJEMY.”

   Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Bądkowie uczczono 12 października 2018 r. uroczystą akademią, która zgromadziła w sali gimnastycznej wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli władz gminnych: wójta, pana Ryszarda Stępkowskiego, przewodniczącego Rady Gminy, pana Dariusza Skierkowskiego, oraz przewodniczącego Komisji Oświaty i Kultury, pana Marcina Wesołowskiego. Uroczystość uświetniła także obecność pani Haliny Małeckiej, emerytowanej dyrektor bądkowskiego gimnazjum i szkoły podstawowej.

   Święto Edukacji Narodowej to wspaniała okazja, żeby podziękować za przekazaną wiedzę, za trud włożony w kształtowanie uczniowskich serc i umysłów. Swą wdzięczność bądkowska młodzież wyraziła w krótkim przedstawieniu. Gromkie brawa wzbudziły scenki kabaretowe z życia szkoły, a także piękny pokaz walca wiedeńskiego w wykonaniu uczniów klas ósmych. Uroczystość dopełniły również wiersze i piosenki zaśpiewane z głębi serca przez wszystkich występujących. Przyłączając się do życzeń Samorząd Uczniowski wręczył nauczycielom i pracownikom szkoły kwiaty.

   Po występie głos zabrał dyrektor szkoły i zaproszeni goście. Następnie pan wójt i pan dyrektor wręczyli nagrody zasłużonym nauczycielom. Uroczystość została przygotowana przez panią Izabelę Lewandowską – Paliwodę i panią Joannę Kwiatkowską. (JK)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 10

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Danuty Juliana
Jutro: Aleksego Lukasza

Dziennik elektroniczny

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content