Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 83 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1382
Zakładki : 6
Odsłon : 709602

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Strona główna gimnazjum
Choinka szkolna PDF Drukuj Email

IMG 20190111 093510

   10-11 stycznia 2019r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie wzięli udział w zabawach noworocznych. Choinka szkolna, która na stałe jest wpisała się do kalendarza imprez i uroczystości, odbyła się w ostatnich dniach przed feriami zimowymi.

   Przedszkolaki i uczniowie klas I-III bawili się 10 stycznia, a klasy IV-VIII i gimnazjalne 11 stycznia. Uczestnikom choinki dopisywały świetne humory i dali się porwać wesołym rytmom muzyki dzięki Panu Łukaszowi Głazikowi. Nie obyło się bez szeregu konkursów i oczywiście wizyty św. Mikołaja, który wręczył uczniom paczki przygotowane przez Radę Rodziców. Wspomnienia tych miłych chwil zapewne uczniowie zabiorą ze sobą na ferie. (Rada Rodziców)

 
Uczymy empatii PDF Drukuj Email

IMG 1960

   Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas dzielenia się radością z rodziną, bliskimi i potrzebującymi, szczególnie tymi, którzy znajdują się w naszym sąsiedztwie. Spotkanie wigilijne w grupie sześciolatków było okazją do zorganizowania licytacji kartek świątecznych wykonanych przez dzieci. Rodzice postanowili wesprzeć zainteresowania plastyczne oraz szlachetny cel, jakim był prezent dla uczennicy ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, Klaudii. Dziewczynka objęta jest nauczaniem indywidualnym realizowanym w warunkach domowych z uwagi na stan zdrowia.

   Zebrana kwota została przekazana mamie Klaudii, która ze wzruszeniem podziękowała wszystkim ofiarodawcom za ten miły gest. Takie działania uczą nas, że czasami bardzo blisko jest ktoś taki jak my, kto ma takie same potrzeby, ale nie zawsze możliwości, aby je realizować. Właśnie dzięki takim akcjom uczymy empatii, wrażliwości na potrzeby innych a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy więcej. (AM)

 
Historia Maryi i Józefa PDF Drukuj Email

IMG 5920

   W piątek 21.12. 2018 r w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bądkowie z bożonarodzeniowym przesłaniem dla uczniów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości wystąpili uczniowie klasy IIIa i IIa szkoły podstawowej, prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy.

   W specjalnie przygotowanych strojach oraz pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili scenę narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, królowie i pastuszkowie. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc.

   Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku. Piękny śpiew kolęd i pastorałek uświadomił wszystkim, że święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

   Po zakończeniu spektaklu głos zabrał dyrektor szkoły, który podziękował uczniom za występ i nauczycielom za przygotowanie jasełek oraz złożył wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączyli się także zaproszeni goście: ks. kanonik - Antoni Tabak, Przewodnicząca Rady Gminy - p. Elżbieta Figas oraz proboszcz parafii w Łowiczku - Krzysztof Kaźmierczak. (M.U.,B.Ć.)

   W przygotowaniu elementów scenografii pomógł nam pan Marek Koniuszek z firmy Eko-Drew z Żabieńca, za co w imieniu społeczności szkolnej składam specjalne podziękowania. (dyr.)

 
Akcja charytatywna „Kartka świąteczna dla bezdomnych oraz niepełnosprawnych" PDF Drukuj Email

„Najgorszą chorobą nie jest trąd czy gruźlica,
ale świadomość, że jest się nikomu niepotrzebnym,
przez nikogo nie kochanym, przez wszystkich opuszczonym...”
                                                                                    Matka Teresa z Kalkuty

IMG 7170

   Maluchy z przedszkola oraz dzieci z kl. I A i II B wzięły udziału w akcji charytatywnej, której celem było podzielenie się radością zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia z osobami bezdomnymi oraz niepełnosprawnymi. Darem serca były kartki świąteczne pokolorowane przez dzieci, na których znalazły się również piękne życzenia. Obdarowani odczytają je podczas wigilijnego spotkania. Dzięki uczestnikom akcji, osoby bezdomne oraz niepełnosprawne będą mogły poczuć chociaż namiastkę świąt.

   To skromny, ale wiele mówiący upominek. Warto pamiętać o tych, którzy nie spędzą najbliższych świąt w rodzinnej atmosferze. Kartki zostały przekazane dla bezdomnych ze Schroniska Caritas – dla Bezdomnych Kobiet i Mężczyzn we Włocławku, dla niepełnosprawnych ze Środowiskowego Domu Samopomocy Szymonówka Fundacji im. Brata Alberta w Nieszawie oraz dla dorosłych mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie z Domu Pomocy Społecznej w Izbicy Kujawskiej. (E.Ż. i Ł.N.)

IMG 7178

 
Wojewódzki konkurs przedmiotowy z geografii – finał dla Martyny PDF Drukuj Email

 IMG 20181220 081632

   W grudniu 2018 roku odbył się we Włocławku rejonowy etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.

   W etapie tym uczestniczyło 256 uczniów z terenu naszego województwa, wyłonionych z ponad 3000 osób z etapu szkolnego. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 90 uczniów, wśród nich jest nasza uczennica Martyna Kumor z klasy IIIa. Odbędzie się on w lutym 2019r. w Bydgoszczy. Przed Martyną dużo pracy, każdy etap to wyższa poprzeczka - tytuł laureata to 90% punktów i gwarancja zwolnienia z egzaminu gimnazjalnego z części przyrodniczej. Gratulacje dla Martyny i powodzenia w finale. (M.G.)

 
Stroiki bożonarodzeniowe - warsztaty florystyczne u maluchów PDF Drukuj Email

IMG 7040

   18 grudnia dzieci z grupy przedszkolnej miały okazję uczestniczyć w warsztatach florystycznych prowadzonych przez p. Larysę Kotowską, która posiada certyfikat ukończenia kursu florystycznego. Celem zajęć było przekazanie dzieciom podstawowych wiadomości z zakresu bukieciarstwa. Pokazały one dzieciom różnorodność form, kształtów, kolorów i struktur roślin. Maluchy doskonaliły również zdolności manualne, a także uczyły się wrażliwości na otaczającą przyrodę. Zdobyte wiadomości i umiejętności były solidnym fundamentem do wykonywania stroików bożonarodzeniowych.

   Pierwszym etapem pracy było wbijanie świerkowych gałązek w jabłka. Sprawiało to dzieciom wiele trudności, ale nikt się nie poddał. Następnie każdy samodzielnie, zgodnie z wskazówkami p. Larysy uzupełniał swój stroik. W stroikach znalazły się: świeże gałązki świerku, wstążki, gwiazdy, szyszki, pomarańcze, koraliki, błyszczące bombki, lśniące łańcuchy i inne elementy dekoracyjne. Zachwytom nie było końca, ponieważ maluchy w swą pracę włożyły całe serce.

   Na pewno prace dzieci ozdobią nie jeden stół świąteczny, miejmy nadzieję, że w zacisze każdego domu wprowadzą miłą rodzinną i przyjemną atmosferę.(E.Ż.)

 
Wigilijne czytanie na dywanie PDF Drukuj Email

IMG 7130

   Wigilia – uroczysty i wzruszający czas, wyzwalający w ludziach wspomnienia i ciepłe uczucia. W domach czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, a w naszym przedszkolu pięknie ustrojona choinka, opłatek, rodzice i zaproszeni goście. Na przystrojonym stole, z tradycyjnym siankiem pod białym obrusem, znalazły się wigilijne potrawy: barszczyk, pierogi z kapustą i grzybami, kapusta z grochem i inne smakołyki.

   Wigilijne spotkanie odbyło się w ramach projektu ,,Czytanie na dywanie”. Tym razem o odczytanie fragmentów tekstu prezentującego bożonarodzeniowe zwyczaje poproszeni zostali rodzice. Dzieci, pod kierunkiem pani Estery Żywicy, z wdziękiem i dużym zaangażowaniem zaprezentowały kolędy i pastorałki. Następnie wysłuchaliśmy fragmentów Pisma Świętego odczytanego przez księdza Piotra Kowalskiego, wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy do uczty wigilijnej. W uroczystości uczestniczyli także państwo Marzena i Waldemar Gmińscy, którzy zainicjowali wspólne kolędowanie.

   Takie podniosłe chwile mają swój aspekt wychowawczy. Przyczyniają się do przekazania dzieciom znajomości tradycji i zwyczajów świątecznych oraz wzmacniają bliskie i serdeczne więzi. (M.B. i E.Ż.)

 
„Śnieżna Dama” – spektakl Teatru Bajecznego z Bydgoszczy PDF Drukuj Email

IMG 6898

   17 grudnia po raz kolejny odwiedził nas Teatr Bajeczny z Bydgoszczy ze spektaklem pt .: „Śnieżna Dama”, który był zagrany dla grup przedszkolnych oraz klas I – II. Podczas przedstawienia mieliśmy okazje poczuć klimat Świąt Bożego Narodzenia. Spektakl to adaptacja kultowej baśni H. CH. Andersena pt.:„Królowa Śniegu”. W zimowej, świątecznej atmosferze nawiązywał do wspaniałej wartości, jaką jest pragnienie obcowania z drugim człowiekiem, potrzeba przyjaźni, miłości oraz rodzinnego ciepła.

   W świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich przede wszystkim artystki, które oczarowały nas wspaniałym śpiewem, muzyką na żywo, elementami tańca oraz wyjątkową scenografią. (E.Ż.)

 
Próbny egzamin ósmoklasisty PDF Drukuj Email

IMG 6594

   W dniach 18-20 grudnia w naszej szkole przeprowadzony został próbny egzamin ósmoklasisty. Zgodnie z założeniem MEN przeprowadzony był w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu (np. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów, zaznaczanie odpowiedzi na karcie odpowiedzi).

   Egzamin ósmoklasisty, który po raz pierwszy zostanie przeprowadzony w kwietniu 2019 r., będzie obejmował trzy przedmioty: język polski, matematykę i język obcy wybrany przez ucznia spośród dwóch, których uczy się w szkole.

   Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty będzie warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Punkty uzyskane przez ucznia z egzaminu będą miały wpływ na przyjęcie go do wybranej szkoły średniej. (dyr.)

 
Życzenia PDF Drukuj Email

Prezentacja1

 
„Marana tha, przyjdź Jezu Panie…” - Rekolekcje adwentowe u maluchów PDF Drukuj Email

IMG 6962

   Minęła połowa Adwentu, który przygotowuje nas na ponowne przyjście Pana. 17 grudnia dzieci z grupy przedszkolnej, przeżywały czas rekolekcji adwentowych. Wszystkie małe serduszka na zbliżające się Boże Narodzenie przygotowywała s. Rut Zawadzka ze Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi we Włocławku. Były to rekolekcje, w których dzieci były nadzwyczaj aktywne, a czas w rozśpiewanej i wesołej atmosferze upłynął niepostrzeżenie. Maluchy zachęcane przez Siostrę Rut, szybko i radośnie podjęły wyzwanie. Było dużo ciekawych zadań do wykonania, trudno je w kolejności wyliczyć, ale wszystkie miały na celu przypomnieć nam: czym naprawdę jest Adwent, na kogo czekamy w tym wyjątkowym czasie i co to znaczy być gotowym na spotkanie z Panem Jezusem, gdy przyjdzie.

   Zastanawialiśmy się, co możemy i powinniśmy zrobić, by Boże Narodzenie było dla nas wyjątkowe, a przede wszystkim religijne. Troska, o taki charakter świąt, to zadanie dla każdego. (E.Ż.)

 
Świąteczne wypieki PDF Drukuj Email

pierniki Lidka

   Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, czas wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. Święta kojarzą się nam z wieloma obyczajami. Jedną z ważniejszych tradycji jest pieczenie ciasteczek. Zapach pieczonych pierniczków, cynamonu, czy imbiru chyba od zawsze kojarzy się z tym magicznym czasem. Zgodnie z tą piękną tradycją w naszej szkole odbyło się również świąteczne wypiekanie pierników. Dzieci pod czujnym okiem wychowawczyń i zaproszonych opiekunów miały okazję poznać proces ich pieczenia. Z wielką radością wałkowały wcześniej przygotowane przez mamy ciasto, wycinały foremkami ulubione kształty, często związane z motywami Świąt Bożego Narodzenia. Najlepszym momentem było wspólne dekorowanie! Polewa czekoladowa, pisaki z lukrem, posypki do ciasteczek, bakalie.... Możliwości było mnóstwo, a naszym dzieciom nie zabrakło pomysłów i wyobraźni. Wszyscy uczniowie mieli doskonałą okazję, aby wykazać się inwencją twórczą i przyozdobić każde ciasteczko według własnego pomysłu.

   Świąteczne pieczenie pierników zorganizowały: p. Estera Żywica z grupą przedszkolną, p. Lidia Bujanowska z klasą IIb oraz p. Dorota Wochna z klasą IIIb. Serdeczne podziękowania dla p. Barbary Jóźwiak- babci Zuzi z grupy przedszkolnej p. Estery. Rodziców uczniów klasy IIb - p. Grażyny Wiśniewskiej, p. Aleksandry Grzegórskiej p. Barbary Piotrowskiej, p. Izabeli Cichała, p. Krystyny Bartoszek oraz rodziców uczniów klasy IIIb- p. Katarzynie Kozłowskiej, p. Anecie Doligalskiej, p. Jolancie Gradusiak. Ogromnie dziękujemy za zaangażowanie, cenne rady i pomoc. Wychowawczynie

pierniki Dorota

pierniki Estera

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 17

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Marka Elzbiety
Jutro: Gerwazego Protazego

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content