Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 100 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1382
Zakładki : 6
Odsłon : 709564

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Strona główna gimnazjum
Randka w ciemno z książką w bibliotece PDF Drukuj Email

DSC05230

   14 lutego, z okazji Walentynek, szkolna biblioteka zaprosiła swoich czytelników na randkę z …. książką. W bibliotece przygotowane zostały zestawy książek z podziałem na cztery grupy wiekowe. Następnie książki ukryto pod kolorowymi pudłami, a uczniowie wypożyczali je w przypadkowej kolejności, nie znając tytułu i nie wiedzą czego dotyczy ich treść.

   Impreza, zapowiadana w szkole od kilku dni, cieszyła się dużym zainteresowaniem, bo wielu uczniów było ciekawych z jakim literackim bohaterem „wybierze się na randkę.” Czy będzie to Harry Potter, Ania z Zielonego Wzgórza, Mikołajek czy Mały Książę? Kiedy wypożyczone zostały wszystkie przygotowane przez bibliotekarza książki, uczniowie wybierali biblioteczną półkę i z zasłoniętymi oczami losowali przypadkową książkę.

   Akcja miała na celu popularyzację czytelnictwa, a zwłaszcza zachęcenie czytelników do zapoznania się z mniej popularną literaturą oraz wprowadzenie elementu zabawy w biblioteczne zwyczaje. Małgorzata Bielicka

 
Mamy to!!! PDF Drukuj Email

IMG 7013

   W sobotę (09.02.2019r.) Dominika Linowiecka i Martyna Kumor – uczennice trzeciej klasy gimnazjum, brały udział w ostatnim etapie Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego w Bydgoszczy. Do zdobycia było 160 punktów, zarówno z części pisemnej, jak i ustnej. Tytuł Finalisty wywalczyła Martyna, Laureata – Dominika, co automatycznie zwalnia ją z pisania egzaminu gimnazjalnego z języka obcego i gwarantuje pierwszeństwo w wyborze do szkoły średniej.

   Dziewczyny wykazały się ogromną wiedzą i determinacją, gdyż tylko 57 gimnazjalistów z całego województwa dostało się do finału i tylko 28 osób uzyskało tytuł laureata, czyli zdobyli minimum 90% poprawnych odpowiedzi z części pisemnej i ustnej.

   Warto zaznaczyć, że to już trzeci rok z rzędu nasi gimnazjaliści dzielnie walczą w finale w Bydgoszczy uzyskując tytuł finalisty z języka niemieckiego. Tym bardziej jest miło, że w ostatnim roku funkcjonowania gimnazjum Dominika sięgnęła po złoto. (J.D.)

 
Rekrutacja do przedszkola i oddziałów przedszkolnycch 2019/2020 PDF Drukuj Email

Szanowni Rodzice

   Rozpoczęła się rekrutacja do przedszkola i oddziałów przedszkolnych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bądkowie na rok szkolny 2019/2020. Wnioski należy składać w sekretariacie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie. W zakładkach poniżej „pliki do pobrania" znajdziecie Państwo potrzebne dokumenty, które można również pobrać w sekretariacie szkoły.

Planowane oddziały:

Przedszkole całodzienne – 1 oddział
Oddziały zerowe w szkole – 3 oddziały (dzieci 3-5 letnie)
Oddziały zerowe w szkole – 2 oddziały (dzieci 6 letnie)

Pliki do pobrania:

Procedury rekrutacji (PDF)

Harmonogram rekrutacji (PDF)

Zał nr 1 - deklaracja kontynuoawania wychowania przedszkolnego (PDF)

Zał nr 2 - wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego (PDF)

 
Pokaz pełen pozytywnej energii PDF Drukuj Email

IMG 2146

   11 lutego odwiedzili naszą społeczność szkolną tancerze z grupy NO NAME. To był pokaz pełen pozytywnej energii, którą daje taniec. Mieliśmy okazję obejrzeć kilka układów i figur wykorzystywanych w tańcu breakdance. Swoje możliwości wspólnie z tancerzami zaprezentowali, również niektórzy uczniowie. Najlepsi zostali nagrodzeni dyplomami z autografami członków grupy NO NAME. Pokaz wszystkim bardzo się podobał. Nie zabrakło dobrej zabawy i kunsztu tańca nowoczesnego jaki zaprezentowała nam ta utalentowana grupa taneczna.  (A. Sz.)

 
IV Ogólnopolski Konkurs Logopedyczny „Nasze sensoryczne głoski…” PDF Drukuj Email

kolog   Logopeda zaprasza najmłodszych uczniów do udziału w czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu logopedycznego organizowanego przez naszą szkołę. (regulamin także na stronie internetowej www.blizejprzedszkola.pl, link do konkursu - tutaj kliknij

  1. Na konkurs należy przysłać pracę plastyczną przedstawiającą dowolną głoskę wykonaną z użyciem materiałów o różnej fakturze i strukturze (rzepy, tkaniny, gąbki, guziki, muszelki, piórka, pomponiki, i.in.), którą można rozpoznać za pomocą zmysłu dotyku. Tło pracy powinien tworzyć obrazek, którego nazwa rozpoczyna się wybraną głoską.
  2. Format pracy – A4.
  3. Każda praca powinna spełniać następujące kryteria: zbieżność z tematyką, oryginalność pomysłu, wykorzystanie interesujących materiałów, estetyka.
  4. Adresatem konkursu są dzieci 5- i 6-letnie.
  5. Prace należy dostarczyć do organizatora do 22 marca 2019 r.
  6. Z każdej placówki można przesłać dowolną ilość prac.
  7. Do pracy należy dołączyć następujące dane zawarte w metryczce: imię i nazwisko dziecka, wiek dziecka, imię i nazwisko opiekuna, e-mail, adres placówki, telefon.
  8. Prace pozostają do dyspozycji organizatora konkursu. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie prac oraz danych personalnych w celu jego popularyzacji.
  9. Prace konkursowe należy dostarczyć do organizatora lub przesłać na adres:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie
Katarzyna Moraczewska-Nowak
ul. Włocławska 13
87-704 Bądkowo
z dopiskiem "IV Ogólnopolski Konkurs Logopedyczny „Sensoryczne głoski…"

Ogłoszenie wyników nastąpi 5 kwietnia 2019 r. na stronie internetowej www.blizejprzedszkola.pl oraz stronie naszej szkoły.

Serdecznie zapraszam
Katarzyna Moraczewska-Nowak
logopeda

 
Zimowy spacer z misją PDF Drukuj Email

dokptak

   Ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe, zima jest dla ptaków ciężkim okresem. W związku z tym, zwierzęta mogą mieć problem ze zdobyciem odpowiedniej ilości pokarmu. Do najbliższego lasu jest dość daleko, dlatego dzieci z oddziałów przedszkolnych  wybrały się do pobliskiego parku, żeby pomóc ptakom przetrwać zimę. Rodzice zaopatrzyli nas w ziarenka i  słoninkę. Zapełniliśmy wszystkie karmniki zrobione przez naszych starszych kolegów i koleżanki. Podczas spaceru mogliśmy podziwiać  park zimą, który ma swój wyjątkowy urok.

   Takie działania niosą ze sobą wspaniały walor edukacyjny, uczą odpowiedzialności, dbania o środowisko naturalne, dają możliwość obserwacji a także satysfakcję, radość  i poczucie, że robimy coś dobrego. (R.B.)

 
Liga zadaniowa PDF Drukuj Email

lz1   W sobotę, 02 lutego czternastoosobowa grupa młodzieży z klas VIIA, VIA i VIB udała się do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radziejowie, gdzie odbywało się już drugie spotkanie Konkursu Matematycznego Liga Zadaniowa.

   Uczniowie w ciągu 90 minut rozwiązywali sześć zadań o podwyższonym stopniu trudności. Z klas szóstych najlepszy wynik uzyskał Dawid Andryszewicz, natomiast z klas siódmych Szymon Możdżeń. Gratulujemy!

   Młodzież zainteresowaną poznawaniem matematyki przygotowywały Katarzyna Walczak i Lidia Łuczak.(L. Ł)

 
Mały Miś w świecie wielkiej literatury PDF Drukuj Email

dmm1

   Wiemy jak ważne jest zachęcanie dzieci do czytania i poznawania wartości płynących z książek. Dlatego dzieci z oddziałów przedszkolnych przystąpiły do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Jest to projekt zorganizowany we współpracy wydawnictwa Mac z miesięcznikiem "Bliżej Przedszkola", którego celem jest propagowanie idei głośnego czytania, wyrabianie nawyków czytelniczych oraz tworzenie warunków do różnej aktywności dzieci.

   Działania projektu zakładają, że każda grupa przedszkolna wybierze pluszowego misia i nada mu imię. Następnie miś wyposażony w dzienniczek podróży wędruje po domach przedszkolaków. Rodzice, dziadkowie, rodzeństwo czytają wybrany utwór i wpisują tytuł, a dzieci wykonują pamiątkowy rysunek. Inauguracja projektu odbyła się na imprezie z okazji święta "Pluszowego misia". Do czytania w szkole zapraszamy też honorowych gości. Gościliśmy już panią logopedę, artystów teatru "Pomarańczowy Cylinder" i rodziców. Czekamy na kolejne osoby, których nazwiska umieścimy w naszej kronice.

   Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2018/2019. Zachęcamy do udział rodziców oraz całą społeczność szkolną. (Wychowawcy oddziałów przedszkolnych)

dmm2

 
Wizyta duszpasterska Kolęda 2019 PDF Drukuj Email

DSC05227

   30 stycznia ksiądz Piotr Kowalski odwiedził z wizytą duszpasterską przedszkolaki z grupy p. Estery Żywicy. Po wspólnej modlitwie, serdecznej rozmowie i odśpiewaniu kolędy, dzieci otrzymały od księdza pamiątkowe obrazki i słodycze.

   Następnie, w ramach projektu Czytanie na dywanie”, katechetka – pani Bożena Ćwiklińska przeczytała dzieciom fragment książki Agnieszki Rahozy O świętym Mikołaju”. Dzieci po wysłuchaniu bajki wypowiadały się na temat właściwego zachowania, dobrych uczynków i konieczności pomagania zwierzętom podczas zimy. Recytowały także wiersze i śpiewały kolędy.

   Spotkanie służyło podtrzymywaniu tradycji dotyczących okresu świątecznego, odpowiedniego zachowania podczas wizyty duszpasterza, uważnego słuchania oraz wzbogacaniu wrażeń, rozwijaniu spostrzeżeń, myślenia i mowy. (M.B. E.Ż)

 
Spotkanie z rodzicami PDF Drukuj Email

W dniu 06.02.2019r. (środa) zapraszamy rodziców wszystkich klas

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie na wywiadówkę.

 

godz. 16.00 - Prelekcja  "Czynniki wyboru zawodu"

                      dla rodziców uczniów klas VIII szkoły podstawowej

                      i III gimnazjum

                     (Uwaga prelekcja odwołana z powodu choroby

                       prowadzącej, za utrudnienia przepraszam (dyr.))

 

Zapraszamy rodziców na godzinę 16.30

 

godz. 16.30 - Spotkanie ogólne (sala gimnastyczna)

 

godz. 16.45 - Spotkanie z wychowawcami (sale oddziałów)

 
"Boże Narodzenie w oczach dziecka" - konkurs plastyczny PDF Drukuj Email

IMG 1925

   W grudniu panie Joanna Pułanecka i Dorota Wochna zorganizowały dla uczniów klas 1-3 konkurs plastyczny pod hasłem "Święta Bożego Narodzenia w oczach dziecka". Celem konkursu było: popularyzacja polskich tradycji, pobudzanie inwencji twórczej, doskonalenie umiejętności plastycznych, nauka rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Do konkursu przystąpiło 49 uczniów. Spośród prac plastycznych komisja konkursowa biorąc pod uwagę samodzielność wykonania, różnorodność technik plastycznych oraz niepowtarzalność wyłoniła zwycięzców. 

Miejsca I - Julia Kretkowska (1a), Alicja Olejniczak (2a), Oliwia Adamczewska (3a).
Miejsca II - Wiktoria Kaczmarek (1a), Tomasz Hyży (2b), Wiktoria Gradusiak (3b).
Miejsca III - Karol Centkowski (1b), Adam Grzegórski (2b), Julia Pietrzak (3a).

Wyróżnienia - Natalia Jankowska (1a), Weronika Kulpa (2a), Filip Cichała (2b), Zuzanna Grzegórska (3a), Magdalena Kozłowska (3b).

   Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy a zwycięzcy dodatkowo drobne nagrody rzeczowe. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom.(D.W.)

 
Wolontariat PDF Drukuj Email

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”

                                                                                           (Ks. Mieczysław Maliński).

P 20181220 090948 vHDR Auto

   W Polsce już od wielu lat istnieje tradycja pomagania sobie wzajemnie, a osoby, które działały na tym polu, nazywano społecznikami i altruistami. Nazwa wolontariusz w dzisiejszym znaczeniu tego słowa nie była używana. Słowo wolontariusz (łac. voluntarius – dobrowolny, ochotniczy) znane jednak było od dawna w języku polskim. Dziś w Polsce pojęcie wolontariatu jest rozumiane jako dobrowolna, bezpłatna, świadoma działalność na rzecz innych, wykraczająca poza związki rodzinno - koleżeńsko - przyjacielskie. Wolontariusz natomiast to osoba, która ochotniczo i bez wynagrodzenia wykonuje świadczenia na zasadach określonych w ustawie. Wolontariuszem może być każdy, kto działa świadomie na rzecz innych. Świadomość ta rozumiana jest jako dobry stan psychiczny, umożliwiający pozytywne działanie na rzecz całego otoczenia. Wolontariusz powinien być otwarty, wrażliwy, bezinteresowny, umiejący współpracować. Wolontariusze działają wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne, i to nie tylko w obszarze pomocy społecznej, lecz w każdej dziedzinie życia społecznego i środowiska naturalnego.

   W grudniu 2018 r. przeprowadziliśmy akcję charytatywną – zbiórkę darów dla Domu Małego Dziecka „Maluch” we Włocławku przy ulicy Sielskiej. Po skontaktowaniu się z dyrektorem tejże placówki uzyskaliśmy informację, iż najpotrzebniejszymi rzeczami dla dzieci byłyby pampersy, chusteczki nawilżające, słodycze i artykuły papiernicze. Cała społeczność szkolna: dzieci, rodzice i nauczyciele stanęli na wysokości zadania i okazali wielkie serce w niesieniu dobra i pomocy dzieciom, za co bardzo dziękujemy! Akcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, pokazała, że chętnie otwieramy się na potrzeby innych ludzi oraz umiemy dzielić się z innymi.

   20 grudnia 2018 r. organizatorzy przedsięwzięcia p. M. Strzelecka ip. N. Krzesiak wraz z przedstawicielami uczniów udali się z zebranymi podarunkami do dzieci. W tym miejscu bardzo serdecznie dziękujemy panu wójtowi - R. Stępkowskiemu za umożliwienie dostarczenia świątecznej paczki do Włocławka gminnym pojazdem.(M.K.)

IMG 20181220 104241

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 17

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Marka Elzbiety
Jutro: Gerwazego Protazego

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content