Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1307
Zakładki : 6
Odsłon : 636586

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Strona główna gimnazjum
„Bal Wszystkich Świętych” PDF Drukuj Email

IMG 5906

   30 października w grupie przedszkolnej 3 – 4 - latków przeżywaliśmy niezwykłe wydarzenie „Bal Wszystkich Świętych” – chrześcijańską alternatywę dla Halloween. Spotkanie to było związane z obchodzoną w dniu 1 listopada pełną nadziei uroczystością Wszystkich Świętych. W polskiej tradycji to czas zadumy i refleksji nad śmiercią, przemijaniem i życiem wiecznym. „Bal Wszystkich Świętych” to propozycja zabawy, ale z pięknym przesłaniem. Wybrzmiewa w niej prawda o życiu wiecznym w perspektywie radosnej nadziei. W dniu balu dzieci do przedszkola przyszły przebrane za m.in. Maryję, św. Jana, św. Mateusza oraz duże grono Aniołków, a p.Estera wcieliła się w św. Faustynę. Gdy tylko w sali rozległa się muzyka, na parkiet wkroczyły wszystkie dzieci. Pląsały radośnie i śpiewały, z zaangażowaniem brały udział w konkursach tanecznych. Maluchy uczyły się nowych piosenek religijnych, a szczególną radość dawało im ilustrowanie ich ruchem. Były to m.in. „Taki duży, taki mały może świętym być”, „Jestem rybakiem Pana”, „Gdy na morzu wielka burza” itp.(E.Ż.)

 
„Jak Rumcajs Cypiska uratował” – wyjazd do Teatru Impresaryjnego we Włocławku PDF Drukuj Email

IMG 5879

   29 października po raz pierwszy najmłodsze grupy; przedszkolna trzylatków i czterolatków oraz grupa 0 „A” pojechały do Teatru Impresaryjnego we Włocławku. Pani Estera Żywica podjęła współpracę z Narodowym Teatrem Edukacji z Wrocławia, który przedstawił na Kujawach sztukę pt. „Jak Rumcajs Cypiska uratował.” To piękna czeska bajka, która już od dziesięcioleci bawi liczne pokolenia dzieci. Fenomenem tej prostej opowieści z pewnością jest wspaniały humor, barwne baśniowe postacie, a przede wszystkim niezwykle cenne przesłanie stawiające na pierwszym miejscu takie wartości, jak: dobroć, sprawiedliwość, lojalność, rodzina, poszanowanie godności ludzkiej oraz życie w harmonii z otaczającą przyrodą. Aktorzy zabrali nas na ekscytującą wycieczkę w głąb niesamowitego Rzacholeckiego Lasu. Celem wyprawy było odnalezienie zaginionego Cypiska i raz na zawsze rozprawienie się ze złem czyhającym w głębi nieprzebytego boru. Maluchy z ogromnym zainteresowaniem oglądały spektakl i pełni wrażeń wróciły do przedszkola. (E.Ż.)

 
„100 lat Niepodległej” na lekcjach plastyki PDF Drukuj Email

1

   100 lat wolnej Polski na lekcjach plastyki uczcili uczniowie klas VII. Zajęcia plastyczne poprzedzone pogadanką nt. trudnej historii Polski ukształtowały poczucie świadomości narodowej oraz promowały ideę patriotyzmu wśród młodzieży. Plastyczna interpretacja tych pojęć przyniosła bogaty plon. Uczniowie pod kierunkiem p. Lidii Bujanowskiej opracowali projekty, a następnie wykonali plakaty w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzięki tym działaniom pojęcia historia i Ojczyzna stały się dla wielu uczniów bliższe. Organizacja wystawy plakatów zachęciła dzieci i młodzież do rozwijania własnej inwencji twórczej, pomysłowości i talentów, a przy okazji była ciekawą formą aktywnego i pożytecznego spędzania wolnego czasu połączonego z refleksją na temat Narodowego Święta Niepodległości. (L.B.)

 
„Król Kazimierz” – spektakl Teatru Bajecznego z Bydgoszczy PDF Drukuj Email

IMG 5753

   26 października na zaproszenie p.Estery Żywicy odwiedził nas Teatr Bajeczny z Bydgoszczy ze spektaklem pt ”Król Kazimierz”, który był zagrany dla grup przedszkolnych oraz klas  I – III. Podczas przedstawienia przenieśliśmy się do bardzo dawnych czasów, kiedy żył władca, który wraz z rodziną dbał o swoje królestwo. Spektakl w sposób wzruszający, a jednocześnie zabawny przedstawił nam postać króla Polski Kazimierza Wielkiego. Aktorki w ciekawy i przystępny dla najmłodszego widza sposób ukazały perypetie królewskiej rodziny oraz związek władcy z miastem Bydgoszcz. W bajce przedstawione zostały takie wartości jak: patriotyzm, honor, miłość, szacunek do miejsca,  w którym żyjemy oraz jego historii. Podczas spektaklu ukazane zostały również symbole narodowe Polski, o których powinien wiedzieć każdy nawet najmłodszy Polak. W królewski świat porwały nas przede wszystkim artystki, które oczarowały nas przepięknym śpiewem i muzyką na żywo, instrumentami, elementami tańca oraz wyjątkową scenografią. (E.Ż.)

 
Doświadczenia teatralne bądkowskiej młodzieży PDF Drukuj Email

tn DSC 5301

   Jaka jest Ania z Zielonego Wzgórza? Czy to tylko beztroska trzpiotka, paplająca, co jej ślina na język przyniesie i stale pakująca się w kłopoty? A może to wrażliwe i czarujące dziewczę, które swoją szczerością potrafi podbić serca wszystkich dookoła? Te pytania stawiały i do dziś stawiają sobie miliony czytelników i widzów na całym świecie, którym przyszło się zetknąć z fenomenem postaci wykreowanej przez Lucy Maud Montgomery już przeszło sto lat temu.

   Również nasi uczniowie mieli okazję poznać losy sympatycznej Ani. 30 listopada klasy Vb, VIb i część klasy VIIb wybrały się do Teatru Impresaryjnego we Włocławku, by obejrzeć spektakl na podstawie powieści kanadyjskiej pisarki. Bądkowska młodzież dostrzegła w bohaterce swoją rówieśniczkę, której charyzma oddziaływała na otoczenie i na nich samych. (JK)

 
Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych PDF Drukuj Email

DSC05186

   Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 roku. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 roku – cały październik. Ma ono na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

   Tegoroczne obchody przebiegały pod hasłem: Książka to przyszłość”. W ramach obchodów w bibliotece powstały Strefy tematyczne – prezentujące książki o określonej tematyce, n.p. Piękna nasza Polska cała, Książki o zwierzętach, Książki dla chłopaków…. Uczniowie wybrali Literackiego Króla Biblioteki, którym został Harry Potter. Stworzyliśmy też Książkową Listę Przebojów, na której czele uplasowały się książki o Harrym Potterze, komiksy i seria wydawnicza o zwierzętach „Zaopiekuj się mną”. Uczniowie rozwiązywali zagadki i krzyżówki literackie oraz brali udział w konkursach. W szkolnym konkursie na plakat promujący czytelnictwo wygrały: Magdalena Kozłowska – w kategorii uczniów klas I – III; Wiktoria Marczewska – w kategorii uczniów klas IV – VIII. W konkursie na oznaczenie drogi do biblioteki zwyciężyła Magdalena Kozłowska z klasy III b. Małgorzata Bielicka i Dorota Strzelecka

DSC05187

 
„Szkolne Przygody Gangu Słodziaków" - konkurs PDF Drukuj Email

IMG 1252

   Uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami przystąpili do konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków" który ma inspirować dzieci do codziennego czytania. W ramach konkursu uczniowie poszczególnych klas musieli przygotować dalsze przygody Gangu Słodziaków w formie: ilustracji - klasa 1, komiksu - klasa 2 i opowiadania z ilustracją - klasa 3. Należało również zorganizować „Dzień Głośnego Czytania" i wysłać relację z tego dnia. Uroczystość z tej okazji w naszej szkole odbyła się 22.10.2018. Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie klas 1-3 oraz zaproszeni goście. Tego dnia uczniowie byli przebrani za różne zwierzęta Gangu Słodziaków. Uroczystość rozpoczęli wybrani uczniowie, którzy zaprezentowali wiersze zachęcające do czytania oraz wiersze przedstawiające różne zwierzęta. Następnie goście przeczytali dwa opowiadania przygód Gangu Słodziaków. Na zakończenie dzieci wykonywały różne zadania związane z bohaterami opowiadań (wykreślanka, sudoku, krzyżówka, odkodowywanie, rysowanie po śladzie). Wszystkie prace konkursowe zostały juz wysłane, teraz czekamy na wyniki, które będą ogłoszone 19.11.2018.

   Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania naszej uroczystości. Szczególne podziękowania kierujemy do naszych gości: przede wszystkim dla rodziców, nauczycieli, pani pielęgniarki, pań bibliotekarek, pani logopedy - przedstawicieli poszczególnych klas za uświetnienie naszego „Dnia Głośnego Czytania". (DW)

 
XVI Prezentacja Piosenki Przedszkolnej PDF Drukuj Email

przegląd 047

   „Zuzia,lalka nie duża"; „Dżungla"; „Witaminki, witaminki"; „Cztery pory roku"; „Kasztanki"; „Deszczowa orkiestra" - tych i innych piosenek z repertuaru dziecięcego można było wysłuchać 26 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Bądkowie z okazji XVI Prezentacji Piosenki Przedszkolnej. Wystrojone i uśmiechnięte dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprezentowały swoje zdolności muzyczne oraz taneczne.Występujące grupy dopingowali koledzy, koleżanki, nauczyciele i rodzice. Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy i upominki.(MS)

 
Sztafetowe biegi przełajowe PDF Drukuj Email

IMG 0556

   24 Października 2018 r. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Wiktoria Woźniak, Eryk Możdżeń, Izabella Mietlicka, Piotr Wyrzykowski, Natalia Brzezińska, Alan Piasecki, Kornelia Tejman, Aleksandra Erwińska, Marcin Przekwas, Arkadiusz Biernacki wyruszyła na zawody w sztafetowych biegach przełajowych do Służewa. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych nasi uczniowie zajęli trzecie miejsce. (SK)

 
Drodzy Rodzice! PDF Drukuj Email

   Przypominamy, że dzień 2 listopada 2018 r. jest w naszej szkole dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

   W tym dniu, w godzinach pracy oddziałów (klas) dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w domu zostaną zorganizowane na terenie szkoły zajęcia opiekuńczo – wychowawcze.

   Rodzice, którzy chcą, aby ich dzieci miały w tym dniu zapewnioną opiekę w szkole, zobowiązani są złożyć u wychowawców pisemne podanie w tej sprawie do dyrektora szkoły. Druki podań dostępne są u wychowawców, w sekretariacie oraz na stronie internetowej szkoły. (dyr.)

wzór podania (PDF)

 
Światowy Dzień Makaronu PDF Drukuj Email

makaron

25 października to Światowy Dzień Makaronu, a zatem doskonała okazja do przybliżenia dzieciom kilku ciekawostek o tym powszechnie znanym i lubianym produkcie spożywczym. Przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych i przedszkola dowiedziały się, że to Włochy są ojczyzną makaronu, zostały zapoznane z różnymi rodzajami i kształtami tego przysmaku, ze sposobem jego powstawania oraz potrawami jakie można przy jego użyciu przyrządzić. Dzieci podczas zabaw dydaktycznych manipulowały makaronem, tworząc różnorodne kompozycje. Makaron stanowił w tym dniu także podstawę zabaw matematycznych oraz działań plastycznych, w poszczególnych grupach powstały makaronowe wyspy, wyklejanki, korale, a nawet instrumenty muzyczne, oczywiście wszystko ma-ka-ro-no-we!!!

   Uwieńczeniem dnia była degustacja spaghetti przyrządzonego przez rodziców dla dzieci z oddziałów przedszkolnych, a w Przedszkolu Samorządowym przez niezastąpioną kucharkę panią Anię. Oczywiście wszystkim smakowało wybornie za co bardzo dziękujemy i cieszymy się z dobrze układającej się współpracy z rodzicami. (B.O)

 
Zbiórka elektrośmieci PDF Drukuj Email

20181018 092953 resized

   W dniach 24 września – 12 października w naszej szkole trwała zbiórka odpadów elektro w ramach akcji ekologicznej „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Projekt ten miał zachęcić do wspólnego dbania o środowisko, w którym żyjemy. Akcja pokazała, jak wiele gromadzimy zużytych sprzętów w domach, z którymi nie wiadomo co zrobić, a których składowanie ma bardzo szkodliwy wpływ na nasze zdrowie.

   Organizatorzy zbiórki z roku na rok zauważają znaczący wzrost zainteresowania tego typu przedsięwzięciami. Również nasi uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz społeczność lokalna chętnie zaangażowali się w tą inicjatywę. W efekcie zebraliśmy 1025 kg odpadów elektro. W zamian otrzymaliśmy bon o wartości 154 zł do wykorzystania na potrzeby szkoły.

   Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w akcję. (JK)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 10

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Danuty Juliana
Jutro: Aleksego Lukasza

Dziennik elektroniczny

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content