Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 88 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1382
Zakładki : 6
Odsłon : 709618

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Strona główna gimnazjum
Sukces Martyny! PDF Drukuj Email

IMG 20190301 130231

   21 lutego 2019r. odbył się w Toruniu ostatni etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii, w którym naszą szkołę reprezentowała Martyna Kumor – uczennica klasy IIIa gimnazjum. Martyna została Laureatką, zdobywając z testu finałowego 90% punktów. Tytuł Laureata zwalnia Martynę z egzaminu gimnazjalnego z historii i wiedzy o społeczeństwie, gwarantuje jej ocenę celującą z historii na świadectwie oraz pierwszeństwo przyjęcia do dowolnie wybranej szkoły ponadpodstawowej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! (B.W.)

 
Gmina Bądkowo w projekcie „Umiem Pływać” PDF Drukuj Email

up

 

   Program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” jest adresowany do uczniów z klas I-III szkół podstawowych w całej Polsce. Zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu „nauki pływania”.

   Taką możliwość otrzymało 45 uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie.

   Główne cele projektu:

 • upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży,
 • nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania,
 • efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej (pływalnie),
 • wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie projektem w szczególności uczniów, zamieszkałych w miejscowościach, w których nie wybudowano krytej pływalni,
 • edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych.

    Projekt powszechnej nauki pływania jest propozycją uczestniczenia w dodatkowych zajęciach sportowych dla uczniów, którzy chcą podejmować aktywność fizyczną również poza obowiązkowymi zajęciami wychowania fizycznego. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych na basenie, bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznej. Warto podkreślić, że pływanie jest postrzegane jako sport najbardziej wszechstronny, doskonale wpływa na sprawność wszystkich układów anatomicznych człowieka i przyczynia się do podnoszenia ogólnej wydolności organizmu. W sposób szczególny wpływa na ogólny rozwój i sprawność dzieci.

   W trakcie realizacji nauki pływania mali pływacy zapoznają się z podstawowymi zasadami bezpiecznego przebywania w wodzie. A jedną ze skutecznych metod zapobiegania zdarzeniom, których skutkiem są utonięcia, jest właśnie posiadanie umiejętności pływania, a także świadomość zagrożeń, na jakie narażone są osoby korzystające z otwartych akwenów wodnych, na co autorzy projektu zwracają szczególną uwagę, podczas jego realizacji. (AN)

 
Warsztaty literackie w Szkolnej Bibliotece w Bądkowie PDF Drukuj Email

DSC05249

   W związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet, 6 marca, w bibliotece szkolnej, odbyły się warsztaty literackie dla dziewcząt. Motyw przewodni zajęć to: Kobieta w literaturze. Uczestniczki m.in. tworzyły plastyczny obraz losowo wybranej bohaterki literatury dziecięcej lub młodzieżowej. Pod czujnym okiem polonistki – Joanny Kwiatkowskiej – rozwiązywały krzyżówki literackie związane z powieścią ,,Ania z Zielonego Wzgórza”, same tworzyły krzyżówkę do hasła ,,Biblioteka”, w której wyrazy hasłowe powiązane były z literackimi bohaterkami. Gromadziły słownictwo wokół tematu ,,Biblioteka jest kobietą” – zaskakując rozległą wiedzą i pomysłowością.

   Zajęcia, których celem było pogłębienie i utrwalenie wiedzy o literaturze, przebiegały w radosnym i twórczym nastroju, a przygotowała je i przeprowadziła bibliotekarka – Małgorzata Bielicka.

 
Martyna Kumor finalistką konkursu geograficznego! PDF Drukuj Email

IMG 20190301 130436

   19 lutego 2019 roku odbył się w Bydgoszczy Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Geografii. Wzięło w nim udział 90 uczniów z terenu naszego województwa wyłonionych po etapie rejonowym. Wśród nich była uczennica gimnazjum Martyna Kumor z klasy IIIa. Martyna uzyskała bardzo wysoki wynik 81% i została finalistką, co gwarantuje jej dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkoły średniej i celującą ocenę z geografii. Uczennica przygotowywała się do konkursu pod opieką p. Marii Głowackiej.

   Warto dodać, że w poprzednich latach z geografii jeden uczeń wywalczył tytuł laureata, a piątka tytuł finalisty i do tego zaszczytnego grona dołączyła Martyna. (M.G.)

 
Awans naszych uczniów PDF Drukuj Email

 52156620

   W piątek 22 lutego, w siedzibie Oddziału Kujawskiego PTTK we Włocławku, nasi uczniowie uczestniczyli w podsumowaniu etapu oddziałowego XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę. W kategorii prac pisemnych za pracę zatytułowaną: „Jak dwór stał się ośrodkiem zdrowia w Bądkowie” II miejsce zajął trzyosobowy zespół uczniów klasy VII, przygotowany przez p. Dariusza Molendę: Natalia Murawska, Krzysztof Kumor i Szymon Możdżeń, a podziękowanie za udział w konkursie otrzymał Oskar Doligalski za pracę pt.: „Moja gmina Bądkowo…”. W kategorii prac multimedialnych doskonale spisali się uczniowie przygotowywani przez p. Józefa Nowakowskiego. I miejsce za film o dziadku - nauczycielu i historyku otrzymała uczennica klasy V Maria Drążek, a II miejsce uczennica klasy VIII Zuzanna Przybysz i uczeń klasy V Bartosz Przybysz – za film „100 lat temu mieszkańcy Siniarzewa powitali wolną Polskę już w nowej świątyni.”

   Nasi uczniowie awansowali do etapu wojewódzkiego, którego podsumowanie nastąpi na początku kwietnia, a dodatkową niespodzianką był wywiad udzielony przez Marysię dla telewizji Kujawy. (D.M.)

Dim lights Embed Embed this video on your site

 
Wyjazd do kina PDF Drukuj Email

IMG 20190222 120647

   W dniach 20.02 oraz 22.02 2019 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych 0„A”, 0B”, 0D” i 0E wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Multikina do Włocławka. Przedszkolaki obejrzały film animowany pt. „Jak wytresować smoka 3”.

   To bajkowa opowieść, która porywa widzów w niesamowitą podróż na smoczych grzbietach. Trzecia część Czkawki i Szczerbatka zachwyca olśniewającym obrazem oraz w ciekawy i mądry sposób uczy odpowiedzialności za bliskich i wykłada istotę prawdziwej przyjaźni. Poza czysto rozrywkowymi wrażeniami nasi najmłodsi widzowie podczas seansu mogli dowiedzieć się wiele wartościowych rzeczy na temat sensu dojrzewania i odpowiedzialności jaka wiążę się z miłością do bliskich.

   Uśmiechnięte buzie przedszkolaków były potwierdzeniem, iż bajka bardzo się podobała. Wyjazdy edukacyjne to możliwość obserwacji, zdobywania informacji, które są podstawą trwalszej i bogatszej wiedzy. To nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia, ale również wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie. Po udanym seansie wszyscy w doskonałych nastrojach wróciliśmy do szkoły.(JD)

 
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole PDF Drukuj Email

DSC05238

   21 lutego w bibliotece szkolnej odbył się konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Jego ideą jest ochrona i promocja różnorodności kulturowej i języków ojczystych.

   Uczniowie klas V, VI, VII w ramach konkursu wykonali okolicznościowe plakaty, które zachwyciły swoją różnorodnością i pomysłowością w prezentacji tematu.

   Następnie odbyła się część pisemna konkursu, podczas której uczestnicy wykazali się umiejętnością sprawnego posługiwania się słownikami ortograficznymi i wyrazów obcych, wyjaśnili znaczenie trudnych wyrazów i związków frazeologicznych, poszukali synonimów, rozpoznali teksty literackie i rozwiązali krzyżówkę na temat legend. Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce: kl. VII a – Martyna Gołębiewska i Mikołaj Patyk
II miejsce kl. VI b - Patrycja Dorsz i Karolina Nowak
III miejsce kl. V b – Maria Drążek i Roksana Lewandowska

   Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a najlepsi – nagrody książkowe. Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie Małgorzata Bielicka i Joanna Kwiatkowska.

 
STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA PDF Drukuj Email

 IMG 2301

   W grudniu 2018r. uczniowie klas II - III wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Stypendiada Wczesnoszkolna". Dzieci brały udział w dwóch konkursach: czytelniczym "Abecadło" i plastycznym "Plastuś". Do konkursu plastycznego przystąpiło 13 uczniów klas II, do konkursu czytelniczego 7 uczniów klas II i 16 uczniów klas III. Dzieci przygotowywały się do konkursów pod okiem swoich wychowawców. W połowie lutego otrzymaliśmy wyniki osiągnięć naszych uczniów.

   W konkursie czytelniczym najwyższe noty otrzymali następujący uczniowie:

 • Oliwia Adamczewska (kl.IIIa) - 3 miejsce w kraju - tytuł laurata
 • Adam Wiśniewski ( kl. IIIa) - wyróżnienie - tytuł finalisty
 • Magdalena Kozłowska (kl IIIb) - wyróżnienie - tytuł finalisty
 • Zuzanna Grzegórska (Kl.IIIa) - wyróżnienie - tytuł finalisty
 • Michał Kiciński (kl IIIa) - wyróżnienie - tytuł finalisty
 • Natalia Banasiak (kl. IIIa) - wyróżnienie - tytuł finalisty

   W konkursie plastycznym najwyższe noty otrzymali następujący uczniowie:

 • Jakub Majewski (kl.IIa) - wyróżnienie - tytuł finalisty
 • Filip Cichała (kl. IIb) - wyróżnienie - tytuł finalisty

   Wszyscy biorący udział w konkursach uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, finaliści dodatkowo medale, a laureaci medale i nagrody książkowe. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów. (D.W.)

 
Dzień Przyjaźni w przedszkolu PDF Drukuj Email

DSC05233

   14 lutego przedszkolaki z Bądkowa zaprosiły dzieci z Przedszkola w Pocierzynie. Estera Żywica – nauczycielka wychowania przedszkolnego ZSP w Bądkowie - powitała gości i wyjaśniła, że walentynki to czas okazywania przyjaznych uczuć swoim bliskim, przyjaciołom, rodzicom. Możemy dokonać tego różnymi sposobami. Dzieci wymieniły się walentynkowymi kartkami, otrzymały czekoladki, lizaki i pierniki w kształcie serduszek, a kolorem przewodnim dnia – był kolor czerwony.

   Dzień Przyjaźni odbywał się w ramach akcji ,,Czytanie na dywanie.” Dorota Witkowska - nauczycielka wychowania przedszkolnego oraz bibliotekarka z Przedszkola NSP w Pocierzynie odczytała opowieści o przyjaźni z książki Cz. Janczarskiego ,,Miś Uszatek i Przyjaciele.” Następnie bibliotekarka ZSP w Bądkowie - Małgorzata Bielicka zaprezentowała dzieciom zagadki o miłości i przyjaźni w świecie literatury.

   Kolejnym punktem programu była wspólna zabawa taneczna przeprowadzona przez Izabelę Lewandowską-Paliwodę – nauczycielkę muzyki. Przedszkolaki z Bądkowa nawiązały nowe kontakty i zostały zaproszone na rewizytę do Przedszkola w Pocierzyna. (M.B. i E.Ż)

 
Wystawa prac semestralnych uczniów klas VII PDF Drukuj Email

„Kreatywność pobudza rozwijanie talentu,

A gdy rozwijamy swój talent, rozwijamy siebie,

A gdy rozwijamy siebie,

Nie marnujemy życia”. 

                                 Robert Schumann

20190215 145150

   Tuż po feriach zimowych uczniowie klas VII wraz z p. Lidią Bujanowską zorganizowali wystawę prac semestralnych z plastyki. Różnorodne prace były uwieńczeniem projektu edukacyjno-plastycznego realizowanego w trakcie I semestru przez uczniów klas VII. Młodzi artyści wykazali się inwencją i prawdziwym talentem, a niektóre prace to prawdziwe majstersztyki cechujące się innowacyjnością i szczególnie starannym wykonaniem. Wystawa przyciągnęła uwagę zarówno nauczycieli jak i uczniów. Wszystkim wykonawcom i ich pomocnikom serdecznie dziękuję. L.Bujanowska

 
LITERACKA ZAKOCHANA PARA PDF Drukuj Email

serce   Z okazji walentynek w naszej szkole został przeprowadzony plebiscyt. Chcieliśmy się dowiedzieć, która z zakochanych par z literatury dziecięcej i młodzieżowej cieszy się największą sympatią naszych uczniów. Lista nominowanych par była bardzo różnorodna, gdyż w głosowaniu mogli wziąć udział wszyscy: przedszkolaki, uczniowie klas I-VIII i gimnazjaliści. W sumie oddano 488 głosów. Najpopularniejsze literackie pary w naszej szkole to:

I miejsce  Shrek i Fiona (85 głosów),

II miejsce – Harry Potter i Ginny (84 głosy),

III miejsce – Zygzak Mcqueen i Sally Carrera (62 głosy).

    Dziękujemy wszystkim za udział w głosowaniu, a także zgłaszanie własnych, często mniej znanych literackich par. Organizatorem plebiscytu była biblioteka szkolna i koło czytelnicze. (DS.)

 
Walentynki w oddziałach przedszkolnych PDF Drukuj Email

IMG 2257

  14 – go lutego dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedził konsultant oświatowy z wyd. MAC p. Arkadiusz Jaśkiewicz, który w ramach realizowanego przez nas projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” odczytał przedszkolakom książeczkę pt. „Gdy Pola się zgubi” autorstwa Gabrieli Rzepeckiej –Weiss. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o przygodach małej dziewczynki i trafnie odpowiadały na pytania związane z tekstem, nieodłącznie czytaniu towarzyszyły pluszowe misie. Serdecznie dziękujemy p. Arkadiuszowi za wizytę oraz podarowane książeczki.

   Dzień św. Walentego był dla dzieci inspiracją do podejmowania różnych aktywności. Przedszkolaki zostały zapoznane z tradycją walentynkową, były zachęcane do udzielania swobodnych odpowiedzi na pytania – czym jest miłość, przyjaźń, życzliwość?, co oznacza słowo kochać, lubić?, jak okazywać uczucia bliskim?, i wreszcie skąd wiemy i po czym poznajemy, że jesteśmy przez kogoś lubiani czy kochani?. Rozmowy o emocjach i uczuciach nie są łatwe zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, jednak warto je podejmować i uczyć się nazywania własnych stanów emocjonalnych, aby łatwiej się komunikować i lepiej odnaleźć się w społeczeństwie. Przedszkolaki czerpały radość ze wspólnej zabawy, budowały atmosferę przyjaźni i współdziałania podczas licznych zadań i konkursów. Każda grupa pokusiła się także o serduszkowe prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych materiałów i tak powstały: serca ozdabiane bibułą, wydzieranką, plasteliną, farbami, kredkami, fasolkami; pojawiły się także drzewka miłości, a wszędzie dominował kolor czerwony.

   Na zakończenie na dzieci czekała słodka niespodzianka od rodziców oraz walentynki od wychowawczyń. Był to dzień pełen miłych wrażeń i pozytywnej energii. (Wychowawcy oddziałów przedszkolnych)

IMG 2276

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 17

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Marka Elzbiety
Jutro: Gerwazego Protazego

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content