Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 86 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1186
Zakładki : 6
Odsłon : 543388

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Strona główna gimnazjum
Pasowanie na czytelnika PDF Drukuj Email

DSC05170

   9 lutego 2018r. najmłodsi uczniowie klasy I b szkoły podstawowej zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Celem uroczystości było zachęcenie uczniów do korzystania ze zbiorów biblioteki, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, wysłuchali „prośby książki”.
   Dzieciom bardzo podobała się czytana przez bibliotekę książka z serii 3 D. Uczniowie zapoznali się z regulaminem biblioteki i sposobem wypożyczania książek. Zanim jednak zostali pasowani na czytelników musieli rozwiązywać różne zagadki oraz prawidłowo odpowiedzieć na zadawane pytania.
   Po złożeniu ślubowania i pasowaniu na czytelników dzieci wybrały książeczki i po raz pierwszy samodzielnie je wypożyczyły.

 
OGÓLNOPOLSKI KONKURS LOGOPEDYCZNO-FOTOGRAFICZNY PDF Drukuj Email

konkurs

   Szkolny logopeda ogłasza Ogólnopolski Konkurs Logopedyczno-Fotograficzny pt. „Chuchaj i dmuchaj" czyli ćwiczenia oddechowe na wesoło...

   Na konkurs należy przesłać zdjęcie dziecka w czasie wykonywanego przez nie ćwiczenia oddechowego z wykorzystaniem zróżnicowanych pomocy logopedycznych.

   Celem konkursu jest profilaktyka logopedyczna, wspomaganie rozwoju mowy dziecka, wydłużenie fazy oddechowej,- wyrobienie właściwego dla mowy toru oddechowego, rozwijanie sprawności narządów artykulacyjnych, rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Pełny regulamin (kliknij)

 
„Witajcie w naszej bajce” – dzień babci i dziadka PDF Drukuj Email

dbab4ci80

   W dniu 25 stycznia grupa przedszkolna 0 „E” obchodziła Dzień Babci i Dzień Dziadka. Dzieci z tej okazji zaprezentowały program artystyczny pod tytułem „Witajcie w naszej bajce”. Po występie wychowawczyni podziękowała za uwagę i złożyła gościom życzenia. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani dyrektor, która również zabrała głos. Czas nam mijał w cudownej i miłej atmosferze przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców. Nie zabrakło również upominków dla ukochanych dziadków i miłej zabawy przy muzyce. Składam serdeczne podziękowania wszystkim gościom za udział w uroczystości oraz rodzicom za przygotowanie poczęstunku. A.Szkudlarek

 
Darczyńcy odwiedzili bibliotekę PDF Drukuj Email

DSC05166

   Biblioteka szkoły podstawowej wzbogaciła się o nowe książki i materiały edukacyjne. Zostały one podarowane przez panią Dionizję Wilczyńską i absolwenta szkoły - Wojtka Waszkiewicza. Wśród darów znalazła się seria encyklopedycznych materiałów „Świata Wiedzy” będących wszechstronnym źródłem informacji na temat nauki, sztuki, techniki, historii świata, świata roślin i zwierząt. Ponadto wiele lektur, a wśród nich: Pan Tadeusz, Balladyna, Zemsta, Pinokio, Przygody Tomka Sawyera i wiele, wiele innych.
   Pani Monika Skrzynecka przekazała do biblioteki nagrody książkowe oraz materiały edukacyjne, które w ramach programu „Myśliwi – Dzieciom, Dzieci – Zwierzętom”, zdobyły jej podopieczne Łucja Grzegórska, Natalia Szkudlarek i Roksana Wiśniewska – uczennice klasy IIIc. W imieniu czytelników serdecznie dziękuję. Małgorzata Bielicka

 
SZYMON EKSPERTEM ORTOGRAFII PDF Drukuj Email

Szymon

   Szymon Możdżeń z klasy VIa otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym organizowanym przez warszawskie Centrum Edukacji Szkolnej. Uzyskał 11. miejsce i tytuł Eksperta Ortografii. Szymek przygotowywał się do konkursu pod kierunkiem p. Doroty Strzeleckiej.

 
Konkurs fotograficzny PDF Drukuj Email

 literature-3033196 640

Zapraszamy na konkurs fotograficzny „Ekstremalne czytanie”

   Celem konkursu jest promowanie czytelnictwa poprzez zarejestrowanie obrazów ludzi czytających w ekstremalnych warunkach; tematyką konkursu jest czytający człowiek w nietypowych miejscach.

   Organizatorami konkursu są: Biblioteka Publicznego Gimnazjum w Bądkowie i nauczyciele plastyki.

Tu znajdzesz pełny regulamin konkursu (kliknij)

 
DZIEN BABCI I DZIADKA PDF Drukuj Email

IMG 0442

   W dniu 23.01.2018r. grupa 0 „C” (5-latki) zaprosiła swoich Dziadków na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.

   Wychowawczyni grupy powitała szanownych gości składając im serdeczne życzenia i zaprosiła na program artystyczny przygotowany przez dzieci. Przedszkolaki pokazały swoje umiejętności muzyczne, ruchowe i recytatorskie. Nie zabrakło tańca i śpiewu.

   Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali swoich milusińskich. Wszystkie wnuczęta obdarowały swoich dziadków przygotowanymi laurkami oraz zdjęciami w pięknych kolorowych ramkach. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.(JD)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 14

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Jana Boleslawa
Jutro: Bernarda Samuela

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content