Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 84 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1400
Zakładki : 6
Odsłon : 724967

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Strona główna gimnazjum
„KANGUR MATEMATYCZNY” PDF Drukuj Email

kangur

   21 marca w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2019''. Uczestniczyło w nim 70 uczniów. W kategorii Maluch z zadaniami o podwyższonym stopniu trudności zmagało się 28 osób, w Beniaminie 20, w Kadecie 15, a w Juniorze 7. Zadania, jak co roku, były podchwytliwe i wymagały nieszablonowego myślenia. Uczniowie często musieli się wykazać wiedzą ponadprogramową oraz pokonać wieloetapowe obliczenia w ciągu 75 minut.

   Każda z osób piszących konkurs już na początku została doceniona i otrzymała logiczną zabawkę matematyczną – układankę przestrzenną w postaci breloczka. Mamy nadzieję, że uczestnicy konkursu „Kangur'', otrzymają wyróżnienia, a może niektórzy z nich zdobędą tytuł laureata. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które zostaną opublikowane pod koniec maja. (K.W.)

 
Podziwu godna liczba PI PDF Drukuj Email

PART 1552976857003

   14 marca uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do obchodów Międzynarodowego Dnia Liczby PI. Tradycyjnie zorganizowaliśmy konkurs polegający na zapamiętaniu jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego tej liczby.

   Mistrzynią została Patrycja Chojnacka (191 cyfr), drugie miejsce zajęła Natalia Brzezińska (102 cyfry), a trzecie miejsce Martyna Kumor (79 cyfr). Rekord szkoły w dalszym ciągu należy do Lidki Grzegórskiej, która w ubiegłym roku zapamiętała 704 cyfry.

   Najstarsi uczniowie walczyli również o tytuł Mistrza SUDOKU. I miejsce zdobyła Martyna Kumor, II miejsce – Oliwia Machalska, a trzecie – Piotr Muszyński. Uczniowie klas piątych i szóstych rywalizowali o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Najlepszy wynik uzyskał Kacper Mendel, kolejne miejsca zajęli: Michał Lipiński i Jakub Cichowlas. Dla uczniów klas czwartych zorganizowaliśmy konkurs plastyczny: „Podziwu godna liczba PI”. I miejsce zdobyła Maja Nowak, II miejsce – Natalia Szkudlarek, III miejsce – Łucja Grzegórska. Wyróżnienia otrzymali: Kinga Mendel, Natalia Strzelecka, Amelia Drążkowska, Tobiasz Wiśniewski.

   Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, zwycięzcom gratulujemy. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród. (Nauczyciele matematyki)

 
Europejski Dzień Logopedy PDF Drukuj Email

received 386868311862193

   6 marca obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji, na dzieci biorące udział w zajęciach logopedycznych w naszej szkole, czekały liczne niespodzianki. Przez cały tydzień - od 6 do 12 marca wszystkie zajęcia miały bardzo aktywny charakter. Dla uczniów przygotowano szereg zabaw, quizów, zagadek, gier logopedycznych, które pomagały utrwalać prawidłową wymowę. Dzieciaki korzystały również z logopedycznych programów multimedialnych, tworzyły różnorodne pomoce do ćwiczeń oddechowych, które z satysfakcją wykorzystywały na zajęciach, a następnie zabierały do domu.

   Niespodzianką były dla nich ćwiczenia z wykorzystaniem tzw. „rozszerzonej rzeczywistości”. Otrzymały specjalne kolorowanki, które za pomocą aplikacji w telefonie czy tablecie „ożywały”, stawały się interaktywnym, ruchomym obrazem, wykorzystywanym następnie w ćwiczeniach artykulacyjnych oraz przy rozwijaniu umiejętności opowiadania, prawidłowego budowania dłuższych wypowiedzi ustnych.

   Przez cały tydzień na każdego ucznia czekała również słodka niespodzianka. Szczególne podziękowania za pamięć o tym dniu należą się najmłodszym dzieciom - przedszkolakom na czele z p. E. Żywicą. Dziękuję za życzenia! (KMN)

 
Brzechwolandia to kraina szczęśliwości PDF Drukuj Email

teatr

   „Brzechwolandia to kraina szczęśliwości, w Brzechwolandii tylko uśmiech zawsze gości. Brzechwolandia uczy, bawi wszystkich nas, w Brzechwolandii można miło spędzić czas."

   W dniach 18 i 19 marca 2019r. uczniowie klas I i II wraz z wychowawczyniami i rodzicami wybrali się do Teatru Impresaryjnego we Włocławku na przedstawienie teatralne pt. „Brzechwolandia". Spektakl w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia był okazją do przypomnienia i poznania wierszy Jana Brzechwy, takich jak: „Leń", „Samochwała", „Skarżypyta", „Atrament", „Globus", „Znaki przestankowe" itp. Dzięki wizycie w niezwykłej krainie zwanej „Brzechwolandią" dzieci mogły przenieść się w barwny świat pełen radości, marzeń i muzyki. Postacie z wierszy przypomniały również o właściwym zachowaniu w domu i w szkole. Udział w spektaklu był ciekawym przeżyciem, szczególnie dla dzieci i zapewne na długo pozostanie w ich pamięci. (AB)

 
Z wizytą w parafii św. Józefa w Szpetalu Górnym PDF Drukuj Email

1IMG 2354

   W dniu 18 marca uczniowie naszej szkoły: Maria Drążek, Maja Gapska, Weronika Nocna, Jakub Kwiatkowski, Bartosz Przybysz, Oliwier Soja i Maciej Świercz wystawili przedstawienie ewangelizacyjne pt. „Zaniósł na krzyż nasze grzechy”.

   Inscenizacja ukazywała codzienne życie nastolatków wypełnione różnymi problemami, takimi jak: nałogi, oszustwa, kłótnie, agresja. Myślą przewodnią tego przedstawienia była miłość Jezusa, który może rozwiązać nasze kłopoty. Końcowa scena mówiąca o cierpieniu Jezusa, była zachętą do niesienia pomocy wszystkim, których spotkamy na naszej drodze życia. Wzywała do przebaczenia tym, którzy nas skrzywdzili.

   W przedstawieniu występowały następujące postacie: Jezus (Maciej), Nałogowy Palacz (Oliwier), Imprezowiczka (Weronika), Siostra skłócona z bratem ( Maja), Złodziej (Bartosz) oraz Narrator (Maria). Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem i przejęciem przygotowali się do występu. Rodzice zapewnili odpowiednie stroje i rekwizyty.

   Inscenizację, którą wystawiliśmy w kościele parafialnym św. Józefa w Szpetalu Górnym przygotowali uczniowie klas V pod opieką katechetki Renaty Ćwiklińskiej.

 
Informacja PDF Drukuj Email

   Informuję wszystkich Rodziców, Opiekunów i Uczniów, że organizacja związkowa zadecydowała o zawieszeniu akcji strajkowej w naszej szkole.

   Od dnia 29 kwietnia 2019r. (poniedziałek) wszystkie zajęcia będą odbywały się zgodnie z dotychczasowym planem lekcji.

   Przypominam, że dzień 2 maja 2019 r. (Dzień Flagi Państwowej), zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2018/2019, jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Szkoła zapewnia zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla zadeklarowanych dzieci w godzinach pracy oddziałów przedszkolnych i przedszkola.

Dyrektor szkoły

 

Mieliśmy odwagę, by podjąć decyzję,
Siłę, by w niej wytrwać,
Cierpliwość, by dotrwać do końca.

   Przez naszą akcję protestacyjną chcieliśmy uświadomić społeczeństwu rangę edukacji. W poczuciu odpowiedzialności za uczniów odstępowaliśmy od akcji strajkowej na rzecz pracy w komisjach egzaminacyjnych. Daliśmy przez to świadectwo, że dobro naszych uczniów jest dla nas najważniejsze.

   Dziękujemy wszystkim, którzy okazali nam wsparcie i zrozumienie w tych trudnych dla nas dniach.

Komitet Strajkowy

 
Lapbook – zwykła teczka inaczej PDF Drukuj Email

3alap

 3blap

   Uczniowie klas 3a i 3b na podsumowanie realizacji tematów o Afryce wykonali lapbooki, które zbierały i porządkowały zdobytą wcześniej wiedzę. W swoich książeczkach zawarli informację o zwierzętach, roślinach oraz klimacie występującym w różnych częściach Afryki. Lapbooki zawierały materiały w formie rysunków, obrazków, terminów, słówek, które umieszczane były w mini książeczkach, klapkach, okienkach, kieszonkach. Praca przy tworzeniu lapbooków wzbudziła duże zainteresowanie i kreatywność uczniów. (D.W)

 
Przedszkolaki zdobyły tytuł małych ogrodników PDF Drukuj Email

up1

   Marzec to dla wszystkich okres oczekiwania na utęsknioną wiosnę. Przedszkolaki dowiadują się wówczas wielu faktów i ciekawostek przyrodniczych na temat zmian zachodzących w środowisku w czasie przedwiośnia. Dzieci nabywają wiedzę na temat powrotów ptaków, narzędzi ogrodniczych, wiosennych kwiatów oraz porządków koniecznych do przeprowadzenia w ogrodzie. Jak każdego roku jest do właściwy moment do założenia zielonych kącików przyrody w naszych salach.

   Maluchy z oddziałów przedszkolnych z entuzjazmem podjęły się tego zadania. Zasadzono cebulki kwiatów m. in. tulipanów, hiacyntów, żonkili, krokusów oraz zasiano pszenicę, koperek, pietruszkę, bazylię i wiele innych. Przedszkolaki utrwaliły wiedzę na temat tego, czego potrzebuje roślina do prawidłowego wzrostu i jak należy ją pielęgnować. Teraz pozostaje nam być czujnymi obserwatorami naszych klasowych ogródków. Na koniec pracy dzieci otrzymały od swoich wychowawczyń Dyplomy Małego Ogrodnika, które z dumą zaniosły do domów. (B.O.)

up2

 
Komunikat - 25.04.2019 godz. 13.00 PDF Drukuj Email

 Piątek 26 kwietnia 2019 r. będzie kolejnym dniem strajku nauczycieli w naszej szkole. Zgodnie z przepisami na dyrektorze szkoły ciąży obowiązek zorganizowania zajęć dla uczniów, którzy w dniach akcji strajkowej przyjdą do szkoły.

   W związku z tym informuję, że zajęcia lekcyjne w piątek 26.04.2019 r. nie będą odbywały się zgodnie z obowiązującym planem lekcji lecz będą miały przebieg i charakter zgodny z zamieszczonymi poniżej planami.

   Część zajęć będzie odbywała się w grupach łączonych, niektóre będą miały charakter dydaktyczny inne zaś opiekuńczy. Zajęcia zostaną zorganizowane dla wszystkich uczniów, którzy w dniu jutrzejszym przyjdą do szkoły. Rano autobusy szkolne będą kursowały zgodnie z obowiązującym harmonogramem, popołudniowe kursy z zamieszczoną poniżej informacją.

   Przepraszam rodziców za zaistniałe problemy i dziękuję za zrozumienie wynikających ze strajku trudności.

Dyrektor szkoły

Przedszkole - według planu - 7.00 - 15.00

Oddziały przedszkolne - zajęcia opiekuńcze w łączonych grupach (9.00 - 13.00)

odjazd: godzina 13.05

Klasy I-II - zajęcia opiekuńcze w łączonych grupach (9.00 - 12.00)

odjazd: godzina 12.10

Klasy III - zajęcia opiekuńcze w łączonych grupach (9.00 - 13.00)

odjazd: godzina 13.05

Klasy IV według planu:

lp. godziny IVa IVb IVc
1. 7.30 - 8.15 ---- ---- ----
2. 8.25 - 9.10 Informatyka J.polski Przyroda
3. 9.20 - 10.05 Przyroda Religia J.angielski
4. 10.15 - 11.00 Historia Przyroda J.polski
5. 11.15 - 12.00 Religia Wych. fiz. Historia

odjazd klas: IV - 12.10

 

Klasy V według planu

lp. godziny Va Vb Vc
1. 7.30 - 8.15 Religia Historia Informatyka
2. 8.25 - 9.10 Matematyka J.polski Religia
3. 9.20 - 10.05 J.polski J.angielski J.polski
4. 10.15 - 11.00 J.angielski Wych.fiz Wych. fiz.
5. 11.15 - 12.00 Informatyka Geografia zaj. z wych.
6. 12.10 - 12.55 ---- ---- ---- 

odjazd klas: V - 12.10

 

Klasy VI według planu

lp. godziny VIa VIb
1. 7.30 - 8.15 Przyroda Matematyka
2. 8.25 - 9.10 J.polski J.angielski
3. 9.20 - 10.05 Matematyka Historia
4. 10.15 - 11.00 Historia Religia
5. 11.15 - 12.00 Religia Wych. fiz.
6. 12.10 - 12.55 Wych. fiz. Informatyka

odjazdy klas: VI - 13.05

 

Klasy VII według planu

lp. godziny VIIa VIIb
1. 7.30 - 8.15 Matematyka Geografia
2. 8.25 - 9.10 Chemia Religia
3. 9.20 - 10.05 Wych. fiz. Wych.fiz.
4. 10.15 - 11.00 Biologia Fizyka
5. 11.15 - 12.00 Matematyka Biologia
6. 12.10 - 12.55 J.polski Matematyka

odjazdy klas: VII - 13.05

 

Klasy VIII według planu

lp. godziny VIIIa VIIIb
1. 7.30 - 8.15 Religia Fizyka
2. 8.25 - 9.10 Fizyka Matematyka
3. 9.20 - 10.05 J.polski Religia
4. 10.15 - 11.00 Matematyka J.polski
5. 11.15 - 12.00 Wos Historia
6. 12.10 - 12.55 EDB Biologia
7. 13.10 - 13.55 ----- ----

odjazdy klas: VIII - 13.05

 

Klasy III gimnazjum według planu

lp. godziny IIIa IIIb
1. 7.30 - 8.15 Wych.fiz. Wych. fiz.
2. 8.25 - 9.10 Wych.fiz. Wych.fiz.
3. 9.20 - 10.05 Fizyka Geografia
4. 10.15 - 11.00 J.polski Chemia
5. 11.15 - 12.00 J.angielski J.polski
6. 12.10 - 12.55 Religia Historia

odjazdy klas: III - 13.05

 
Komunikat - 24.04.2019 godz. 13.00 PDF Drukuj Email

   Czwartek 25 kwietnia 2019 r. będzie kolejnym dniem strajku nauczycieli w naszej szkole. Zgodnie z przepisami na dyrektorze szkoły ciąży obowiązek zorganizowania zajęć dla uczniów, którzy w dniach akcji strajkowej przyjdą do szkoły.

   W związku z tym informuję, że zajęcia lekcyjne w czwartek 25.04.2019 r. nie będą odbywały się zgodnie z obowiązującym planem lekcji lecz będą miały przebieg i charakter zgodny z zamieszczonymi poniżej planami.

   Część zajęć będzie odbywała się w grupach łączonych, niektóre będą miały charakter dydaktyczny inne zaś opiekuńczy. Zajęcia zostaną zorganizowane dla wszystkich uczniów, którzy w dniu jutrzejszym przyjdą do szkoły. Rano autobusy szkolne będą kursowały zgodnie z obowiązującym harmonogramem, popołudniowe kursy z zamieszczoną poniżej informacją.

   Przepraszam rodziców za zaistniałe problemy i dziękuję za zrozumienie wynikających ze strajku trudności.

Dyrektor szkoły

Przedszkole - według planu - 7.00 - 15.00

Oddziały przedszkolne - zajęcia opiekuńcze w łączonych grupach (9.00 - 14.00)

odjazd: godzina 14.05

Klasy I-II - zajęcia opiekuńcze w łączonych grupach (9.00 - 13.00)

odjazd: godzina 13.05

Klasy III - zajęcia opiekuńcze w łaczonych grupach (9.00 - 12.00)

odjazd: godzina 12.10

Klasy IV według planu:

lp. godziny IVa IVb IVc
1. 7.30 - 8.15 ---- ---- ----
2. 8.25 - 9.10 Przyroda J. polski J.angielski
3. 9.20 - 10.05 Informatyka Religia Wych. fiz.
4. 10.15 - 11.00 J.polski Przyroda Wych. fiz.
5. 11.15 - 12.00 Historia Przyroda J.polski

odjazd klas: IV - 12.10

 

Klasy V według planu

lp. godziny Va Vb Vc
1. 7.30 - 8.15 ---- ---- ----
2. 8.25 - 9.10 Wych.fiz. J. angielski Biologia
3. 9.20 - 10.05 J.polski Zaj. z wych. J.polski
4. 10.15 - 11.00 J.angielski J.polski Wych. fiz.
5. 11.15 - 12.00 J.polski Wych. fiz Informatyka
6. 12.10 - 12.55 Wych. fiz.  Informatyka

odjazd klas: Vc - 12.10; Vab - 13.05

 

Klasy VI według planu

lp. godziny VIa VIb
1. 7.30 - 8.15 Informatyka Przyroda
2. 8.25 - 9.10 Wych.fiz. Religia
3. 9.20 - 10.05 Przyroda Wych.fiz.
4. 10.15 - 11.00 Religia Matematyka
5. 11.15 - 12.00 J.polski Matematyka
6. 12.10 - 12.55 Matematyka  Historia

odjazdy klas: VI - 13.05

 

Klasy VII według planu

lp. godziny VIIa VIIb
1. 7.30 - 8.15 J.polski J.angielski
2. 8.25 - 9.10 Geografia Matematyka
3. 9.20 - 10.05 Matematyka Biologia
4. 10.15 - 11.00 Zaj. z wych. Chemia
5. 11.15 - 12.00 Wych. fiz. Wych. fiz.
6. 12.10 - 12.55 Religia ----

odjazdy klas: VIIa - 13.05; VIIb - 12.10

 

Klasy VIII według planu

lp. godziny VIIIa VIIIb
1. 7.30 - 8.15 J.angielski Geografia
2. 8.25 - 9.10 J.polski Informatyka
3. 9.20 - 10.05 Wos Historia
4. 10.15 - 11.00 Matematyka Chemia
5. 11.15 - 12.00 Zaj. z wych. Biologia
6. 12.10 - 12.55 Geografia Matematyka
7. 13.10 - 13.55 Biologia EDB

odjazdy klas: VIII - 14.05

 

Klasy III gimnazjum według planu

lp. godziny IIIa IIIb
1. 7.30 - 8.15 J.polski Historia
2. 8.25 - 9.10 Historia J.polski
3. 9.20 - 10.05 Fizyka Geografia
4. 10.15 - 11.00 Historia Fizyka
5. 11.15 - 12.00 Geografia Religia
6. 12.10 - 12.55 EDB Fizyka

odjazdy klas: III - 13.05

 
Komunikat - 23.04.2019 godz. 13.00 PDF Drukuj Email

   Informuję, że na dzień 23.04.2019r. o godzinie 13.00 Organizacja Związkowa zadeklarowała kontynuację Akcji Strajkowej w dniu 24 kwietnia 2019r. (środa) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bądkowie. Nauczycieli, którzy nie strajkują proszę o przybycie do szkoły na godzinę 7.30.

   Przepraszam rodziców za zaistniałe problemy i dziękuję za zrozumienie wynikających ze strajku trudności. Zajęcia dydaktyczne najprawdopodobniej nie będą odbywały się według planu. Dla uczniów, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki, na terenie szkoły zorganizowane zostaną zajęcia opiekuńcze. Autobusy rano kursują zgodnie z rozkładem jazdy.

   Przypominam o śledzeniu informacji w środkach masowego przekazu, a także informacji na stronie internetowej szkoły (informacje będą aktualizowane na bieżąco).

Dyrektor szkoły

 
Życzenia Wielkanocne PDF Drukuj Email

wielo

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 18

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Eustachego Marii
Jutro: Anety Bogdana

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content