Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1343
Zakładki : 6
Odsłon : 679259

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Strona główna gimnazjum
Pokaz pełen pozytywnej energii PDF Drukuj Email

IMG 2146

   11 lutego odwiedzili naszą społeczność szkolną tancerze z grupy NO NAME. To był pokaz pełen pozytywnej energii, którą daje taniec. Mieliśmy okazję obejrzeć kilka układów i figur wykorzystywanych w tańcu breakdance. Swoje możliwości wspólnie z tancerzami zaprezentowali, również niektórzy uczniowie. Najlepsi zostali nagrodzeni dyplomami z autografami członków grupy NO NAME. Pokaz wszystkim bardzo się podobał. Nie zabrakło dobrej zabawy i kunsztu tańca nowoczesnego jaki zaprezentowała nam ta utalentowana grupa taneczna.  (A. Sz.)

 
IV Ogólnopolski Konkurs Logopedyczny „Nasze sensoryczne głoski…” PDF Drukuj Email

kolog   Logopeda zaprasza najmłodszych uczniów do udziału w czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu logopedycznego organizowanego przez naszą szkołę. (regulamin także na stronie internetowej www.blizejprzedszkola.pl, link do konkursu - tutaj kliknij

  1. Na konkurs należy przysłać pracę plastyczną przedstawiającą dowolną głoskę wykonaną z użyciem materiałów o różnej fakturze i strukturze (rzepy, tkaniny, gąbki, guziki, muszelki, piórka, pomponiki, i.in.), którą można rozpoznać za pomocą zmysłu dotyku. Tło pracy powinien tworzyć obrazek, którego nazwa rozpoczyna się wybraną głoską.
  2. Format pracy – A4.
  3. Każda praca powinna spełniać następujące kryteria: zbieżność z tematyką, oryginalność pomysłu, wykorzystanie interesujących materiałów, estetyka.
  4. Adresatem konkursu są dzieci 5- i 6-letnie.
  5. Prace należy dostarczyć do organizatora do 22 marca 2019 r.
  6. Z każdej placówki można przesłać dowolną ilość prac.
  7. Do pracy należy dołączyć następujące dane zawarte w metryczce: imię i nazwisko dziecka, wiek dziecka, imię i nazwisko opiekuna, e-mail, adres placówki, telefon.
  8. Prace pozostają do dyspozycji organizatora konkursu. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie prac oraz danych personalnych w celu jego popularyzacji.
  9. Prace konkursowe należy dostarczyć do organizatora lub przesłać na adres:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie
Katarzyna Moraczewska-Nowak
ul. Włocławska 13
87-704 Bądkowo
z dopiskiem "IV Ogólnopolski Konkurs Logopedyczny „Sensoryczne głoski…"

Ogłoszenie wyników nastąpi 5 kwietnia 2019 r. na stronie internetowej www.blizejprzedszkola.pl oraz stronie naszej szkoły.

Serdecznie zapraszam
Katarzyna Moraczewska-Nowak
logopeda

 
Zimowy spacer z misją PDF Drukuj Email

dokptak

   Ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe, zima jest dla ptaków ciężkim okresem. W związku z tym, zwierzęta mogą mieć problem ze zdobyciem odpowiedniej ilości pokarmu. Do najbliższego lasu jest dość daleko, dlatego dzieci z oddziałów przedszkolnych  wybrały się do pobliskiego parku, żeby pomóc ptakom przetrwać zimę. Rodzice zaopatrzyli nas w ziarenka i  słoninkę. Zapełniliśmy wszystkie karmniki zrobione przez naszych starszych kolegów i koleżanki. Podczas spaceru mogliśmy podziwiać  park zimą, który ma swój wyjątkowy urok.

   Takie działania niosą ze sobą wspaniały walor edukacyjny, uczą odpowiedzialności, dbania o środowisko naturalne, dają możliwość obserwacji a także satysfakcję, radość  i poczucie, że robimy coś dobrego. (R.B.)

 
Liga zadaniowa PDF Drukuj Email

lz1   W sobotę, 02 lutego czternastoosobowa grupa młodzieży z klas VIIA, VIA i VIB udała się do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radziejowie, gdzie odbywało się już drugie spotkanie Konkursu Matematycznego Liga Zadaniowa.

   Uczniowie w ciągu 90 minut rozwiązywali sześć zadań o podwyższonym stopniu trudności. Z klas szóstych najlepszy wynik uzyskał Dawid Andryszewicz, natomiast z klas siódmych Szymon Możdżeń. Gratulujemy!

   Młodzież zainteresowaną poznawaniem matematyki przygotowywały Katarzyna Walczak i Lidia Łuczak.(L. Ł)

 
Mały Miś w świecie wielkiej literatury PDF Drukuj Email

dmm1

   Wiemy jak ważne jest zachęcanie dzieci do czytania i poznawania wartości płynących z książek. Dlatego dzieci z oddziałów przedszkolnych przystąpiły do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Jest to projekt zorganizowany we współpracy wydawnictwa Mac z miesięcznikiem "Bliżej Przedszkola", którego celem jest propagowanie idei głośnego czytania, wyrabianie nawyków czytelniczych oraz tworzenie warunków do różnej aktywności dzieci.

   Działania projektu zakładają, że każda grupa przedszkolna wybierze pluszowego misia i nada mu imię. Następnie miś wyposażony w dzienniczek podróży wędruje po domach przedszkolaków. Rodzice, dziadkowie, rodzeństwo czytają wybrany utwór i wpisują tytuł, a dzieci wykonują pamiątkowy rysunek. Inauguracja projektu odbyła się na imprezie z okazji święta "Pluszowego misia". Do czytania w szkole zapraszamy też honorowych gości. Gościliśmy już panią logopedę, artystów teatru "Pomarańczowy Cylinder" i rodziców. Czekamy na kolejne osoby, których nazwiska umieścimy w naszej kronice.

   Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2018/2019. Zachęcamy do udział rodziców oraz całą społeczność szkolną. (Wychowawcy oddziałów przedszkolnych)

dmm2

 
Wizyta duszpasterska Kolęda 2019 PDF Drukuj Email

DSC05227

   30 stycznia ksiądz Piotr Kowalski odwiedził z wizytą duszpasterską przedszkolaki z grupy p. Estery Żywicy. Po wspólnej modlitwie, serdecznej rozmowie i odśpiewaniu kolędy, dzieci otrzymały od księdza pamiątkowe obrazki i słodycze.

   Następnie, w ramach projektu Czytanie na dywanie”, katechetka – pani Bożena Ćwiklińska przeczytała dzieciom fragment książki Agnieszki Rahozy O świętym Mikołaju”. Dzieci po wysłuchaniu bajki wypowiadały się na temat właściwego zachowania, dobrych uczynków i konieczności pomagania zwierzętom podczas zimy. Recytowały także wiersze i śpiewały kolędy.

   Spotkanie służyło podtrzymywaniu tradycji dotyczących okresu świątecznego, odpowiedniego zachowania podczas wizyty duszpasterza, uważnego słuchania oraz wzbogacaniu wrażeń, rozwijaniu spostrzeżeń, myślenia i mowy. (M.B. E.Ż)

 
Spotkanie z rodzicami PDF Drukuj Email

W dniu 06.02.2019r. (środa) zapraszamy rodziców wszystkich klas

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie na wywiadówkę.

 

godz. 16.00 - Prelekcja  "Czynniki wyboru zawodu"

                      dla rodziców uczniów klas VIII szkoły podstawowej

                      i III gimnazjum

                     (Uwaga prelekcja odwołana z powodu choroby

                       prowadzącej, za utrudnienia przepraszam (dyr.))

 

Zapraszamy rodziców na godzinę 16.30

 

godz. 16.30 - Spotkanie ogólne (sala gimnastyczna)

 

godz. 16.45 - Spotkanie z wychowawcami (sale oddziałów)

 
"Boże Narodzenie w oczach dziecka" - konkurs plastyczny PDF Drukuj Email

IMG 1925

   W grudniu panie Joanna Pułanecka i Dorota Wochna zorganizowały dla uczniów klas 1-3 konkurs plastyczny pod hasłem "Święta Bożego Narodzenia w oczach dziecka". Celem konkursu było: popularyzacja polskich tradycji, pobudzanie inwencji twórczej, doskonalenie umiejętności plastycznych, nauka rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Do konkursu przystąpiło 49 uczniów. Spośród prac plastycznych komisja konkursowa biorąc pod uwagę samodzielność wykonania, różnorodność technik plastycznych oraz niepowtarzalność wyłoniła zwycięzców. 

Miejsca I - Julia Kretkowska (1a), Alicja Olejniczak (2a), Oliwia Adamczewska (3a).
Miejsca II - Wiktoria Kaczmarek (1a), Tomasz Hyży (2b), Wiktoria Gradusiak (3b).
Miejsca III - Karol Centkowski (1b), Adam Grzegórski (2b), Julia Pietrzak (3a).

Wyróżnienia - Natalia Jankowska (1a), Weronika Kulpa (2a), Filip Cichała (2b), Zuzanna Grzegórska (3a), Magdalena Kozłowska (3b).

   Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy a zwycięzcy dodatkowo drobne nagrody rzeczowe. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom.(D.W.)

 
Wolontariat PDF Drukuj Email

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”

                                                                                           (Ks. Mieczysław Maliński).

P 20181220 090948 vHDR Auto

   W Polsce już od wielu lat istnieje tradycja pomagania sobie wzajemnie, a osoby, które działały na tym polu, nazywano społecznikami i altruistami. Nazwa wolontariusz w dzisiejszym znaczeniu tego słowa nie była używana. Słowo wolontariusz (łac. voluntarius – dobrowolny, ochotniczy) znane jednak było od dawna w języku polskim. Dziś w Polsce pojęcie wolontariatu jest rozumiane jako dobrowolna, bezpłatna, świadoma działalność na rzecz innych, wykraczająca poza związki rodzinno - koleżeńsko - przyjacielskie. Wolontariusz natomiast to osoba, która ochotniczo i bez wynagrodzenia wykonuje świadczenia na zasadach określonych w ustawie. Wolontariuszem może być każdy, kto działa świadomie na rzecz innych. Świadomość ta rozumiana jest jako dobry stan psychiczny, umożliwiający pozytywne działanie na rzecz całego otoczenia. Wolontariusz powinien być otwarty, wrażliwy, bezinteresowny, umiejący współpracować. Wolontariusze działają wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne, i to nie tylko w obszarze pomocy społecznej, lecz w każdej dziedzinie życia społecznego i środowiska naturalnego.

   W grudniu 2018 r. przeprowadziliśmy akcję charytatywną – zbiórkę darów dla Domu Małego Dziecka „Maluch” we Włocławku przy ulicy Sielskiej. Po skontaktowaniu się z dyrektorem tejże placówki uzyskaliśmy informację, iż najpotrzebniejszymi rzeczami dla dzieci byłyby pampersy, chusteczki nawilżające, słodycze i artykuły papiernicze. Cała społeczność szkolna: dzieci, rodzice i nauczyciele stanęli na wysokości zadania i okazali wielkie serce w niesieniu dobra i pomocy dzieciom, za co bardzo dziękujemy! Akcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, pokazała, że chętnie otwieramy się na potrzeby innych ludzi oraz umiemy dzielić się z innymi.

   20 grudnia 2018 r. organizatorzy przedsięwzięcia p. M. Strzelecka ip. N. Krzesiak wraz z przedstawicielami uczniów udali się z zebranymi podarunkami do dzieci. W tym miejscu bardzo serdecznie dziękujemy panu wójtowi - R. Stępkowskiemu za umożliwienie dostarczenia świątecznej paczki do Włocławka gminnym pojazdem.(M.K.)

IMG 20181220 104241

 
Choinka szkolna PDF Drukuj Email

IMG 20190111 093510

   10-11 stycznia 2019r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie wzięli udział w zabawach noworocznych. Choinka szkolna, która na stałe jest wpisała się do kalendarza imprez i uroczystości, odbyła się w ostatnich dniach przed feriami zimowymi.

   Przedszkolaki i uczniowie klas I-III bawili się 10 stycznia, a klasy IV-VIII i gimnazjalne 11 stycznia. Uczestnikom choinki dopisywały świetne humory i dali się porwać wesołym rytmom muzyki dzięki Panu Łukaszowi Głazikowi. Nie obyło się bez szeregu konkursów i oczywiście wizyty św. Mikołaja, który wręczył uczniom paczki przygotowane przez Radę Rodziców. Wspomnienia tych miłych chwil zapewne uczniowie zabiorą ze sobą na ferie. (Rada Rodziców)

 
Uczymy empatii PDF Drukuj Email

IMG 1960

   Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas dzielenia się radością z rodziną, bliskimi i potrzebującymi, szczególnie tymi, którzy znajdują się w naszym sąsiedztwie. Spotkanie wigilijne w grupie sześciolatków było okazją do zorganizowania licytacji kartek świątecznych wykonanych przez dzieci. Rodzice postanowili wesprzeć zainteresowania plastyczne oraz szlachetny cel, jakim był prezent dla uczennicy ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, Klaudii. Dziewczynka objęta jest nauczaniem indywidualnym realizowanym w warunkach domowych z uwagi na stan zdrowia.

   Zebrana kwota została przekazana mamie Klaudii, która ze wzruszeniem podziękowała wszystkim ofiarodawcom za ten miły gest. Takie działania uczą nas, że czasami bardzo blisko jest ktoś taki jak my, kto ma takie same potrzeby, ale nie zawsze możliwości, aby je realizować. Właśnie dzięki takim akcjom uczymy empatii, wrażliwości na potrzeby innych a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy więcej. (AM)

 
Historia Maryi i Józefa PDF Drukuj Email

IMG 5920

   W piątek 21.12. 2018 r w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bądkowie z bożonarodzeniowym przesłaniem dla uczniów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości wystąpili uczniowie klasy IIIa i IIa szkoły podstawowej, prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy.

   W specjalnie przygotowanych strojach oraz pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili scenę narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, królowie i pastuszkowie. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc.

   Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku. Piękny śpiew kolęd i pastorałek uświadomił wszystkim, że święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

   Po zakończeniu spektaklu głos zabrał dyrektor szkoły, który podziękował uczniom za występ i nauczycielom za przygotowanie jasełek oraz złożył wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączyli się także zaproszeni goście: ks. kanonik - Antoni Tabak, Przewodnicząca Rady Gminy - p. Elżbieta Figas oraz proboszcz parafii w Łowiczku - Krzysztof Kaźmierczak. (M.U.,B.Ć.)

   W przygotowaniu elementów scenografii pomógł nam pan Marek Koniuszek z firmy Eko-Drew z Żabieńca, za co w imieniu społeczności szkolnej składam specjalne podziękowania. (dyr.)

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 14

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Marka Jaroslawa
Jutro: Marzeny Marii Klaudiusza

Dziennik elektroniczny

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content