Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1186
Zakładki : 6
Odsłon : 543362

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Strona główna gimnazjum
Pierwszy Dzień Wiosny w oddziale "0b" PDF Drukuj Email

zdjecia257

   Przedszkolaki z grupy pięciolatków (0b) z niecierpliwością przygotowywały się do obchodów "Pierwszego Dnia Wiosny". Poznawały tradycje ludowe związane z Marzanną, gaikiem. Zaprosiliśmy również rodziców do udziału w warsztatach plastycznych, których celem było ozdabianie wiosennego gaiku – symbolu wiosny. Był to mile i twórczo spędzony czas, wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością. Efekty naszej pracy można zobaczyć na wystawie szkolnej. Wychowawca: A.M.

 
Wyjazd do Multikina we Włocławku PDF Drukuj Email

20180327 113038 jzzpl

   27 marca br. dzieci z Przedszkola Samorządowego w Bądkowie oraz z oddziału „0a” z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego pod opieką wychowawczyń Bożeny Ogrodowskiej i Małgorzaty Strzeleckiej wybrały się na film animowany pt. „Gnomeo i Julia” do Multikina we Włocławku. Najmłodsi w naszej szkole z uwagą obejrzeli animowaną komedię, pełną zabawnych zwrotów akcji. Trzy i czterolatki miały okazję poznać zasady właściwego zachowania się w miejscach publicznych oraz masowych środkach transportu.

   Główni bohaterowie filmu przygotowując ogród do zbliżającej się wiosny w Londynie, odkrywają, że ktoś na masową skalę kradnie ogrodowe krasnale. Na pomoc w rozwiązaniu zagadki przybywa dzielny Sherlock Gnom ze swym kompanem Watsonem. Śledztwo zaprowadza bohaterów w nieoczekiwane miejsca i pozwala odkryć nieznane zakamarki słynnego brytyjskiego miasta…

   Dla wszystkich nas była to ciekawa przygoda, a uśmiech oraz dreszczyk emocji towarzyszyły dzieciom w czasie trwania całego seansu. Dla wielu z naszych milusińskich była to pierwsza przygoda z kinem, toteż i emocje im towarzyszące były ogromne.

   Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w opiece nad dziećmi. (B.O)

 
Wielkanocny stół PDF Drukuj Email

   W holu naszej szkoły można zobaczyć tradycyjny, kujawski stół wielkanocny. Pod opieką nauczycieli plastyki i rodziców, dzieci przygotowały potrawy z masy solnej na śniadanie wielkanocne. Zobaczyć można baby i babki, kolorowe jajka, mazurki, szynkę, kiełbaskę oraz chlebek. Ponadto na stole znalazły się baranki i zajączki wielkanocne. Dekorację stołu urozmaiciły kompozycje z wiosennych kwiatów oraz gaiki wykonane przez nauczycieli i rodziców z oddziałów przedszkolnych. Pokaz wzbudził duże zainteresowanie i przybliżył tradycje Świąt Wielkanocnych. (O.Sz.)

 
Powitanie wiosny PDF Drukuj Email

IMG 2466

   21 marca, jak co roku przedszkolaki i uczniowie klas I-III pod opieka wychowawców, wyruszyły barwnym korowodem, aby powitać wiosnę. Jako pierwsza w korowodzie szła nasza pani Wiosna, w której rolę wcieliła się pani Iza Lewandowska-Paliwoda. Pochód przeszedł ulicami Bądkowa. Śpiewając i grając żegnaliśmy zimę niosąc kolorowe wiosenne gaiki, transparenty oraz marzannę. Dodatkową atrakcją była obecność szczudlarzy puszczających bańki mydlane. Dzieci otrzymały także balony w kształcie piesków, mieczy itp.

   Pracownicy Urzędu Gminy uczęstowali nas, jak co roku, słodyczami, za co bardzo dziękujemy. Nad bezpieczeństwem czuwał patrol policji z Aleksandrowa Kuj. Panom policjantom składamy również serdeczne podziękowania. Był to dzień pełen radości i dobrej zabawy. (O.Sz.)

 
Życzenia PDF Drukuj Email

zyczenia

 Od czwartku 29 marca do wtorku 3 kwietnia 2018 r. będzie miała miejsce przerwa w zajęciach szkolnych, związana z okresem Świąt Wielkiej Nocy.

p.o. dyrektor
Anna Krajewska

 
Mistrzowie Polski mieszkają w naszej gminie PDF Drukuj Email

P3250714

   25.03.2018r. odbyły się w Kruszynie Mistrzostwa Polski Modeli na Ogrzane Powietrze pn. „31 Mały Puchar Gordona Bennetta”. Miło nam poinformować, że Patrycja Zalewska została Mistrzynią Polski w kategorii modeli balonów F7A/M i wraz z Natalią Zalewską, Kamilem Gawrońskim i Szymonem Rajewskim zostali Drużynowymi Mistrzami Polski w wyżej wymienionej kategorii. Wszyscy nasi modelarze zostali sklasyfikowani w pierwszej dziesiątce.

   O wysokim poziomie może świadczyć fakt, że przyszło się nam mierzyć z ubiegłorocznymi triumfatorami „30 Małego Pucharu Gordona Bennetta”, czyli przedstawicielami Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej oraz bardzo silnymi ekipami Aeroklubu Łódzkiego i Klubu Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego w Łasku. Jak wspaniały sportem jest modelarstwo można się przekonać oglądając filmiki stworzone przez Mateusza Świercza.

  Dim lights Embed Embed this video on your site

 
Święto liczby PI PDF Drukuj Email

P 20180316 102422 vHDR Auto

   14 marca uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do obchodów Międzynarodowego Dnia Liczby PI. Tradycyjnie zorganizowaliśmy konkurs polegający na zapamiętaniu jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego tej liczby. Do rywalizacji przystąpiło 21 uczniów z klas siódmych oraz trzecich gimnazjum.

   Mistrzynią została Lidia Grzegórska z klasy IIIb. Zapamiętała 704 cyfry i pobiła własny rekord z ubiegłego roku, który wynosił 499 cyfr. Kolejne miejsca zajęli: Marlena Biernacka (226 cyfr), Lidia Andryszewicz (199 cyfr), Konrad Sikorski (192 cyfry), Agnieszka Witkowska (172 cyfry), Natalia Wiśniewska (112 cyfr). Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Zwycięzcom gratulujemy doskonałej pamięci! Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród. (Nauczyciele matematyki)

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 14

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Jana Boleslawa
Jutro: Bernarda Samuela

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content