Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 110 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1385
Zakładki : 6
Odsłon : 714015

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Strona główna gimnazjum
Nasi uczniowie laureatami etapu wojewódzkiego konkursu „Poznajemy Ojcowiznę” PDF Drukuj Email

IMG 5063

   5 kwietnia 2019r. obyło się podsumowanie etapu wojewódzkiego XXVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej. Następnie udano się do Urzędu Miasta, mieszczącego się na ul. Zielony Rynek 11/13, gdzie przedstawiciele Oddziału Kujawskiego PTTK podsumowali wyniki konkursu. Prace naszych uczniów zakwalifikowane do tego etapu zostały wysoko ocenione przez Jury.

   W kategorii prac multimedialnych, za prace przygotowane pod kierunkiem p. Józefa Nowakowskiego - I miejsce i awans do etapu ogólnopolskiego przyznano Marii Drążek, uczennicy klasy V za film o dziadku - nauczycielu i historyku regionaliście, a w kategorii multimedialnych prac zespołowych II miejsce przyznano rodzeństwu: Zuzannie Przybysz - klasa VIII i Bartoszowi Przybysz – klasa V. W kategorii prac pisemnych II miejscem za pracę zatytułowaną: „Jak dwór stał się Ośrodkiem Zdrowia w Bądkowie” został nagrodzony trzyosobowy zespół uczniów klasy VII, przygotowany przez p. Dariusza Molendę: Natalia Murawska, Krzysztof Kumor i Szymon Możdżeń. Dla laureatów oraz opiekunów były atrakcyjne nagrody książkowe i dyplomy oraz obiad w restauracji „Ratuszowa” zafundowany przez organizatorów konkursu.

 
Spotkanie z rodzicami - wywiadówka PDF Drukuj Email

W dniu 14.05.2019r. (wtorek) zapraszamy rodziców wszystkich klas

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie na wywiadówkę.

 

godz. 16.00 - Spotkanie dla rodziców klas VIII szkoły podstawowej

i III gimnazjum na temat

Czynniki wpływające na wybór szkoły i zawodu

Rekrutacja do szkół średnich (rekrutacja elektroniczna)

(Hol gimnazjum)

 

godz. 16.30 - Spotkanie z wychowawcami (sale oddziałów)

 
SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY PDF Drukuj Email

ks

   Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie czytelniczym „Zaprzyjaźnij się z książką” dla klas IV – VIII i III gimnazjum, który odbędzie się 16.05.2019 r. o godz. 9.20 w sali nr 9 (obok biblioteki). Cele konkursu to:

  • popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży,
  • rozwijanie wyobraźni oraz umiejętności wypowiedzi artystycznej,
  • wspieranie indywidualnych czytelniczych zainteresowań dzieci i młodzieży,
  • kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem,
  • uaktywnienie uczniów poprzez udział w konkursach,
  • rozwijanie zdrowego współzawodnictwa.

   Zgłoszenia przyjmujemy do 13 maja w bibliotece szkolnej. Zaktualizowana lista książek do przeczytania umieszczona jest w regulaminie konkursu. Lapbooki - prace konkursowe uczniów klas I – III można przynosić do biblioteki do 16 maja. (DS)

Regulamin konkursu (PDF)

 
Statuetki Laureata dla naszych uczennic! PDF Drukuj Email

IMG 7358

   1 kwietnia 2019r. w Teatrze Impresaryjnym im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku odbyła się uroczysta gala laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych w roku szkolnym 2018/2019 dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z rejonu Delegatury we Włocławku.

   W uroczystości wziął udział Pan Marek Gralik – Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, który pogratulował uczniom i nauczycielom odniesionych sukcesów oraz wręczył osobiście dyplomy i Statuetki Laureata. Wśród nagrodzonych były również dwie uczennice klas trzecich gimnazjum Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie - Dominika Linowiecka i Martyna Kumor.

   Nasze dziewczyny znalazły się w zaszczytnym gronie 78 laureatów klas gimnazjalnych z rejonu włocławskiego. Dominika Linowiecka otrzymała tytuł Laureata z języka niemieckiego (opiekun p. Joanna Drążek), natomiast Martyna Kumor została Laureatką z historii (opiekun p. Beata Wyborska). Trzecioklasistki będą zwolnione z egzaminu: Dominika z języka niemieckiego, a Martyna z historii i wiedzy o społeczeństwie. Tytuł laureata uprawnia dziewczyny do otrzymania 100% na egzaminie i do oceny celującej z tych przedmiotów na koniec roku szkolnego oraz daje im pierwszeństwo w przyjęciu do wybranej przez siebie szkoły średniej. Gratulacje dla Dominiki i Martyny oraz ich nauczycielek!(B.W.)

 
Sukcesy Pierwszoklasistów PDF Drukuj Email

DSC 0241

   Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Stypendiady Wczesnoszkolnej „Plastuś”. Zadanie polegało na wykonaniu pracy plastycznej w wybranej kategorii: „Pocztówka”, „Zakładka”, „Maska” lub „Moje akwarium”. Uczniowie tworzyli swoje prace różnymi technikami i w różnych formach. Były one ciekawe i pomysłowe. Uczestnicy z niecierpliwością czekali na ogłoszenie wyników. Okazało się, że uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni i wyróżnieni w tym konkursie.

   Tytuł Laureata zdobyli: uczennica klasy I A – Wiktoria Kaczmarek, która zajęła I miejsce oraz uczeń klasy I A – Jan Dąbrowiecki, który zajął III miejsce. Uczniowie wykonali pracę z kategorii „Pocztówka”. Tytuł Finalisty i wyróżnienie zdobyła uczennica klasy I B – Lena Kołtun, która wykonała prace z kategorii „Maska”. Laureaci otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i medale. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (M.S.)

 
AWANS 19 PDF Drukuj Email

nati wrka

   Dnia 02.04.19r. w Miejskim Centrum Kultury w Ciechocinku. odbyły się w eliminacje do 25 Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Piosenki „AWANS’19” Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice Natalia Banasiak i Weronika Chlewicka. Rozpiera nas duma ponieważ każda z nich odniosła sukces: Natalia Banasiak, jako jedyna została wyróżniona w swojej kategorii wiekowej, natomiast Weronika Chlewicka będzie reprezentowała nasz powiat na eliminacjach wojewódzkich w Żninie. Serdecznie gratulujemy laureatkom i trzymamy kciuki za dalsze wokalne sukcesy.(I.L-P.)

 
„Doktor Dolittle i jego zwierzęta” czyli filmowe safari PDF Drukuj Email

20190327 111940.jak-zmniejszyc-fotke pl

   27 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych i drugich wybrały się do teatru Centrum Kultury „Browar B” we Włocławku na interaktywne widowisko multimedialne poprowadzone przez aktorów Teatru Show z Łodzi.

   Doktor Dolittle i pies Jip, którego zobaczyliśmy na scenie opowiedzieli wspaniale o swoich przygodach. Dowiedzieliśmy się jak udzielać pomocy zwierzętom i ludziom, nauczyliśmy się korzystać z numeru 112, a także przekonaliśmy się jak można dotrzeć do Afryki. Za pomocą latającej kamery zrealizowaliśmy projekt naukowy mający na celu odkrycie i uratowanie nieznanego zagrożonego gatunku zwierzęcia.

   Wszystkie dzieci nie tyle z uwagą obserwowały, co przede wszystkim aktywnie uczestniczyły w prezentowanym spektaklu, przez co stał się on jeszcze ciekawszy. Uczniowie mieli możliwość zaobserwowania jak powstaje film, a także dowiedzieli się jak pracować z kamerą i mikrofonem. Z wybranymi uczestnikami na żywo nakręcono sceny, które zostaną wmontowane w przygody bohatera i drogą mailową rozesłane do opiekunów.

   Dla wszystkich była to niesamowita dawka wiedzy i doświadczenia związanego z powstawaniem filmowej fabuły oraz nauka o próbie porozumiewania się z innymi mimo istniejących barier.(B.O)

 
„Wielcy Polacy” – finał konkursu PDF Drukuj Email

received 2909917062359471

   21 marca 2019r. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbył się ostatni już etap Wojewódzkiego Interdyscyplinarnego Konkursu „Wielcy Polacy”. Do finału przystąpiło 39 uczniów ze szkół województwa kujawsko-pomorskiego. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klas trzecich gimnazjum – Martyna Kumor i Justyna Salamońska. Dziewczyny wykazały się ogromną wiedzą o życiu i działalności Mariana Rejewskiego – bohatera tegorocznego konkursu. Na 140 punktów możliwych do zdobycia z testu finałowego Martyna uzyskała 128 p. (jest to drugi wynik!), a Justyna – 112p.

   Uroczyste podsumowanie tegorocznych zmagań konkursowych odbędzie się 10 kwietnia 2019r. w Górsku. Gratulujemy laureatkom! (B.W.)

 
Czytanie na dywanie z Bartusiem Kurdupskim PDF Drukuj Email

DSC05258

   „Nikt nie zostanie pominięty" – pod takim hasłem przebiegał tegoroczny Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzony 21 marca. Data nie jest przypadkowa, gdyż symbolizuje trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze, który odpowiada za genetyczną przyczynę zespołu Downa. Organizatory obchodów zachęcają do założenia w tym dniu niepasujących do siebie kolorowych skarpetek. W tym dniu, przedszkolaki, które również zaprezentowały się w różnokolorowych skarpetach, gościły Bartusia Kurdupskiego, jego mamę i siostrę. Pani Ewa przeczytała dzieciom książeczki obrazując je wykonanymi własnoręcznie zabawkami. Było także puszczanie mydlanych baniek i tworzenie tęczy z kolorowych kartek. Dzieci przekazały Bartusiowi upominki, on odwdzięczył się słodyczami. Wszyscy dobrze razem się bawili. Dzieci zapamiętały z tych zajęć, że nikt nie jest idealny, ale każdy ma w sobie coś wyjątkowego.

   Była to także okazja do przekazania nakrętek, które przedszkolaki i uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego zbierają dla Bartka. (M.B. E.Ż)

 
Lektura nie musi być nudna PDF Drukuj Email

20190321 113031 Film1 resized

   Pod koniec marca klasa VIb omawiała lekturę pt. Ten obcy” Ireny Jurgielewiczowej. Na podsumowanie uczniowie postanowili stworzyć gry planszowe i towarzyskie na podstawie powieści. Kreatywność młodzieży nie znała granic. Powstały bardzo ciekawe propozycje, które pogłębiły i utrwaliły wiedzę uczniów na temat historii Zenka Wójcika i czwórki jego przyjaciół. Była impreza urodzinowa z wybuchającym balonikiem, kolorowe koło fortuny, „spełniająca marzenia” ściana z opadającymi kulkami (na podstawie telewizyjnego ”The Wall”), planszówka odkrywająca losy tytułowego bohatera, gra „Zgadnij, kim jestem”, a punktem wyjścia była zawsze wiedza na temat lektury.

   Radosna atmosfera i wspaniała zabawa sprawiły, że nikt nie zauważył, kiedy minęła lekcja. Zajęcia w podobnym stylu na pewno nie będą ostatnimi, gdyż doskonale rozwijają kreatywność i utrwalają wiadomości na temat powieści.

 
„KANGUR MATEMATYCZNY” PDF Drukuj Email

kangur

   21 marca w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2019''. Uczestniczyło w nim 70 uczniów. W kategorii Maluch z zadaniami o podwyższonym stopniu trudności zmagało się 28 osób, w Beniaminie 20, w Kadecie 15, a w Juniorze 7. Zadania, jak co roku, były podchwytliwe i wymagały nieszablonowego myślenia. Uczniowie często musieli się wykazać wiedzą ponadprogramową oraz pokonać wieloetapowe obliczenia w ciągu 75 minut.

   Każda z osób piszących konkurs już na początku została doceniona i otrzymała logiczną zabawkę matematyczną – układankę przestrzenną w postaci breloczka. Mamy nadzieję, że uczestnicy konkursu „Kangur'', otrzymają wyróżnienia, a może niektórzy z nich zdobędą tytuł laureata. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które zostaną opublikowane pod koniec maja. (K.W.)

 
Podziwu godna liczba PI PDF Drukuj Email

PART 1552976857003

   14 marca uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do obchodów Międzynarodowego Dnia Liczby PI. Tradycyjnie zorganizowaliśmy konkurs polegający na zapamiętaniu jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego tej liczby.

   Mistrzynią została Patrycja Chojnacka (191 cyfr), drugie miejsce zajęła Natalia Brzezińska (102 cyfry), a trzecie miejsce Martyna Kumor (79 cyfr). Rekord szkoły w dalszym ciągu należy do Lidki Grzegórskiej, która w ubiegłym roku zapamiętała 704 cyfry.

   Najstarsi uczniowie walczyli również o tytuł Mistrza SUDOKU. I miejsce zdobyła Martyna Kumor, II miejsce – Oliwia Machalska, a trzecie – Piotr Muszyński. Uczniowie klas piątych i szóstych rywalizowali o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Najlepszy wynik uzyskał Kacper Mendel, kolejne miejsca zajęli: Michał Lipiński i Jakub Cichowlas. Dla uczniów klas czwartych zorganizowaliśmy konkurs plastyczny: „Podziwu godna liczba PI”. I miejsce zdobyła Maja Nowak, II miejsce – Natalia Szkudlarek, III miejsce – Łucja Grzegórska. Wyróżnienia otrzymali: Kinga Mendel, Natalia Strzelecka, Amelia Drążkowska, Tobiasz Wiśniewski.

   Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, zwycięzcom gratulujemy. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród. (Nauczyciele matematyki)

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 17

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Jana Danuty
Jutro: Lucji Wilhelma

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content