Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 96 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1400
Zakładki : 6
Odsłon : 724977

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Strona główna gimnazjum
LIRYCZNE JASŁO PDF Drukuj Email

IMG 0022

   W tym roku szkolnym po raz XXIV odbył się Ogólnopolski Konkurs Literacki Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło. Konkurs, organizowany corocznie przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, cieszy się od lat niesłabnącą popularnością. Na tegoroczną edycję wpłynęło łącznie 715 utworów uczniów szkół podstawowych wraz z klasami gimnazjalnymi i szkół ponadpodstawowych.

   Podczas uroczystego Finału, który odbył się 15 maja 2019 roku, poznaliśmy listę laureatów. Wśród nich znalazła się praca naszej uczennicy Julii Jabłońskiej, która za swój wiersz otrzymała wyróżnienie. Jej praca została opublikowana w tomiku konkursowym. Taka forma nagrody na długie lata pozostanie w pamięci. Miło będzie za jakiś czas przeczytać wiersz własnego autorstwa w pięknym wydaniu książkowym. Jej opiekunem literackim jest Pani Halina Dondalska.

   Gratulujemy i życzymy dalszych literackich sukcesów. Czytajmy i piszmy! Piszmy i czytajmy! (J.J.)

 
Uwaga!!! - komunikat z 12.06.2019 PDF Drukuj Email

   W kolejnych dniach 13 czerwca (czwartek) i 14 czerwca (piątek) 2019 roku ze względu na wysokie temperatury, po uzgodnieniu z organem prowadzącym szkołę, zajęcia lekcyjne w naszej szkole będą skrócone (każda lekcja będzie trwała 30 minut). Jeżeli w kolejnych dniach sytuacja nie ulegnie poprawie stan ten będzie obowiązywał do końca tygodnia. Proszę o przekazywanie komunikatu i sprawdzanie strony na bieżąco. (dyr.)

Rozkład godzinowy lekcji:

1. 7.30 – 8.00 
2. 8.05 – 8.35 
3. 8.40 – 9.10 
4. 9.15 – 9.45 
5. 9.55 – 10.25 
6. 10.30 – 11.00 
7. 11.10 – 11.40 
8. 11.45 – 12.15

Przyjazdy: 
I kurs - 6.30
II kurs - 7.15
III kurs - 8.00

Odjazdy:
I kurs - 11.05
II kurs - 11.50
III kurs – 12.35

 
Uwaga!!! PDF Drukuj Email

   W dniu 12 czerwca (środa) 2019 roku ze względu na wysokie temperatury, po uzgodnieniu z organem prowadzącym szkołę, zajęcia lekcyjne w naszej szkole zostaną skrócone (każda lekcja będzie trwała 30 minut). Jeżeli w kolejnych dniach sytuacja nie ulegnie poprawie stan ten będzie obowiązywał do końca tygodnia. Proszę o przekazywanie komunikatu i sprawdzanie strony na bieżąco. (dyr.)

Rozkład godzinowy lekcji (środa):

1. 7.30 – 8.00
2. 8.05 – 8.35
3. 8.40 – 9.10
4. 9.15 – 9.45
5. 9.55 – 10.25
6. 10.30 – 11.00
7. 11.10 – 11.40
8. 11.45 – 12.15

Przyjazdy (środa):
I kurs - 6.30
II kurs - 7.15
III kurs - 8.00

Odjazdy (środa):
I kurs - 11.05
II kurs - 11.50
III kurs – 12.35

 
O czym szumi las? PDF Drukuj Email

IMG 20190525 095227 resized 20190528 094408948

   Dnia 25 maja 2019r. uczestnicy zajęć matematyczno – przyrodniczych, realizowanych w ramach projektu unijnego „Nowoczesna edukacja - kluczem do sukcesu” wybrali się wraz z opiekunami p. Anną Krajewską i p. Beatą Wesołowską na wycieczkę do Leśnictwa Lipiny.

   Podczas zajęć edukacyjnych prowadzonych przez leśniczego - p. Grzegorza Płażewskiego uczniowie poznali różne typy lasów, ich budowę warstwową i cechy charakterystyczne. Uczyli się rozpoznawać rośliny leśne tworzące poszczególne warstwy, obserwowali zwierzęta, podziwiali nory borsucze, jar, miejsca żerowania zwierząt, jaszczurki wygrzewające się na skałach.

   Spacer po lesie zakończył się ogniskiem. Piekąc kiełbaski, uczniowie słuchali ciekawych opowieści leśniczego. W wyśmienitych humorach wrócili do domów. (AK, BW)

 
Warsztaty czytelnicze PDF Drukuj Email

DSC05379

   Wszyscy uczniowie z klas I – III brali udział w warsztatach czytelniczych zorganizowanych przez szkolną bibliotekę. Była to kolejna akcja promująca czytelnictwo, bibliotekę i bibliotekarzy w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek obchodzonego w dniach 8 – 15 maja 2019 r. Tematem przewodnim zajęć było przysłowie z bajki Adama Mickiewicza „Przyjaciele” – „Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”.

   Dzieci opowiadały o przyjaźni bohaterów ze znanych baśni i bajek, rozwiązywały zagadki, czytały fragmenty wybranych utworów z podziałem na role lub słuchały tekstów czytanych przez starsze koleżanki z koła czytelniczego. Dzieci wykonały elementy lapbooków - własnych książek o przyjaźni inspirowanych przygodami przyjaciół z Bullerbyn, Śnieżki i Krasnoludków oraz mieszkańców Stumilowego Lasu. Serdecznie dziękujemy wychowawczyniom klas młodszych za współpracę. (D.S., M.B.)

 
EKOplakat wyróżniony PDF Drukuj Email

3

   Uczniowie klasy IVb przystąpili do ogólnopolskiego konkursu „EKOplakat – pokazuję jak odpady segreguję” organizowanego przez Fundację Eko Cykl. Naszym zadaniem było przygotowanie zbiorowej pracy plastycznej, czyli plakatu prezentującego zasady segregacji odpadów. Do zrealizowania projektu potrzebne były nie tylko zdolności plastyczne i inwencja twórcza, ale również wiedza z zakresu ekologii. Uczniowie pracowali pod opieką wychowawczyni Beaty Wesołowskiej i nauczycielki przyrody Pani Anny Krajewskiej. W związku z tym, że do Warszawy wysyłaliśmy zdjęcia plakatu, mogliśmy wykonać pracę bardzo dużych rozmiarów. Wiele godzin poświęconych na realizację tego zadania przyczyniło się do integracji uczniów i rodziców.

   Z ogromną radością przyjęliśmy informację o tym, że nasz plakat otrzymał wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim. Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy pomogli nam w realizacji tego projektu. (B.W.)

 
Wróciliśmy z Elbląga z nagrodą za I miejsce PDF Drukuj Email

IMG 6739

   Od 24 do 26 maja w Elblągu odbywał się Centralny Zlot Laureatów XXVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”. Naszą szkołę i województwo reprezentowała uczennica klasy Vb Marysia Drążek. Oddział Ziemi Elbląskiej jako organizatorzy tego etapu konkursu – przygotował dla uczestników Zlotu mnóstwo atrakcji. W pierwszym dniu zwiedzaliśmy Starówkę, a wieczorem podczas spotkania inaugurującego miała miejsce promocja „Małych Ojczyzn.” Wszyscy laureaci musieli w krótkim wystąpieniu przedstawić swój region. Marysia choć była jedną z najmłodszych laureatek, o Bądkowie jako cząstce Kujaw i jego wybitnych mieszkańcach zaprezentowała się rewelacyjnie. Następnego dnia dwoma autokarami wyruszyliśmy w podróż po atrakcyjnych miejscach Żuław, aby naocznie przekonać się, co znaczy żyć i mieszkać w depresji. Miądzy innymi byliśmy w Raczkach Elbląskich - w najniższym miejscu w Polsce, odwiedziliśmy Rozgart, Fiszewo, Jezioro Gronowo i Różany. Tę część zwiedzania zakończyliśmy obiadem w „Stodolarni” w miejscowości Oleśno.

   O godzinie 17 w sali konferencyjnej „U św. Ducha” przy Bibliotece Elbląskiej rozpoczęła się najważniejsza i najbardziej emocjonująca część Zlotu – uroczysta gala podsumowująca etap ogólnopolski konkursu i wręczenie nagród, które jury konkursowe przyznało w trzech kategoriach wiekowych, oddzielnie za prace pisemne i multimedialne. Trwało to dość długo zanim nadszedł moment nagrodzenia uczniów szkół podstawowych w kategorii prac multimedialnych, ale jakże miło było usłyszeć… I miejsce w tej kategorii przyznano uczennicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie Marysi Drążek. Oczywiście podziękowania i upominki otrzymał także opiekun, a prywatnie dziadek Marysi – Józef Nowakowski.

   Nasza radość była tym większa, że po raz pierwszy po kilku latach uczestnictwa, a nawet nominacji - laureatem etapu centralnego została uczennica naszej szkoły. W ostatnim dniu organizatorzy zafundowali uczestnikom 6 kilometrową grę terenową – „Tajemnice elbląskiej Bażantarii” – dlatego po powrocie do hotelu tak bardzo smakował obiad, po którym nieco zmęczeni, ale jakże uradowani wróciliśmy do Bądkowa – o co zadbali rodzice.(JN)

 
Akcja charytatywna PDF Drukuj Email

Ludzi wielkiego serca prosimy

o pomoc dla dzieci

z domu dziecka w Afryce

  • ubrania (mogą być używane w dobrym stanie) letnie typu: t-shirt, spodenki, sukienki, bielizna, klapki, sandały
  • materiały papiernicze, szkolne: plastelina, klej, kredki, ołówki, długopisy, puzzle, zabawki itp. (również mogą być używane, które nam się już nie przydadzą)
  • mleko w proszku dla dzieci, pampersy

children-of-uganda-2245270 1280

Przyniesione dary prosimy składać w gabinecie pedagoga, psychologa a oddziały zerowe w swoich klasach.

Akcja potrwa do 14 czerwca 2019r.

Dziękujemy!

 
Majówka z mamą PDF Drukuj Email

IMG 2670

   Korzystając z uroków wiosennej aury, dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na majówkę ze swoimi mamami, do niezwykłego miejsca, jakim jest Gospodarstwo Agroturystyczne w Kaźmierzewie - Dworek Janowicki. Jest to miejscowość znajdująca się tylko 7 km od Bądkowa a jednak nie wszyscy ją znają. Malowniczo położony wśród pól i łąk dworek, okazał się idealnym terenem na plenerową imprezę. Miejsce zachwyciło wszystkich wspaniałą przyrodą, oraz staropolską gościnnością gospodarzy, którzy zorganizowali nam ognisko i słodki poczęstunek. Właścicielka, Pani Marzanna, zapoznała nas z historią dworku i oprowadziła po posiadłości. Dzieci mogły zobaczyć takie zwierzęta jak: konie, kury i kozy. Widzieliśmy też jak doi się kozę i spróbowaliśmy mleka.

   Spotkanie to było również okazją do złożenia życzeń i wręczenia upominków z okazji "Dnia Matki". Czas upłynął szybko na zabawie i rozmowach w miłej, radosnej i serdecznej atmosferze. Dzięki tej wycieczce mogliśmy dostrzec piękno przyrody naszego regionu. A.M.

IMG 2718

 
IV OGÓLNOPOLSKI KONKURS LOGOPEDYCZNY „NASZE SENSORYCZNE GŁOSKI” - wyniki PDF Drukuj Email

logkon

   Miło mi ogłosić, że IV OGÓLNOPOLSKI KONKURS LOGOPEDYCZNY „NASZE SENSORYCZNE GŁOSKI”, który organizowała nasza szkoła, cieszył się ogromnym zainteresowaniem – otrzymaliśmy aż 194 prace z całej Polski. Wszystkie dzieci wykazały się dużą kreatywnością oraz talentem plastycznym.

   Komisja konkursowa wyłoniła trzy główne miejsca oraz aż osiem wyróżnień:

I MIEJSCE - ZUZANNA BUJOK, 6 l., ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY NR 9 w ŻORACH;

II MIEJSCE - ZUZANNA STĘPKOWSKA, 6 l., ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY w BĄDKOWIE;

III MIEJSCE – IGOR PIWOWARSKI, 6. l, ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY w KĄTACH;

WYRÓŻNIENIE – ANTONI KOFIN, SZKOŁA PODSTAWOWA im. Kornela Makuszyńskiego w GORKOWIE;

WYRÓŻNIENIE – TOMASZ KRZYWICKI, 6l., PRZEDSZKOLE PUBLICZNE nr 25 „Słoneczko” we WŁOCŁAWKU;

WYRÓŻNIENIE – KAROLINA SZKLARSKA, 6. l., ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY NR 9 w ŻORACH;

WYRÓŻNIENIE - MARTYNA MARSZAŁEK, 6 l., SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 w LIPNICY MAŁEJ;

WYRÓŻNIENIE – KONSTANCJA FALKOWSKA, 6 l., PRZEDSZKOLE PUBLICZNE W BORKOWIE;

WYRÓŻNIENIE – MAJA ROIK, 5 l., ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY w ŁAZISKACH;

WYRÓŻNIENIE – AMELIA PIASECKA, 6 l., ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY w BĄDKOWIE;

WYRÓŻNIENIE – OLIWIER TEJMAN, 5 l., ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY w BĄDKOWIE.

GRATULACJE!!!
Katarzyna Moraczewska-Nowak, logopeda

 
Mobilne Centrum Edukacyjne w naszej szkole PDF Drukuj Email

20190516 181758

   Mobilne Centrum Edukacyjne (MCE) jest przeznaczone dla osób, które interesują się edukacyjnymi programami europejskimi i najnowszymi technologiami. W trakcie zajęć, prowadzonych w nowoczesnej przestrzeni szkoleniowej między innymi przez ekspertów programu Erasmus+ oraz eTwinning, można było zanurzyć się w świecie wirtualnej nauki, odkryć tajniki robotyki lub nauczyć się podstaw programowania.

   Takie właśnie centrum zawitało w dniu 17 maja 2019r. do naszej szkoły. Uczniowie mogli zapoznać się z nowinkami dotyczącymi edukacji, bo istotnym elementem Mobilnego Centrum Edukacyjnego są zajęcia z wykorzystania nowoczesnych technologii dopiero wkraczającymi do szkół. W trucku można było skorzystać m.in. z tabletów, interaktywnej tablicy oraz podłogi, kostki iMO-LEARN, okularów do wirtualnej rzeczywistości oraz robotów do nauki programowania.

   Szkoda, że nie wszyscy uczniowie mogli skorzystać z takiej możliwości ale podyktowane to było wymogami organizacyjnym narzuconymi przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. MCE - truck jest to pierwszy tego typu pojazd szkoleniowy w Polsce, który odwiedza placówki edukacyjne w całej Polsce. To, że Mobilne Centrum Edukacyjne przyjechało do naszej szkoły było dużym sukcesem. (dyr.)

 

 
Dni otwarte PDF Drukuj Email

dniotw

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 18

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Eustachego Marii
Jutro: Anety Bogdana

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content