Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 90 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1400
Zakładki : 6
Odsłon : 724970

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Strona główna gimnazjum
„Tolerancja zbliża ludzi” PDF Drukuj Email

 IMG 6214

   Dzień Tolerancji u maluchów z grupy 3 i 4 – latków p. Estery pozwolił uświadomić, że każdy z nas jest inny i każdego należy szanować. Dzieci wysłuchały piosenki M. Jeżowskiej pt. „Wszystkie dzieci nasze są” oraz bajkę J. Ch. Andersena pt. „Brzydkie kaczątko”. Poprzez omówienie treści utworu przedszkolaki dowiedziały się, że nie należy oceniać innych po wyglądzie, czy pochodzeniu. Podczas rozmowy kierowanej zapoznały się czym jest tolerancja i jakie ma znaczenie w naszym życiu codziennym. Następnie w trakcie zabaw ruchowych dzieci uwrażliwiały się na potrzeby innych w zabawie. Oglądanie ilustracji wdrażało przedszkolaków do zwrócenia uwagi na pozytywną odmienność otaczających nas osób.

   Obchodząc Dzień Tolerancji w przedszkolu mieliśmy na celu kształtowanie u dzieci prawidłowych postaw społecznych, a w szczególności akceptacji odmienności innych, poszanowania cudzej godności i uwrażliwienia na uczucia innych.

 
„Rola rodziny w profilaktyce uzależnień” PDF Drukuj Email

 

Jestem architektem ...
Zbuduję dom z cegieł miłości
Połączę je cementem radości
Dach ułożę z dachówek serdeczności
Szyby będą ze szkła przyjaźni
Pomaluję je farbą wyobraźni
Fundamenty zrobię z betonu zrozumienia i dodam małe ziarenko cierpienia
Płot zrobię z desek prawdomówności
A furtkę z prętów czułości
W ogrodzie posadzę róże życzliwości zaś obok nich trawę wyrozumiałości
Tu zawsze będę miała schronienie
Mieć taki dom to moje marzenie

                                     Ewa Bender (łat 10)

idea-2924175 640

   21 listopada 2018r. podczas spotkania z rodzicami przeprowadzona została prelekcja na temat „Roli rodziny w profilaktyce uzależnień”. Prowadzącą była p. Iwona Lewandowska psychoterapeuta uzależnień, która wyraźnie podkreśliła, że rodzina jest miejscem, gdzie zaspokajane są najważniejsze potrzeby psychiczne dziecka. Jednocześnie przy zaburzeniach w funkcjonowaniu systemu rodzinnego, może być głównym źródłem zaburzeń emocjonalnych i zaburzeń zachowania, mogących sprzyjać uzależnianiu się dzieci i młodzieży od środków chemicznych.

   Bezwarunkowa akceptacja i miłość rodziców są nieodzownymi warunkami prawidłowego rozwoju. Dziecko, które czuje się akceptowane i kochane, wzrasta w poczuciu, że jest „w porządku”, rozwija w sobie poczucie własnej wartości i kompetencji. Uczy się także dawania innym miłości i akceptacji, ponieważ ma takie właśnie wzorce relacji w rodzinie. W rodzinach, w których jest duży dystans, gdzie panuje sfera chłodu emocjonalnego, potrzeby miłości i akceptacji nie mogą być u dziecka zaspokojone. Dzieci z takich rodzin często szukają akceptacji poza nią, w grupach rówieśniczych, niestety często negatywnych.

   Rodzice z dużą uwagą wysłuchali wystąpienia pani psycholog i chętnie wczytywali się, w rozdane przez nią ulotki, zawierające „kodeksy dobrego rodzica”. (M.K.)

  Dobre i ciekawe spotkanie, wielka znajomość tematu i elokwencja prowadzącej p. Iwony Lewandowskiej. Podziękowania dla organizatorki spotkania pani pedagog Małgorzaty Kwiatkowskiej. (dyr.)

 
Dziękujemy za piękny występ… PDF Drukuj Email

IMG 4773

nck   15 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury miała miejsce uroczystość zakończenia programu dotacyjnego ze środków Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska. Na tę uroczystość zaprosiliśmy mieszkańców naszej gminy, którzy przez wiele lat swą aktywnością i zaangażowaniem w codziennej pracy w 13 Kołach Gospodyń Wiejskich, w 6 męskich i 2 kobiecych jednostkach OSP oraz kilku sekcjach działających przy GOK, zapisali wiele pięknych kart społecznych i kulturalnych dziejów naszej gminnej społeczności. Nasza uroczystość była częścią gminnych obchodów stulecia odzyskania Niepodległej i aby miała bardziej podniosły i patriotyczny charakter, poprosiliśmy uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego o wzbogacenie jej artystycznym występem. Ten przepiękny występ niemal 40 uczniów opowiadający o naszej drodze do Niepodległej zachwycił widownię do tego stopnia, że na niejednej twarzy pojawiły się łzy wzruszenia.

   To było przepiękne wprowadzenie do naszej uroczystości, nagrodzone nie tylko gromkimi brawami, ale kolejną książką od jej autora o bądkowskiej gminie dla młodych artystów. Za ten występ składamy serdeczne podziękowania artystom i obu paniom: Izie Lewandowskiej-Paliwoda i Joannie Kwiatkowskiej, które zatroszczyły się o jego perfekcyjne przygotowanie i wykonanie. Elżbieta Madajczyk i Józef Nowakowski.

 
Listopadowa chandra? – mamy na to sposób! PDF Drukuj Email

20181116 115609.jak-zmniejszyc-fotke pl

   Przedszkolaki z grupy 0„A” na przekór niesprzyjającej aurze pogodowej postanowiły miło spędzić czas i urządziły sobie wspólnie z wychowawczynią niemalże prawdziwe „Kino w klasie”. 3,4 – latki po zajęciach głównych zamieniły klasę w salę kinową. Nie ograniczyliśmy się jednak tylko do zwykłego oglądania bajki, a połączyliśmy przyjemne z pożytecznym, zdobywając przy tej okazji cenne umiejętności. Urządzono kasę biletową, był cennik, bilety, soczki i nieodłącznie kojarzący się z kinem popcorn, przedszkolaki odgrywały scenki wcielając się naprzemiennie w rolę kasjera i kupującego. Dzieci musiały zatem właściwie odkodować informacje z cennika, pamiętać o używaniu stosownych zwrotów grzecznościowych, wykazały się umiejętnością czytania globalnego, znajomością kolorów i przeliczania elementów. Naszą formą płatności były żetony, a potwierdzeniem wydruk z maszyny do liczenia. Kolejnym punktem było już zajęcie miejsc w sali i kulturalne uczestnictwo w pokazie. Wyświetlony został film animowany pt. ”Balerina”, który od pierwszej chwili wciąga do swojego świata i nie pozwala się nudzić. Film o przyjaźni, nadziei i marzeniach, o które warto walczyć, by doczekać ich spełnienia.

   Ten spontaniczny pomysł spędzenia czasu okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę, ponieważ dzieciaki były szczerze zachwycone. Nauka przez działanie? – jasne, że tak, bo jak twierdził amerykański profesor John Dewey „gram doświadczenia więcej waży niż tona wiedzy teoretycznej” (B.O.)

20181116 122802.jak-zmniejszyc-fotke pl

 
Nowoczesne technologie w bibliotece PDF Drukuj Email

DSC05203

   Nadchodzi rozszerzona rzeczywistość, a z nią Mały Książę. Używając smartfona lub tabletu można go zobaczyć, jego planetę i wiele więcej w trójwymiarowej, dynamicznej przestrzeni, o czym mogli się przekonać uczniowie podczas zajęć w naszej bibliotece. Książę nie musi się przedstawiać – któż z nas nie zna najpiękniej opowiedzianej nauki o ludzkim życiu? Pojęcie miłości, prawdziwej przyjaźń i odpowiedzialności za drugiego człowieka wyrażone ustami autora wpisało się głęboko w naszą świadomość. Tym razem ponadczasowa opowieść z nieprzemijającymi mądrościami poszerza swoją rzeczywistość. Za pomocą narzędzi multimedialnych możemy przenieść książkowe i płaskie ilustracje w świat wirtualny, którego stajemy się uczestnikiem. Trójwymiarowy Mały Książę, którego możemy dotknąć, planeta z aktywnym wulkanem czy pulsująca galaktyka to tylko nieliczne książkowe atrakcje. Mały Książę zabiera nas na aktywny spacer po odwiedzanych planetach. Dzięki nowej technologii, czytając książkę możemy dodatkowo pobudzić swoją wyobraźnię i stać się aktywnym partnerem przygód małego chłopca. Zabawa z trójwymiarowymi ilustracjami spodoba się nie tylko dzieciom.

   Lektury wracają w nowej odsłonie, w towarzystwie smartfonów i tabletów! Mamy nadzieję, że Mały Książę w rozszerzonej rzeczywistości pojawi się wkrótce na półkach w naszej bibliotece. (DS)

 
Zaproszenie na bal PDF Drukuj Email

bal

 
Maluchy z wizytą w KLUBIE Senior+Niezapominajka w Ciechocinku PDF Drukuj Email

IMG 6178

   W dniu 14 listopada z okazji Dnia Seniora maluchy z grypy 3-4 – latków z przedszkola odwiedziły KLUB Senior + Niezapominajka w Ciechocinku. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w krótkim montażu słowno - muzycznym. Ubrane w kasztankowe kostiumy, wzbudziły podziw i wzruszenie u Seniorów. Występ został nagrodzony gromkimi brawami. W programie artystycznym znalazły się również piosenki, tańce oraz specjalne życzenia dla Seniorów wraz z odśpiewanym z całego serca: "Sto lat!" Dzieci wręczyły Babciom i Dziadkom upominki. Następnie wszyscy zostali zaproszeni do zabawy przy muzyce i wspólnych śpiewach, każdy świetnie się bawił. Było mnóstwo śmiechu i wzruszeń. W podziękowaniu za mile spędzony czas, Seniorzy również przygotowali niespodzianki, słodki poczęstunek oraz maluchy zostały obdarowane obrazem „Zygzaka McQueena” wykonanym przez uczestnika. Wychowawczyni p. Estera podziękowała serdecznie Seniorom i Pracownikom za niezwykle sympatycznie spędzony czas.

   Spotkanie to było znakomitą okazją do kształtowania u dzieci już od najmłodszych lat szacunku dla osób starszych i na pewno pozostanie w pamięci naszych kochanych Seniorów, którzy bardzo gorąco dziękowali za naszą obecność. (E.Ż.)

IMG 6210

 
Spotkanie z rodzicami PDF Drukuj Email

W dniu 21.11.2018r. (środa) zapraszamy rodziców wszystkich klas Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie na wywiadówkę.

 

16.30 - Spotkanie ogólne (sala gimnastyczna)

17.00 - Spotkanie z wychowawcami (sale oddziałów)

 
„Prymus Pomorza i Kujaw” PDF Drukuj Email

 logomar

   Jest nam niezmiernie miło w związku z informacją z Urządu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, że wśród wyróżnionych stypendium w ramach projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”, znalazła się uczennica Zuzanna Przybysz. Do informacji załączone zostały serdecznie gratulacje.

   Stypendium przyznawane jest na okres 10 miesięcy danego roku szkolnego, a jego wysokość zależy od pozycji ucznia na liście rankingowej uwzględniającej sumę punktów uzyskanych z kryteriów opisanych w regulaminie przyznawania stypendiów dla uczniów „Prymus Pomorza i Kujaw” oraz rodzaju szkoły w jakiej uczeń pobiera naukę.

 
Książka kluczem do zrozumienia siebie i innych PDF Drukuj Email

DSC05201   15 listopada odbyło się kolejne spotkanie z cyklu ,,Czytanie na dywanie”. W związku z przypadającym 14 listopada Ogólnopolskim Dniem Biblioterapii, panie Małgorzata Bielicka i Estera Żywica zaprosiły do wspólnego czytania emerytowaną bibliotekarkę panią Annę Piernik. Podczas zajęć dzieci poznały specyfikę zawodu bibliotekarza. Doskonaliły umiejętność rozpoznawania, pokazywania i nazywania swoich uczuć oraz wyrabiały umiejętność radzenia sobie z własnymi emocjami.

   Zajęcia przebiegały pod hasłem „Książka kluczem do zrozumienia siebie i innych”. (M. B.)

 
Konkursy przedmiotowe – wyniki po etapie szkolnym PDF Drukuj Email

IMG 20181114 110230

   Do konkursów przedmiotowych z języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego, historii, geografii, chemii, fizyki, matematyki, informatyki, w tym roku przystąpiło łącznie 58 uczniów z gimnazjum i szkoły podstawowej. Aby przejść etap szkolny i zakwalifikować się do etapu rejonowego, należało osiągnąć 80% punktów. Tylko nielicznym to się udało. Konkursy przedmiotowe należą do najtrudniejszych, ale są szansą na zwolnienie z danej części egzaminu gimnazjalnego i egzaminu po szkole podstawowej.

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego: 

Dominika Linowiecka kl IIIb – język niemiecki - opiekun Joanna Drążek
Martyna Kumor kl. IIIa – język niemiecki - opiekun Joanna Drążek
Martyna Kumor kl. IIIa – historia - opiekun Beata Wyborska
Martyna Kumor kl. IIIa – geografia – opiekun Maria Głowacka
Julia Jabłońska kl. IIIb - chemia - opiekun Maria Głowacka
Zuzanna Przybysz kl. VIIIa – chemia – opiekun Ewa Junczys
Julia Jabłońska kl. IIIb – matematyka – opiekun Beata Wesołowska
Szymon Możdżeń kl VIIa - matematyka - opiekun Katarzyna Walczak
Zuzanna Przybysz kl VIIIa - matematyka - opiekun Katarzyna Walczak

   Gratulujemy, życzymy powodzenia i wytrwałości w nauce na dalszych etapach.(MG)

 
Szkolenie w zakresie samoobrony przed psami PDF Drukuj Email

IMG 1552

   14 listopada w naszej szkole odbyło się szkolenie w zakresie samoobrony przed psami. Spotkanie miało miejsce w sali gimnastycznej, uczestniczyły w nim dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej. Prowadząca omówiła jak rozpoznać sygnały wysyłane przez psa i czego nie wolno robić czworonogom. Dzieci miały także okazję przypomnieć sobie, jak wygląda pozycja, którą należy przyjąć w momencie zetknięcia z niebezpiecznym zwierzęciem.

   Wszyscy uczniowie gorąco dziękują państwu prowadzącym i ich czworonożnym partnerom za wspaniałe spotkanie. (NK)

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 następna > ostatnia >>

Strona 13 z 18

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Eustachego Marii
Jutro: Anety Bogdana

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content