Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 100 gości 

Statistics

Użytkowników : 25
Artykułów : 1385
Zakładki : 6
Odsłon : 713979

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Designed by:

Strona główna gimnazjum
Wróciliśmy z Elbląga z nagrodą za I miejsce PDF Drukuj Email

IMG 6739

   Od 24 do 26 maja w Elblągu odbywał się Centralny Zlot Laureatów XXVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”. Naszą szkołę i województwo reprezentowała uczennica klasy Vb Marysia Drążek. Oddział Ziemi Elbląskiej jako organizatorzy tego etapu konkursu – przygotował dla uczestników Zlotu mnóstwo atrakcji. W pierwszym dniu zwiedzaliśmy Starówkę, a wieczorem podczas spotkania inaugurującego miała miejsce promocja „Małych Ojczyzn.” Wszyscy laureaci musieli w krótkim wystąpieniu przedstawić swój region. Marysia choć była jedną z najmłodszych laureatek, o Bądkowie jako cząstce Kujaw i jego wybitnych mieszkańcach zaprezentowała się rewelacyjnie. Następnego dnia dwoma autokarami wyruszyliśmy w podróż po atrakcyjnych miejscach Żuław, aby naocznie przekonać się, co znaczy żyć i mieszkać w depresji. Miądzy innymi byliśmy w Raczkach Elbląskich - w najniższym miejscu w Polsce, odwiedziliśmy Rozgart, Fiszewo, Jezioro Gronowo i Różany. Tę część zwiedzania zakończyliśmy obiadem w „Stodolarni” w miejscowości Oleśno.

   O godzinie 17 w sali konferencyjnej „U św. Ducha” przy Bibliotece Elbląskiej rozpoczęła się najważniejsza i najbardziej emocjonująca część Zlotu – uroczysta gala podsumowująca etap ogólnopolski konkursu i wręczenie nagród, które jury konkursowe przyznało w trzech kategoriach wiekowych, oddzielnie za prace pisemne i multimedialne. Trwało to dość długo zanim nadszedł moment nagrodzenia uczniów szkół podstawowych w kategorii prac multimedialnych, ale jakże miło było usłyszeć… I miejsce w tej kategorii przyznano uczennicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bądkowie Marysi Drążek. Oczywiście podziękowania i upominki otrzymał także opiekun, a prywatnie dziadek Marysi – Józef Nowakowski.

   Nasza radość była tym większa, że po raz pierwszy po kilku latach uczestnictwa, a nawet nominacji - laureatem etapu centralnego została uczennica naszej szkoły. W ostatnim dniu organizatorzy zafundowali uczestnikom 6 kilometrową grę terenową – „Tajemnice elbląskiej Bażantarii” – dlatego po powrocie do hotelu tak bardzo smakował obiad, po którym nieco zmęczeni, ale jakże uradowani wróciliśmy do Bądkowa – o co zadbali rodzice.(JN)

 
Akcja charytatywna PDF Drukuj Email

Ludzi wielkiego serca prosimy

o pomoc dla dzieci

z domu dziecka w Afryce

  • ubrania (mogą być używane w dobrym stanie) letnie typu: t-shirt, spodenki, sukienki, bielizna, klapki, sandały
  • materiały papiernicze, szkolne: plastelina, klej, kredki, ołówki, długopisy, puzzle, zabawki itp. (również mogą być używane, które nam się już nie przydadzą)
  • mleko w proszku dla dzieci, pampersy

children-of-uganda-2245270 1280

Przyniesione dary prosimy składać w gabinecie pedagoga, psychologa a oddziały zerowe w swoich klasach.

Akcja potrwa do 14 czerwca 2019r.

Dziękujemy!

 
Majówka z mamą PDF Drukuj Email

IMG 2670

   Korzystając z uroków wiosennej aury, dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na majówkę ze swoimi mamami, do niezwykłego miejsca, jakim jest Gospodarstwo Agroturystyczne w Kaźmierzewie - Dworek Janowicki. Jest to miejscowość znajdująca się tylko 7 km od Bądkowa a jednak nie wszyscy ją znają. Malowniczo położony wśród pól i łąk dworek, okazał się idealnym terenem na plenerową imprezę. Miejsce zachwyciło wszystkich wspaniałą przyrodą, oraz staropolską gościnnością gospodarzy, którzy zorganizowali nam ognisko i słodki poczęstunek. Właścicielka, Pani Marzanna, zapoznała nas z historią dworku i oprowadziła po posiadłości. Dzieci mogły zobaczyć takie zwierzęta jak: konie, kury i kozy. Widzieliśmy też jak doi się kozę i spróbowaliśmy mleka.

   Spotkanie to było również okazją do złożenia życzeń i wręczenia upominków z okazji "Dnia Matki". Czas upłynął szybko na zabawie i rozmowach w miłej, radosnej i serdecznej atmosferze. Dzięki tej wycieczce mogliśmy dostrzec piękno przyrody naszego regionu. A.M.

IMG 2718

 
IV OGÓLNOPOLSKI KONKURS LOGOPEDYCZNY „NASZE SENSORYCZNE GŁOSKI” - wyniki PDF Drukuj Email

logkon

   Miło mi ogłosić, że IV OGÓLNOPOLSKI KONKURS LOGOPEDYCZNY „NASZE SENSORYCZNE GŁOSKI”, który organizowała nasza szkoła, cieszył się ogromnym zainteresowaniem – otrzymaliśmy aż 194 prace z całej Polski. Wszystkie dzieci wykazały się dużą kreatywnością oraz talentem plastycznym.

   Komisja konkursowa wyłoniła trzy główne miejsca oraz aż osiem wyróżnień:

I MIEJSCE - ZUZANNA BUJOK, 6 l., ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY NR 9 w ŻORACH;

II MIEJSCE - ZUZANNA STĘPKOWSKA, 6 l., ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY w BĄDKOWIE;

III MIEJSCE – IGOR PIWOWARSKI, 6. l, ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY w KĄTACH;

WYRÓŻNIENIE – ANTONI KOFIN, SZKOŁA PODSTAWOWA im. Kornela Makuszyńskiego w GORKOWIE;

WYRÓŻNIENIE – TOMASZ KRZYWICKI, 6l., PRZEDSZKOLE PUBLICZNE nr 25 „Słoneczko” we WŁOCŁAWKU;

WYRÓŻNIENIE – KAROLINA SZKLARSKA, 6. l., ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY NR 9 w ŻORACH;

WYRÓŻNIENIE - MARTYNA MARSZAŁEK, 6 l., SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 w LIPNICY MAŁEJ;

WYRÓŻNIENIE – KONSTANCJA FALKOWSKA, 6 l., PRZEDSZKOLE PUBLICZNE W BORKOWIE;

WYRÓŻNIENIE – MAJA ROIK, 5 l., ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY w ŁAZISKACH;

WYRÓŻNIENIE – AMELIA PIASECKA, 6 l., ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY w BĄDKOWIE;

WYRÓŻNIENIE – OLIWIER TEJMAN, 5 l., ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY w BĄDKOWIE.

GRATULACJE!!!
Katarzyna Moraczewska-Nowak, logopeda

 
Mobilne Centrum Edukacyjne w naszej szkole PDF Drukuj Email

20190516 181758

   Mobilne Centrum Edukacyjne (MCE) jest przeznaczone dla osób, które interesują się edukacyjnymi programami europejskimi i najnowszymi technologiami. W trakcie zajęć, prowadzonych w nowoczesnej przestrzeni szkoleniowej między innymi przez ekspertów programu Erasmus+ oraz eTwinning, można było zanurzyć się w świecie wirtualnej nauki, odkryć tajniki robotyki lub nauczyć się podstaw programowania.

   Takie właśnie centrum zawitało w dniu 17 maja 2019r. do naszej szkoły. Uczniowie mogli zapoznać się z nowinkami dotyczącymi edukacji, bo istotnym elementem Mobilnego Centrum Edukacyjnego są zajęcia z wykorzystania nowoczesnych technologii dopiero wkraczającymi do szkół. W trucku można było skorzystać m.in. z tabletów, interaktywnej tablicy oraz podłogi, kostki iMO-LEARN, okularów do wirtualnej rzeczywistości oraz robotów do nauki programowania.

   Szkoda, że nie wszyscy uczniowie mogli skorzystać z takiej możliwości ale podyktowane to było wymogami organizacyjnym narzuconymi przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. MCE - truck jest to pierwszy tego typu pojazd szkoleniowy w Polsce, który odwiedza placówki edukacyjne w całej Polsce. To, że Mobilne Centrum Edukacyjne przyjechało do naszej szkoły było dużym sukcesem. (dyr.)

 

 
Dni otwarte PDF Drukuj Email

dniotw

 
Czas decyzji dla ósmoklasistów i gimnazjalistów PDF Drukuj Email

...Talent jest jak kawałek
szlachetnego ale surowego
metalu – dopiero pilna praca
go obrobi i wartość mu wielką nada....
                                            S. Staszic

111

   Dla gimnazjalistów i ósmoklasistów nadszedł czas podjęcia decyzji związanej z wyborem drogi zawodowej. Decyzji dotyczącej wyboru szkoły ponadgimnazjalnej i ponadpodstawowej, sięgającej swoimi skutkami w ich przyszłość.

   2 kwietnia 2019r. klasy trzecie gimnazjum i ósme szkoły podstawowej uczestniczyły w Targach Szkół Pracy i Zawodów we Włocławku, natomiast 14 maja 2019r. targi edukacyjne odbyły się na terenie naszej szkoły.

   Swoją ofertę edukacyjną przedstawił Zespół Szkół nr 2 z Aleksandrowa Kujawskiego, Branżowa Szkoła I Stopnia START z Włocławka oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego ze Starego Brześcia. Tego samego dnia odbyło się zebranie z rodzicami uczniów kończących w tym roku szkołę i zaprosiliśmy na nie psychologa, doradcę zawodowego z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Aleksandrowie Kujawskim p. Sylwię Pokorzyńską. Wygłosiła ona prelekcję na temat „Czynniki trafnego wyboru zawodu. Jak pomóc swojemu dziecku w kształtowaniu drogi edukacyjno – zawodowej,” następnie dyrektor Janusz Graczyk udzielił krótkiego instruktażu w jaki sposób składać wnioski do szkół w formie elektronicznej.

   Wszelkie działania zostały podjęte w celu ułatwienia, ukierunkowania co do dalszej edukacji młodzieży ponieważ trafny wybór szkoły i zawodu będzie wyznacznikiem sukcesów zawodowych w dorosłym życiu, da możliwość samorealizacji i zadowolenia. M.K.

 
Warsztaty kulinarne PDF Drukuj Email

received 679934265799602

   Przedszkolaki z naszego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego, zostały zaproszone do miejscowej pizzerii na warsztaty kulinarne. Celem zajęć było zapoznanie dzieci z procesem powstawania pizzy oraz wyglądem i wyposażeniem pizzerii. Przypomnieliśmy sobie również zasady kulturalnego zachowania w restauracji, podczas spożywania posiłków. Najpierw przedszkolaki poznały kolejne etapy powstania pizzy, składniki potrzebne do jej przygotowania a następnie obejrzały piec do jej wypieku. Po pokazie dzieci wcieliły sie w rolę kucharzy i przystąpiły do samodzielnego wykonania pizzy ze swoimi ulubionymi składnikami. Potem ciasto trafiło do pieca. Następnie odbyła sie najprzyjemniejsza chyba część spotkania, czyli  degustacja. Jak się okazało, nic nie smakuje lepiej, niż własnoręcznie przygotowane danie. Dzieci obiecały, że wykorzystają zdobyte na warsztatach  kulinarnych doświadczenie i sprawdzą swoje umiejętności w domu, przygotowując pizze dla swoich rodziców (oczywiście pod ich czujnym okiem).

   Zajęcia były bardzo udane, wszyscy wrócili do szkoły w doskonałych humorach. Była to fascynująca podróż do świata smaków, zapachów i kolorów,  rozwijająca kreatywność, samodzielność i sprawność manualną. Dziękujemy właścicielom pizzerii za miłe przyjęcie. R.B.

 
Spotkanie z rodzicami PDF Drukuj Email

   W dniu 29 maja 2019r (środa) o godzinie 16.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami dotyczące procedur bezpieczeństwa obowiązujących na terenie szkoły oraz osób i instytucji, do których można zgłosić się o wsparcie w sytuacji wymagającej pomocy psychologiczno-pedagogicznej i wychowawczej. (zalecenie Ministra Edukacji Narodowej) (dyr.)

 
Jako Laureatka pojedzie do Rzymu PDF Drukuj Email

Image00023

   10 kwietnia 2019r. w Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku odbyło się uroczyste podsumowanie VII edycji Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach, w którym uczestniczyliśmy.

   Miło nam poinformować, że uczennica klasy IIIa gimnazjum – Martyna Kumor zajęła w nim II miejsce. To właśnie ona już po raz trzeci w nagrodę pojedzie na 9-dniową wycieczkę do Rzymu – śladami św. Jana Pawła II – po drodze odwiedzając najciekawsze miejsca w Czechach, Austrii i we Włoszech. Laureatką tegorocznej edycji konkursu została również Justyna Salamońska, uczennica klasy IIIb. Gimnazjalistki otrzymały miłe upominki oraz zaświadczenia Laureata Konkursu Interdyscyplinarnego. Opiekunką laureatek jest pani Beata Wyborska.

   Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.(MK).

 
Zaprzyjaźnij się z książką PDF Drukuj Email

DSC05352

   Zaprzyjaźnij się z książką - pod takim hasłem przebiegają w naszej szkole tegoroczne obchody Tygodnia Bibliotek. Jest to ogólnopolski program promocji czytelnictwa i bibliotek mający na celu zainteresowanie społeczeństwa czytaniem książek i podkreślenie rangi zawodu bibliotekarza.

   Z tej okazji szkolna biblioteka proponuje swoim czytelnikom liczne atrakcje. 7 maja odbyły się zajęcia biblioteczne dla wszystkich dzieci z grup przedszkolnych, których motywem przewodnim były zwierzęta w literaturze. Dzieci rozwiązywały zagadki, naśladowały zachowanie i odgłosy zwierząt, wysłuchały wierszy Jana Brzechwy. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki zostały obdarowane malowankami z wizerunkami zwierzątek, o których była mowa podczas zajęć. (M.B. D.S.)

DSC05353

 
Komputery z ministerstwa PDF Drukuj Email

P 20190401 092406 vHDR Auto

   Szkoła wzbogaciła się o osiem komputerów stacjonarnych, które udało się pozyskać z Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie.

   Warunkiem przekazania komputerów było złożenie odpowiedniego wniosku i po uzyskaniu jego akceptacji osobisty odbiór sprzętu w Warszawie. Pozyskane komputery, choć używane, są w bardzo dobrym stanie i dużo nowocześniejsze od tych, które funkcjonują w naszej placówce. Zapewnią one uczniom i nauczycielom lepszy dostęp do Internetu i umożliwią korzystanie z nowoczesnych programów edukacyjnych. (dyr.)

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 17

Imieniny

Pamiętaj o złożeniu życzeń!!! Dziś: Jana Danuty
Jutro: Lucji Wilhelma

Dziennik elektroniczny

Sprawozdania finansowe ZSP

Reklama

Projekt

Reklama

Projekty

Reklama

Nasza galeria

Czas

Ulti Clocks content